Chára dva razy asistoval. Vyhlásili ho treťou hviezdou

Slovenský obranca Zdeno Chára sa dvoma asistenciami podieľal na pondelkovom víťazstve hokejistov Bostonu vo Philadelphii 3:2, za čo si vyslúžil honor tretej hviezdy stretnutia.

26.01.2016 07:19
Zdeno Chára, Patrice Bergeron, R.J. Umberger Foto: ,
Zdeno Chára spolu s Patricom Bergeronom sa snažia zastaviť R.J. Umbergera z Philadelphie.

Kapitán Bruins najprv v závere prvej tretiny naservíroval cez takmer celú šírku klziska na pravé krídlo puk Bradovi Marchandovi, ktorý z prvej chladnokrvne skóroval. V závere duelu Chárovo nahodenie od modrej šikovne tečoval Brett Connolly a rozhodol o dvoch bodoch pre svoj tím ešte v riadnom hracom čase. Aj videozáznam potvrdil, že hokejku nemal privysoko. Bruins vyhrali piaty z uplynulých šiestich duelov a v utorok ešte pred Zápasom hviezd hostia Anaheim. „Potrebujeme úspešný finiš. Čaká na nás ešte jeden zápas a chceme sa pred prestávkou udržať na víťaznej vlne,“ povedal tréner Claude Julien.

Philadelphia - Boston.

Jaroslav Halák kryl 22 striel, inkasoval tri góly a newyorskí Islanders prehrali na vlastnom ľade s Detroitom 2:4. Znova sa blysol Čech v bránke Red Wings Petr Mrázek (27 zákrokov), ktorý v každom z uplynulých ôsmich stretnutí dostal najviac dva góly. Mužstvo najmä vďaka nemu vyhralo na súperových ihriskách sedem z ôsmich zápasov pred prestávkou vyhradenou Zápasu hviezd. „Tuším Tomáš Tatar raz o Petrovi povedal, že chytá rovnako, či ide zápas o play-off, alebo si len ide zahrať hokej niekedy v lete. Vyzerá to tak, že má vždy úplne rovnaký prístup. Či hráme vonku alebo doma, nič ho nerozhodí. V tomto ročníku preukazuje stabilitu výkonov a posledný mesiac bol skutočne dobrý. K víťazstvám v tejto lige potrebujete elitu v bránke,“ povedal tréner Jeff Blashill. Spomenutý Tatar ani ďalší slovenský útočník Detroitu Tomáš Jurčo nebodovali.

New York Islanders - Detroit.

Sumáre zápasov NHL:

Columbus – Montreal 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 15. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 23. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 50. Saad (Falk, Hartnell), 59. Saad (Wennberg), 60. Atkinson (Dubinsky, Jenner) – 11. Gallagher (Subban, Petry), 29. Subban (A. Markov, Gallagher)

Columbus - Montreal.

New York Islanders – Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 17. Nelson (Tavares), 56. Grabovskij (M. Martin, Strait) – 11. B. Richards (Daciuk), 34. Abdelkader (Zetterberg, Larkin), 35. DeKeyser, 60. Glendening (Helm, Quincey)
Jaroslav Halák odchytal 59:37 min a kryl 22 striel – Tomáš Tatar 15:08 min, 1 strela, –1 bod, Tomáš Jurčo 9:06 min, 2 strely

Philadelphia – Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Góly: 24. Simmonds (B. Schenn, Gostisbehere), 53. Simmonds (Voráček, Del Zotto) – 6. P. Bergeron (Spooner, Krejčí), 18. Marchand (CHÁRA, C. Miller), 59. B. Connolly (CHÁRA, K. Miller)
Zdeno Chára (Boston) 25:10 min, 0+2

New York Rangers – Buffalo 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)
Góly: 6. McIlrath (Yandle, Brassard), 35. Staalberg (Hayes, Lindberg), 42. Brassard (Fast, Klein), 47. J.T. Miller (Fast, Brassard), 50. Zuccarello (Stepan, Brassard), 60. Brassard – 17. B. Gionta (M. Foligno, Bogosian), 45. Girgensons (Eichel, Moulson), 46. Girgensons (Eichel)

New York Rangers - Buffalo.

Dallas – Calgary 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 23. Jamie Benn (Ničuškin, Goligoski), 25. Spezza (Klingberg, Sharp) – 42. Colborne (Hudler, Engelland)

Dallas - Calgary.

Minnesota – Arizona 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
//Góly:// 51. Coyle (Niederreiter, M. Koivu) – 59. Vermette (Rieder), rozhodujúci sam. nájazd Duclair