Černák sa nedočkal. Colorado uspelo v Tampe a má Stanley cup

Hokejisti Colorada Avalanche získali tretíkrát v histórii Stanleyho pohár. V šiestom dueli finále play off NHL zvíťazili v noci na pondelok na ľade Tampy Bay Lightning 2:1 a v celej sérii triumfovali 4:2 na zápasy.

27.06.2022 04:58
Gabriel Landeskog Foto:
Kapitán Colorada Gabriel Landeskog dvíha nad hlavu Stanley cup.

Slovenský obranca Erik Černák po dvoch tituloch za sebou tentoraz s „bleskami“ na pohár nedosiahol, v záverečnom súboji sezóny odohral 19:41 min., vyslal dve strely na bránku, rozdal päť hitov, zblokoval jednu strelu súpera a pripísal si jeden mínusový bod.

Tampa viedla v 6. finálovom zápase od 4. minúty zásluhou kapitána Stevena Stamkosa, no Colorado dokázalo skóre otočiť. V 22. minúte vyrovnal Nathan MacKinnon a v 33. minúte strelil druhý gól „lavín“ Fín Artturi Lehkonen.

Tím z Denveru tesný náskok ubránil a mohol sa tešiť z majstrovskej trofeje, svojej prvej od roku 2001. Colorado všetky tri účasti vo finále premenilo na zisk pohára, prvýkrát triumfovalo v roku 1996.

„Vyše 20 rokov sme čakali, s námahou pracovali a snívali o tomto momente. Konečne sme zožali ovocie po rokoch tvrdej driny,“ nechal sa počuť kapitán „lavín“ Gabriel Landeskog.

Tampa Bay Lightning – Colorado Avalanche 1:2
Góly: 4. Stamkos (Palát) – 22. MacKinnon (Byram, Landeskog), 33. Lehkonen (MacKinnon, Manson)
Tampa Bay Lightning: Vasilevskij – Rutta, Hedman, ČERNÁK, McDonagh, Bogosian, Sergačov – Kučerov, Stamkos, Palát – Hagel, Paul, Killorn – Perry, Cirelli, Colton – Nash, Bellemare, Maroon
Colorado Avalanche: Kuemper – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Rantanen, MacKinnon, Lehkonen – Ničuškin, Kadri, Landeskog – O'Connor, Compher, Newhook – Cogliano, Sturm, Helm
konečný stav série: 2:4, Colorado získalo Stanleyho pohár

Takto oslavuje Colorado a takto smúti Tampa Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Brankár Tampy Andrej Vasilevskij gratuluje...

Conn Smythe Trophy pre Makara

Cale Makar získal prestížnu Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off NHL (MVP). Obranca majstrovského Colorada bol najproduktívnejší hráč svojho tímu a celkovo tretí najproduktívnejší hráč tohtoročnej vyraďovačky,

23-ročný kanadský hokejista zaznamenal v 19 zápasoch 29 bodov (8+21). Viac bodov v play off nazbierali iba útočníci Edmontonu Connor McDavid (33 b.) a Leon Draisaitl (32).

Makar bol najproduktívnejší hráč spomedzi finalistov a výrazne pomohol Avalanche k zisku prvého Stanleyho pohára po 21 rokoch. Je najmladší obranca za 52 rokov, ktorý získal cenu MVP play off. V krátkom čase sa teší z druhého individuálneho ocenenia, nedávno dostal aj Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu sezóny 2021/2022.

Pred ním sa podarilo získať Norris a Conn Smythe Trophy v tom istom roku len dvom bekom – Bobbymu Orrovi (1970, 1972) a Nicklasovi Lidströmovi (2002).

Viac na túto tému: #Tampa Bay Lightning #Colorado Avalanche #Erik Černák