Rovnaký ako pred dekádou. Fanúšikovia grilujú deravého Haláka

Do prerušenia súťaže ako jediní pokorili stobodovú hranicu a právom im patrilo prvé miesto v NHL. Aj preto sú hokejisti Bostonu podľa stávkových kancelárií hlavnými favoritmi na zisk Stanleyho pohrára.

03.08.2020 09:26
Flyers Canadiens Hockey NHL Halák Foto: ,
Jaroslav Halák ako brankár Montrealu Canadiens počas play off 2010.

Prvý zápas po reštarte však Bruins nevyšiel.

V noci na pondelok prehrali s Philadelphiou 1:4, keď nad súperom mali prevahu len v prvej tretine.

„Myslím, že si všetci uvedomujeme, že môžeme hrať lepšie. Ide o zjednodušenie niektorých herných situácií a lepšie rozhodnutia s pukom. Proste musíme hrať jednoduchšie,“ uviedol po zápase bostonský kapitán Zdeno Chára.

Flyers ukázali, že si výborne naštudovali hru Jaroslava Haláka. Slovenský gólman nahradil v bránke fínskeho kolegu Tuukku Raska, ktorému nedovolila nastúpiť choroba.

Halák dostal väčšinu gólov po strelách do vrchných rohov bránky. Súper presne triafal vinkle i miesta nad Slovákovou lapačkou tak, ako je vidno na videu:

Čudoval sa aj budúci premiér

Netrvalo dlho a fanúšikovia na sociálnych sieťach pripomenuli Halákovi situáciu spred desiatich rokov.

Bratislavský rodák vtedy obliekal dres Montrealu a v play off 2010 bol jednou z hlavných hviezd súťaže.

Najlepšie zarábajúci hráči v NHL Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
224. Jaroslav Halák (Slovensko), kariéra v NHL:...

Canadiens najmä vďaka jeho parádnym výkonom vyradili favorizované tímy Washingtonu i Pittsburghu a postúpili do konferenčného finále.

Tam ich čakala Philadelphia. Flyers odkliali Halákovo kúzlo hneď v prvom zápase. Slovák dostal z 13 striel štyri góly a v druhej tretine ho tréneri vymenili za náhradníka.

Sklamali aj jeho spoluhráči v útoku, keď za prvé dva duely nedokázali ani raz skórovať (0:6, 0:3).

Hoci Canadiens potom vyhrali tretí zápas série, v ďalších dvoch opäť padli a ich senzačná púť sa skončila.

O niekoľko týždňov skončil Halák v Montreale nadobro, keď ho klub vymenil do St. Louis.

„Čo? Halák vymenený za dve hokejky a vrece s fazuľami? Chýba mi Bob…,“ napísal na twitteri vtedajší poslanec a terajší kanadský premiér Justin Trudeau s odkazom na bývalého GM Canadiens Boba Gaineyho.

V ďalšom zápase skupiny o nasadenie pred play off sa Boston stretne s Tampou Bay. Duel je na programe v stredu od 22.00 SELČ.

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Jaroslav Halák #Boston Bruins