Edmonton rozstrieľal Calgary, Marinčinov návrat v drese Toronta

Hokejisti Ottawy zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch na ľade Toronta v sobotňajšom zápase severoamerickej NHL.

22.01.2017 08:40 , aktualizované: 09:20
Andrej Sekera, Edmonton Oilers Foto: ,
Radosť hokejistov Edmontonu.

O rozhodujúci pokus sa postaral útočník Tom Pyatt, pre ktorého to bol prvý nájazd počas 289 zápasov v NHL. Torontu nájazdy v tejto sezóne vôbec nevychádzajú, bola to pre nich šiesta prehra zo siedmich zápasov s takýmto vyvrcholením. K nájazdom pritom nemuselo prísť: Maple Leafs v tretej tretine viedli 2:1, minútu pred koncom však v presilovke vyrovnal Mike Hoffman. K nej sa hráči Senators dostali vďaka dvojminútovému trestu Martina Marinčina za vystrelenie puku mimo ihriska. „Je to skutočne nešťastné, myslel som si, že sme hrali dobrú tretinu. Myslím si, že dovtedy mohli mať tak tri strely na bránku, odviedli sme skutočne dobrú prácu,“ povedal tréner Toronta Mike Babcock.

Nevyhol sa ani komentáru na výkon svojho slovenského zverenca: „Myslím si, že Marty hral dobre. Samozrejme, že nechcel vystreliť ten puk cez plexisklo von. No myslel som si, že bol v tej situácii pokojný.“ Košický rodák odohral po 17-zápasovej pauze spôsobenej zranením slušnú porciu 21 minút a 14 sekúnd, nechýbal ani pri oslabeniach. Jeho spoluhráč James Van Riemsdyk v zápase asistoval na jeden z gólov svojho tímu a natiahol svoju bodovú šnúru na 10 zápasov, počas tohto obdobia pozbieral 14 bodov. Je to aktuálne najdlhšia aktívna bodová séria v NHL. Brankár Ottawy Mike Condon si pripísal 31 úspešných zákrokov a tretiu výhru z troch zápasov na tripe.

Edmonton s Andrejom Sekerom zdolal Calgary 7:3. Dvoma gólmi a dvoma asistenciami sa na tom podieľal útočník Oilers Jordan Eberle. Eberleho úspešná strela v 6. min vyhnala z brány Flames Chada Johnsona, ktorý inkasoval trikrát z úvodných štyroch striel. Jeho náprotivok a strážca svätyne Edmontonu Laurent Brossoit zastavil 38 striel a stal sa prvou hviezdou zápasu. Prekonalo ho trio Sean Monahan, Matthew Tkachuk, Lance Bouma. Monahan skóroval už v piatom zápase v sérii. Tkachuk v stretnutí nazbieral štrnásť trestných minút a s celkovo deväťdesiatimi je druhým najčastejšie vylúčeným hráčom profiligy. Andrej Sekera bol druhým najvyťaženejším hráčom svojho tímu, do štatistík sa bodovo nezapísal.

Hráči New York Islanders zvíťazili 4:2 nad mužstvom Los Angeles. Pomohli k tomu dva presilovkové zásahy Andersa Leeho a 34 úspešných zákrokov Jeana-Francoisa Berubeho, pre ktorého to bol prvý štart od 18. decembra. Berube proti tímu, ktorý ho draftoval, vychytal svoju prvú výhru v tejto sezóne a tretiu v sérii pre Islanders. Aj keď sú vo Východnej konferencii stále poslední, pod vedením nového trénera Douga Weighta ešte neprehrali a na postup do play-off strácajú iba päť bodov. „Veríme, že sme tím, ktorý má na play-off. Dôverujeme jeden druhému a musíme na tom stavať,“ skonštatoval J. F. Berube. Aj keď návrat Jara Haláka do prvého tímu je stále v nedohľadne, jeden slovenský brankár sa v tomto meraní síl predstavil. Tridsaťdva úspešných zásahov Petra Budaja „kráľom“ nestačilo, nebodoval ani Marián Gáborík.

