Pohotovosť, kľučky a víťazný gól. Nestarnúci Jágr prispel k triumfu

Český hokejový útočník Jaromír Jágr prispel v piatkovom zápase NHL jedenástym gólom v sezóne k výhre Floridy 4:1 na ľade Anaheimu.

18.02.2017 07:35
Jaromír Jágr Foto: ,
Jaromír Jágr.

Hostia rozhodli počas 25. až 31. minúty, keď tromi zásahmi otočili vývoj stretnutia z 0:1.

Jágr využil obrovské zaváhanie Josha Mansona, ktorý za sebou nechal puk pri výjazde spoza bránky. Napádajúci český útočník mu ho vzal a rýchlymi kľučkami si vychutnal brankára Johna Gibsona. Štyridsaťpäťročnému hráčovi situáciu uľahčilo, že obranca Manson po strate puku ešte spadol na ľad a Jágr tak mal pre zakončenie viac priestoru.

Zaujímavosťou je, že Jágr si po štyridsiatke zapísal už 258. kanadský bod a len päť bodov ho delí od rekordu Gordieho Howa. Rodák z Kladna zaznamenal 135. víťazný gól v profilige, viac ich na svojom konte v tejto súťaži nemá nik. Rozdielový gól v minulosti po štyridsaťpäťke strelil iba jediný hráč – Chris Chelios.

Hokejisti Columbusu zdolali Pittsburgh 2:1 po predĺžení. Vyrovnaný duel rozhodol v čase 61:04 Brandon Dubinsky. Hlavným strojcom úspechu Blue Jackets bol ale gólman Sergej Bobrovskij, ktorý kryl 38 z 39 striel.

„Je to príjemný pocit zvíťaziť nad kvalitným súperom pred vypredaným hľadiskom. Naši fanúšikovia dnes boli skvelí,“ povedal autor víťazného gólu pre nhl.com. Columbus po piatku stráca na Penguins už iba jediný bod v tabuľke Východnej konferencie. Na jedinom góle hostí sa prihrávkou podieľal ruský útočník Jevgenij Malkin, pre ktorého to bola už 500. asistencia v profilige.

Vo treťom zápase piatkového programu bez slovenskej účasti ukončilo Colorado sériu piatich prehier v Caroline, kde uspelo 2:1 po predĺžení. Výhru zariadil poslednému tímu NHL v čase 64:23 Mikko Rantanen dvanástym tohtosezónnym gólom. Coloradu sa podarilo prerušiť sériu piatich prehier. „Po prestávke sme korčuliarsky zaostávali, vedenie puku nám nešlo a nedarilo sa nám ani v koncovke. Všetko to bolo o našich nohách,“ myslí si kouč Caroliny Bill Peters.

Sumáre NHL:

Columbus Blue Jackets – Pittsburgh Penguins 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 22. R. Murray (W. Karlsson, J. Anderson), 62. Dubinsky (Atkinson, S. Jones) – 27. Cole (Malkin)

Carolina Hurricanes – Colorado Avalanche 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 20. Skinner (Stempniak, Pesce) – 14. Barrie (Iginla, J. Mitchell), 65. Rantanen (Duchene)

Anaheim Ducks – Florida Panthers 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 23. Cogliano (L. Shaw) – 25. Sceviour (MacKenzie, S. Thornton), 27. Jágr, 31. Ekblad (Trocheck, Marchessault), 59. MacKenzie

Viac na túto tému: #Anaheim Ducks #Florida Panthers #Jaromír Jágr