Slováci potiahli Los Angeles. Budaj nulou, Gáborík víťazným gólom

Slovenský brankár Peter Budaj dosiahol šieste čisté konto v sezóne a celkovo sedemnáste v kariére v Národnej hokejovej lige.

02.02.2017 07:36
Peter Budaj Foto: ,
Peter Budaj.

Tridsaťštyriročný Banskobystričan v stredajšom zápase zneškodnil všetkých 22 streleckých pokusov hráčov Colorada a Los Angeles Kings triumfovali vysoko 5:0. Víťazný zásah dosiahol už v štyridsiatej siedmej sekunde duelu jeho krajan Marián Gáborík, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou Spencera Martina a upratal puk za jeho chrbát. Bol to šiesty gól a trinásty bod čoskoro 35-ročného krídelníka v tejto sezóne. Gáborík sa zároveň 786. bodom v NHL vyrovnal v historickom poradí 4-násobnému víťazovi Stanleyho pohára Claudeovi Lemieuxovi.

Bodovo najúspešnejší tím v doterajšom priebehu ročníka Washington ukončil Bostonu trojzápasovú víťaznú šnúru, keď ho na svojom ľade zdolal 5:3. Capitals vo svojom Verizon Center uspeli ôsmykrát po sebe. Bruins, za ktorých Zdeno Chára odohral 23:40 min, sa v tretej tretine zranil podkapitán Patrice Bergeron, keď zblokoval strelu domáceho domáceho obrancu Matta Niskanena. Po pár minútach sa síce ešte vrátil do akcie, ale zakrátko musel z neho už nadobro zísť pre problémy s nohou. Brad Marchand dvakrát skóroval a pri treťom zásahu asistoval, čo ho s celkovo 54 bodmi vynieslo na 3. priečku produktivity v tomto ročníku.

Rovnako po troch víťazstvách za sebou neuspela ani Minnesota, ktorá utrpela v Calgary výprask 1:5, keď v tretej tretine inkasovala trikrát. Wild napriek nezdaru zostali na čele Západnej konferencie s 5-bodovým náskokom pred druhým San Jose.

Sumáre zápasov NHL:

Washington – Boston 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 4. Oshie (Nicklas Bäckström), 14. Nicklas Bäckström (Niskanen, Oshie), 40. Ovečkin (Niskanen, Nicklas Bäckström), 44. B. Connolly (Orlov, Kuznecov), 56. Kuznecov (T. Wilson) – 19. Marchand (P. Bergeron, Pastrňák), 23. Marchand (Spooner, Pastrňák), 59. Krejčí (Pastrňák, Marchand)
Zdeno Chára (Boston) 23:40 min, 3 strely, 1 „hit“, –1 bod

Calgary – Minnesota 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Góly: 5. Chiasson (Bennett, K. Versteeg), 9. Monahan (J. Gaudreau, Brouwer), 47. Monahan (D. Wideman, Brodie), 48. Engelland (Stajan), 54. Ferland (Engelland) – 33. Zucker (Mikael Granlund)

Los Angeles – Colorado 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Góly: 1. GÁBORÍK (Kopitar, D. Brown), 8. J. Carter (Muzzin, Doughty), 18. J. Carter (Setoguchi), 45. D. Brown (Dowd, Gravel), 51. D. King
Marián Gáborík 16:34 min, 1+0, 3 strely, +2 body, 2 tr. min, Peter Budaj (obaja LA) kryl všetkých 22 striel

Viac na túto tému: #Peter Budaj #Marián Gáborík