Getzlaf vyprovokoval bitku s Pánikom. Asi preberali víkendové plány

Kapitán hokejistov Anaheimu Ryan Getzlaf vo štvrtkovom zápase NHL na ľade Chicaga vyprovokoval bitku s domácim útočníkom Richardom Pánikom.

10.03.2017 13:46
Richard Pánik, Andrej Sekera Foto: ,
Richard Pánik.

Incident sa udial v strednej tretine v závere úvodnej dvadsaťminútovky. Počas bleskovej roztržky najprv šiel na ľad Kanaďan, krátko po ňom aj Slovák. Vďaka intervencii rozhodcov nešlo o nijakú veľkú mastenicu a zakrátko už boli obaja kohúti od seba. Zo situácie v danom momente viac vyťažili domáci, keďže Pánik inkasoval iba päťminútový trest za bitku, kým Getzlaf okrem rovnakého postihu aj ďalšie dve za vyvolanie roztržky a desaťminútovú osobnú penalizáciu.

„Getzlaf a Pánik v strede klziska pravdepodobne preberali svoje víkendové plány,“ glosoval chicagský klub na twitteri. Podľa hlasovania na špecializovanom serveri o hokejových bitkách hockeyfights.com sa krátka pästná výmena skončila nerozhodne, remízu zvolilo 62,5 % ľudí. Štvrtina hlasujúcich označila za víťaza Pánika, 12,5 % zas Getzlafa. Anaheim zvíťazil v Chicagu 1:0.

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Ryan Getzlaf