Slafkovský si obliekol dres Kanady, jeho aktivita gól nepriniesla. Regenda sa opäť zaskvel

Hokejisti Montrealu prehrali aj druhý prípravný zápas pred štartom NHL, Torontu podľahli 0:3 (0:1, 0:1, 0:1).

29.09.2022 05:13 , aktualizované: 09:31
Juraj Slafkovský, Filip Mešár Foto:
Juraj Slafkovský a Filip Mešár v špeciálnom drese Kanady odkazujúcom na Sériu storočia v roku 1972.
debata (3)

Juraj Slafkovský odohral 16:52 min a štyrikrát ohrozil bránku domácich, zaznamenal jeden mínusový bod a dva bodyčeky.

Jeho krajan Filip Mešár strávil na ľade 12:15 min, k dvom strelám na bránku pridal jednu zblokovanú strelu a jeden hit.

Juraj Slafkovský Čítajte aj Pochvala od kouča. V zámorí zarezonovala Slafkovského otázka zo striedačky

Slafkovský figuroval v prvom útoku po boku Rema Pitlicka a Joela Armiu, Mešár bol v treťom útoku spolu s Owenom Beckom a Mitchellom Stephensom. Obaja mladí Slováci si zahrali aj v presilových hrách.

"Cítil som sa sebavedomejšie a lepšie ako v predošlom zápase. Myslím si, že sme hrali dobre, ale prehrali sme pre individuálne chyby.

Využili tiež nejaké presilovky. Som rád za cennú skúsenosť, v každom dueli sa niečo naučím. Stále sa snažím robiť všetko čo najlepšie pre seba aj pre tím.

Tréner Martin St. Louis je skvelý chlapík, na každom tréningu či v zápase mi povie, čo robím dobre a čo môžem na ľade zlepšiť. Som naozaj rád, že sa môžem od neho učiť," povedal Mešár po zápase proti Torontu vo videu na klubovom webe.

Hráči oboch tímov si pred zápasov symbolicky obliekli dresy kanadskej reprezentácie, ktorá si pripomenula 50. výročie od víťazného gólu Paula Hendersona v Sérii storočia v Moskve na konečných 6:5, ktorý rozhodol o celkovom víťazstve zámorského tímu.

Canadiens čaká najbližší zápas doma proti Winnipegu v noci na piatok o 1.00 SELČ.

Anaheim si poradil s Arizonou 3:1, skóre otvoril v 18. minúte Pavol Regenda. Slovenský útočník strelil druhý gól v príprave:

Pre slovenského útočníka išlo o tretí kanadský bod v príprave pred začiatkom sezóny 2022/2023.

Odohral 19:59 min ako najvyťaženejší útočník Anaheimu, na konto si pripísal aj plusový bod, dve strely na bránku, jeden zblokovaný pokus a dve trestné minúty.

V drese hostí nastúpil jeho krajan Miloš Kelemen, ktorý však nebodoval. V drese „kojotov“ absolvoval 14:49 min, vrátane dvoch minút v oslabeniach, s bilanciou štyri bodyčeky, jedna strela a jeden blok.

Kanada SR šport hokej NHL Montreal Canadiens kemp Čítajte aj Tridsať novinárov v šatni. Slová o pribratí Slafkovského pobavili
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Toronto Maple Leafs #Juraj Slafkovský #Pavol Regenda