Dva dni, dve bitky. Chára už v 1. minúte prevetral päste, vybavil si účty z finále

Hokejisti Bostonu Bruins prehrali piaty zápas v NHL za sebou. V noci na piatok podľahli na ľade Tampy Bay 2:3. Nepomohla im ani asistencia slovenského obrancu Zdena Cháru, ktorý prihral na druhý gól "medveďov".

13.12.2019 06:40 , aktualizované: 07:15
Zdeno Chára, Pat Maroon Foto: ,
Kapitán Bostonu Zdeno Chára sa bije s krídelníkom Tampy Patom Maroonom.

Hrdinom domácich bol dvojgólový kapitán Steven Stamkos. Brankár Bostonu Jaroslav Halák na striedačke kryl chrbát Tukkovi Raskovi. Za hostí odohral Erik Černák 18:50 minúty, no nebodoval.

Štyridsaťdvaročný Chára strávil na ľade 17:20 minúty a pripísal si aj päťminútový trest za bitku. Už po 27 sekundách zápasu zhodili rukavice s Patrickom Maroonom.

Pre kapitána Bostonu to bol druhý pästný súboj za dva dni, keď „si to rozdal“ aj v noci na štvrtok s Tomom Wilsonom v dueli s Washingtonom.

Podľa webu HockeyFights.com sa Chára v dvoch zápasoch za sebou pobil naposledy v roku 2008 v jeho tretej sezóne v Bostone. Bitku podľa záberov vyprovokoval Maroon, kapitán Bruins neváhal, akoby chcel dať svojmu tímu odkaz, že treba niečo s aktuálnou formou zmeniť.

Podľa zámorských médií mohlo ísť aj o nevybavené účty z júnovej finálovej série o Stanley Cup, Maroon bol totiž v minulej sezóne hráčom St. Louis, ktoré vo finále zdolalo Boston 4:3 na zápasy. Z najdlhšej série prehier od marca 2016 nerobí Boston paniku.

„Nevidím dôvod na frustráciu. Neznášame prehry, ale nedajú sa vyhrať všetky zápasy. Hrali sme dobre, keď v tom budeme pokračovať, tak výsledky prídu,“ povedal pre nhl.com brankár Bruins Rask. Chára zaznamenal ôsmu asistenciu v sezóne a 450. v kariére. Černák si pripísal tri strely a dva hity.

Detroit Red Wings sa dočkal víťazstva po dvanástich prehrách, keď doma zdolal Winnipeg Jets 5:2. Dvoma zásahmi sa na triumfe podieľal Robby Fabbri, ktorý pridal aj asistenciu.

„Takáto séria bez víťazstvo poznačí každého, preto je toto víťazstvo pre nás výborné. Chlapi odviedli naozaj skvelú prácu. Zahodili za seba všetky nevydarené zápasy a vstúpili do zápasu svieži,“ pochválil svoj tím tréner Detroitu Jeff Blashill.

Až dva zápasy sa vo štvrtok skončili bez gólov v riadnom hracom čase. Šesťdesiat minút a štyridsať sekúnd čakali diváci na gól vo Vancouveri a napokon sa dočkali domáceho víťazstva.

Švédsky útočník Elias Pettersson šikovnou strelou bekhendom vymietol „pavučinku“ v ľavom hornom rohu bránky Petra Mrázka. Druhým hrdinom Canucks bol brankár Jacob Markström, ktorý predviedol shutout so 43 zákrokmi.

V súboji Pittsburgh – Columbus padol víťazný gól až v čase 63:02 min. Postaral sa o to v presilovke útočník Bryan Rust, trafil po desiaty raz v sezóne.

Brankárovi Tristanovi Jarrymu stačilo 17 zákrokov na tretí shutout z ostatných štyroch zápasov.

„Spoluhráči urobili skvelú prácu. Umožnili mi, aby som videl veľa pukov, preto som to mal uľahčené. Ja sa len snažím vždy o čo najlepší výkon. Je to zábava chytať tak veľa a víťaziť,“ skonštatoval Tristan Jarry.

Dvadsaťštyriročný rodák z kanadského Surrey v predchádzajúcich dňoch nazbieral 177:14 min bez inkasovaného gólu, až kým ho neprekonal slovenský útočník Montrealu Tomáš Tatar.

Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali v San Jose 6:3. Hostia otočili priebežný stav v tretej tretine, keď v priebehu necelých desiatich minút strelili štyri góly – po dva Mika Zibanejad a Artemij Panarin, ktorý dosiahol v zápase hetrik.

Výsledky NHL:

Buffalo – Nashville 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Góly: 25. a 35. Eichel, 15. Vesey, 49. Olofsson – 1. Duchene, 16. Sissons, 37. Johansen. Strely na bránku: 32:39. Diváci: 17.211. Hviezdy zápasu: 1. Eichel, 2. Olofsson, 3. S. Reinhart (všetci Buffalo).

Tampa Bay – Boston 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 33. a 56. Stamkos, 45. B. Point – 5. Bergeron, 57. J. Moore. Strely na bránku: 31:29. Diváci: 19.092. Hviezdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Kučerov, 3. Vasilevskij (všetci Tampa Bay).
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:20 min, 3 strely, 2 „hity“ – Zdeno Chára (Boston) odohral 17:20 min, 1 asistencia, 1 strela, plusový bod

Florida – NY Islanders 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 30. Hoffman – 21. D. Toews, 25. Barzal, 60. Lee. Strely na bránku: 33:30. Diváci: 12.609. Hviezdy zápasu: 1. Barzal, 2. Eberle (obaja NY Islanders), 3. Bobrovskij (Florida).

Pittsburgh – Columbus 1:0 po predĺžení
Gól: 64. Rust. Strely na bránku: 32:17. Diváci: 18.415. Hviezdy zápasu: 1. Jarry, 2. Rust (obaja Pittsburgh), 3. Korpisalo (Columbus).

Detroit – Winnipeg 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Góly: 14. a 24. Fabbri, 8. Helm, 40. Zadina, 59. Hronek – 28. a 33. Connor. Strely na bránku: 34:28. Diváci: 18.832. Hviezdy zápasu: 1. Fabbri (Detroit), 2. Connor (Winnipeg), 3. D. Larkin (Detroit).

St. Louis – Vegas 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)
Góly: 5. MacEachern, 22. Sundqvist, 35. Schwartz, 36. Thomas – 6. Pacioretty, 13. Carrier. Strely na bránku: 29:29. Diváci: 18.096. Hviezdy zápasu: 1. Sundqvist, 2. Binnington, 3. Thomas (všetci St. Louis).

Minnesota – Edmonton 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)
Góly: 13. Greenway, 20. Zucker, 24. M. Foligno, 28. Donato, 56. E. Staal, 57. Kunin – 8. Klefbom, 22. Draisaitl, 51. Haas, 53. McDavid, 60. Neal. Strely na bránku: 26:33. Diváci: 17.271. Hviezdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Soucy, 3. Greenway (všetci Minnesota).

Calgary – Toronto 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 41. a 43. J. Gaudreau, 17. Hamonic, 42. Frolík – 9. Tavares, 35. Marner. Strely na bránku: 24:34. Diváci: 19.289. Hviezdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Ritt (obaja Calgary), 3. Marner (Toronto).

Arizona – Chicago 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Góly: 6. a 58. Keller, 3. Grabner, 16. Richardson, 29. Schmaltz – 27. J. Toews (Kubalík), 53. D. strom. Strely na bránku: 40:29. Diváci: 13.150. Hviezdy zápasu: 1. Keller, 2. Richardson, 3. Hinostroza (všetci Arizona).

Anaheim – Los Angeles 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 46. D. Grant – 19. Luff, 25. Carter. Strely na bránku: 37:27. Diváci: 16.008. Hviezdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Silfverberg, 3. Fowler (obaja Anaheim).

Vancouver – Carolina 1:0 po predĺžení
Gól: 61. E. Pettersson. Strely na bránku: 26:43. Diváci: 18.626. Hviezdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Mrázek (Carolina), 3. E. Pettersson (Vancouver).

San Jose – NY Rangers 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Góly: 10. Hertl, 32. Couture, 45. Dillon – 28., 57. a 58. Panarin (na druhú Chytil), 49. a 54. Zibanejad, 26. Fast (Chytil). Strely na bránku: 18:30. Diváci: 16.381. Hviezdy zápasu: 1. Panarin, 2. Zibanejad (obaja NY Rangers), 3. Dillon (San Jose).

Viac na túto tému: #Tampa Bay Lightning #Zdeno Chára #Boston Bruins