Winnipeg – St. Louis 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

• Góly: 8. Little (Byfuglien, Scheifele), 22. Wheeler (Byfuglien, Perrault), 43. Little (Wheeler, Perrault), 47. Scheifele (Ehlers, Trouba), 52. Ehlers (Petan, Trouba) – 14. Shattenkirk (P. Stastny, Tarasenko), 53. P. Stastny (Schwartz), 54. Shattenkirk (Steen, Schwartz)

Columbus – Carolina 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

• Góly: 5. Hannikainen (J. Anderson, W. Karlsson), 15. Hartnell (Prout, Harrington), 51. Hartnell (Gagner, Prout) – 30. Aho (Lindholm, Slavin), 36. Faulk (Rattie)

Montreal – Buffalo 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)

• Góly: 24. Lehkonen (Byron), 29. Danault (Petry, Pacioretty) – 25. B. Gionta (E. Kane), 52. Franson (R. O'Reilly), 62. Bogosian (R. O'Reilly, E. Kane)

New York Islanders – Los Angeles 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

• Góly: 3. Chimera (S. Gionta), 28. Lee (Tavares, Leddy), 50. Lee (Laddy, Josh Bailey), 60. Tavares (Kuľomin, Hickey) – 41. Carter (Doughty, Kopitar), 45. Doughty (Andreoff, Lewis)

Peter Budaj odchytal celý zápas a zneškodnil 32 z 35 striel súpera, Marián Gáborík (obaja Los Angeles) odohral 17:04 min, 3 strely.

Philadelphia – New Jersey 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

• Góly: 11. Konecny (Cousins, Provorov) – 8. Zacha (Josefson, Quincey), 36. Palmieri (Parenteau, Cammalleri), 40. Wood (Cammalleri, Santini), 45. Wood (Hall, Stollery)

Toronto – Ottawa 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 28. Bozak (J. Van Riemsdyk, Kadri), 47. M. Martin (Gardiner, Kadri) – 15. B. Ryan (Methot, Neil), 59. Hoffman (E. Karlsson, Phaunef), rozhodujúci sam. nájazd Pyatt

Martin Marinčin (Toronto) odohral 21:14 min, 2 trestné minúty, 2 strely, 2 bodyčeky, 1 plusový bod.

Arizona – Tampa Bay 5:3 (2:1, 3:0, 0:2) Góly: 9. Rieder (Vrbata, Ekman-Larsson), 11. Vrbata (Hanzal, Rieder), 35. Michael Stone (Hanzal, Vrbata), 37. Fischer (J. McGinn, Burmistrov), 40. Hanzal (Vrbata, Rieder) – 19. Paquette (Dumont, Bournival), 50. Namestnikov (Filppula, Palát), 55. Palát (T. Johnson, Nesterov)

Dallas – Washington 3:4 po predĺžení (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1)

• Góly: 7. Cracknell (Jordie Benn, Hamhuis), 27. Eaves (Nemeth, McKenzie), 36. Jamie Benn (Eaves, Seguin) – 3. Burakovsky, 44. Ovečkin (Niskanen, Bäckström), 46. Oshie (Niskanen, Bäckström), 61. Beagle (Kuznecov, Niskanen)

Minnesota – Anaheim 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

• Góly: 3. Haula (Pominville, Parise), 26. Zucker, 54. Haula (Suter, Dumba), 55. Suter (Niederreiter, Coyle), 56. Zucker (Mikael Granlund, M. Koivu) – 6. Noesen (Boll, Fowler), 14. Fowler, 23. Perry (Getzlaf, Kesler)

Calgary – Edmonton 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)

• Góly: 36. Tkachuk (D. Hamilton, Frolík), 41. Monahan, 56. Bouma (Brodie, D. Wideman) – 2. Slepyšev (Caggiula), 6. Letestu (Kassian, Klefbom), 6. Eberle (Pouliot, A. Larsson), 24. McDavid (Draisaitl, A. Larsson), 33. Eberle (Benning, Pouliot), 37. Klefbom (Nugent-Hopkins, Eberle), 60. Nugent-Hopkins (Eberle, A. Larsson)

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 22:51 min, 4 trestné minúty, 1 strela, 1 bodyček.

San Jose – Colorado 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

• Góly: 6. Ward (J. Thornton, Vlasic), 36. M. Karlsson (Carpenter), 62. Schlemko (Couture, Labanc) – 31. Grigorenko (MacKinnon, Goloubef), 51. Beauchemin