Montreal stále nestratil bod, asistencie Cháru a Sekeru

Montreal zostáva na čele severoamerickej hokejovej NHL a je v nej jediným tímom bez prehry v riadnom hracom čase.

27.10.2016 07:26 , aktualizované: 08:08
Phillip Danault, Montreal Canadiens Foto: ,
Phillip Danault sa teší z gólu v sieti New Yorku Islanders.

O predĺženie jeho úspešnej série sa v stredu na ľade New Yorku Islanders postarali 26 zákrokmi spoľahlivý náhradný brankár Al Montoya a obranca Shea Weber, ktorý v úvode 58. min v presilovke príklepom z prvej prekonal Thomasa Greissa a rozhodol o víťazstve 3:2. „Opäť bol fenomenálny. Skóroval skvelou strelou. Najviac mi však imponuje jeho hra v defenzíve. Áno, vie dobre vystreliť a je platný v presilovkách, ale vzadu je pre súperov mimoriadne tvrdým orieškom. Veľmi sa nám pozdáva, čo ukazuje od začiatku sezóny,“ konštatoval podľa webu nhl.com tréner Michel Therrien. Trejd Webera z Nashvillu za iného špičkového kanadského beka P.K. Subbana bol najdiskutovanejší na letnej prestupovej burze v NHL. Tridsaťjedenročný bek má po 7 dueloch v drese Canadiens bilanciu 3+6 a 12 plusových bodov, najviac spomedzi všetkých hráčov v lige. „Druhá tretina bola pravdepodobne naša najhoršia v sezóne, ale v tretej sme zareagovali zlepšeným výkonom a živili sme nádej na úspech, ktorý sa nám však napokon nepodarilo dosiahnuť,“ komentoval kapitán Islanders John Tavares.

Hokejisti Bostonu viedli nad New Yorkom Rangers už v desiatej sekunde aj zásluhou asistencie slovenského obrancu Zdena Cháru, po prvej tretine dokonca 2:0, ale v druhej polovici stretnutia inkasovali päťkrát a z Madison Square Garden odišli s prehrou 2:5. Nebodovali v treťom zápase v sérii. „Cítili sme, že to môžeme otočiť. Viackrát sme to v tejto sezóne už dokázali, takže nebol dôvod na paniku,“ poznamenal brankár Henrik Lundqvist, ktorý kryl 27 pokusov hostí. Bruins hrali v prostrednej časti štyrikrát v oslabení a Rangers z toho vyťažili dva góly. „Prvá polovica zápasu bola z našej strany dobrá, ale s toľkými následnými vylúčeniami sa nedá vyhrávať,“ kritizoval tréner Claude Julien.

Aj ďalší slovenský zadák Andrej Sekera si v stredu obohatil štatistiky o asistenciu, ale na rozdiel od Cháru pri víťazstve svojho Edmontonu nad Washingtonom 4:1. Prievidžan sa podieľal na poslednom góle Oilers, ktorý v presilovke dosiahol Milan Lucic. „Olejári“ suverénne vedú Západnú konferenciu so ziskom 12 bodov zo siedmich duelov.

Päťgólová smršť v druhej tretine rozhodla o jednoznačnom víťazstve hokejistov Anaheimu nad Nashvillom 6:1. Ducks nastúpili bez kapitána Ryana Getzlafa, ale aj tak pripravili Predators štvrtú prehru v piatom zápase. Švédsky útočník Jakob Silfverberg dosiahol prvé dva góly v sezóne, v drese Ducks sa presadili aj ďalší strelci Corey Perry a Ryan Kesler. Brankár John Gibson zneškodnil 28 striel a čisté konto mu nedoprial Colin Wilson, ktorý v 48. min dosiahol čestný úspech hostí.

Sumáre zápasov NHL:

New York Islanders – Montreal 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 36. Tavares, 55. Seidenberg (De Haan, Strome) – 24. Byron (Gallagher, Jemelin), 32. Danault (Flynn, Sh. Weber), 58. Sh. Weber (Petry, Pacioretty)

New York Rangers – Boston 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
Góly: 30. Rick Nash (Stepan, Vesey), 37. Hayes (Fast, McDonagh), 40. Pirri (J.T. Miller, Zibanejad), 43. Pirri (M. Staal, J.T. Miller), 44. Vesey (Rick Nash, Stepan) – 1. Pastrňák (Marchand, CHÁRA), 15. Czarnik (Krejčí)
Zdeno Chára (Boston) 24:09 min, 0+1, 3 „hity“, 3 zblokované strely

Edmonton – Washington 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 28. Pouliot (Nugent-Hopkins), 38. Pouliot (Nugent-Hopkins, Klefbom), 42. Maroon (Puljujärvi, McDavid), 50. Lucic (SEKERA, McDavid) – 41. Ovečkin (Niskanen, Burakovsky)
Andrej Sekera (Edmonton) 23:04 min, 0+1, 2 strely

Anaheim – Nashville 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)
Góly: 3. Ritchie (Sgarbossa, Vermette), 25. Silfverberg (Sh. Theodore, Garbutt), 30. Silfverberg (Vatanen, Fowler), 36. Perry, 37. Cogliano, 40. Kesler (Fowler, Vatanen) – 48. C. Wilson

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Andrej Sekera