Gáborík ukončil gólový pôst. Zostrelil obhajcu Stanleyho pohára

Takmer dva mesiace čakal slovenský hokejista Marián Gáborík na dvojgólovú noc v tomto ročníku NHL a dočkal sa v poslednú novembrovú sobotu.

28.11.2015 23:24 , aktualizované: 29.11.2015 08:57
Marián Gáborík Foto: ,
Marián Gáborík.

Skúsený krídelník sa výrazne zaslúžil o víťazstvo Los Angeles nad Chicagom 3:2 po predĺžení. Po dvoch tretinách viedli hostia zo Chicaga s Mariánom Hossom v zostave v STAPLES Center 2:0, ale po 52 sekundách tretej časti zavelil k obratu najproduktívnejší hráč Kings Jeff Carter. Potom prišli Gáboríkove chvíle. V 55. min po chybe obrancu Brenta Seabrooka sa dostal k puku Anže Kopitar, zadovkou našiel Gáboríka a slovinsko-slovenská spolupráca opäť po čase zafungovala – 2:2.

V tretej minúte predĺženia opäť Kopitar poslal Gáboríka do brejku a slovenský útočník sa v nájazde proti Scottovi Darlingovi nepomýlil – 3:2. Gáborík odohral 17:28 min a dva góly dosiahol z troch striel na bránku. Svoju sezónnu bilanciu si vylepšil na 5 gólov a 2 asistencie a stal sa treťou hviezdou. „Nepripúšťali sme si, že ten zápas môžeme prehrať. Neboli sme nastavení na prehru, ale na to, že sa vrátime do zápasu,“ povedal Gáborík pre server NHL.

Los Angeles - Chicago

Na strane obhajcov trofeje Marián Hossa strávil na ľade 16:47 min a prezentoval sa jednou strelou. Marko Daňo tentoraz nenastúpil. Útočník Blackhawks Patrick Kane predĺžil svoju neuveriteľnú sériu zápasov s minimálne bodom na konte už na devätnásť. Jeho gól a asistencia síce tentoraz jeho tímu nepomohli k víťazstvu, ale vďaka nim sa dostal na čelo historického rebríčka najviac bodujúcich Američanov v za sebou nasledujúcich stretnutiach v NHL pred dvojicu Eddie Olczyk – Phil Kessel. Kane sa na dva zápasy priblížil k Bobbymu Hullovi, ktorý v sezóne 1971/72 v drese Chicaga bodoval v 21 po sebe idúcich dueloch.

Hráči Edmontonu uspeli na ľade Pittsburghu 3:2 po samostatných nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Matt Hendricks. Hostia viedli v 8. min už 2:0, keď v presilovke slovenský obranca Andrej Sekera vypálil od modrej a jeho strelu jemne tečoval do siete fínsky krídelník Lauri Korpikoski. Akcia vyzerala ako Sekerov gól, ale ten nakoniec pripísali jeho tímovému kolegovi. Najvyťaženejší obranca Oilers Sekera si preto pripísal ôsmu asistenciu a desiaty bod sezóny, v ktorej nastúpil v 23 zápasoch v obrane Edmontonu.

Švédsky brankár Anders Nilsson bol v nájazdoch nepriestrelný a v tejto hernej činnosti zostal aj po piatej akcii nezdolaný. Bolo to prvé víťazstvo Edmontonu v Pittsburghu od 10. januára 2006 a druhé od 18. februára 1993. „Je to dobrý pocit zvíťaziť, hráči dostali odmenu za dobrý výkon,“ povedal tréner Edmontonu Todd McLellan. Hokejisti Oilers zostali napriek víťazstvu na dne Pacifickej divízie, ale bodovo sa dotiahli na Calgary Flames.

Pittsburgh - Edmonton

Hráči tímu Philadelphia Flyers zvíťazili nad domácim mužstvom New York Rangers 3:0. Hrdinom „letcov“ sa stal útočník Wayne Simmonds, autor dvoch presných zásahov a jednej asistencie. Brankár hostí Steve Mason kryl všetkých 34 striel súpera. Rangers prehrali tretí zápas v rade a líderskú pozíciu v Metropolitnej divízii prepustili Washingtonu. Hráči Capitals zvíťazili v Toronte 4:2. V tíme Maple Leafs nastúpil aj slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý odohral 16:01 min a zblokoval dve strely súperových hráčov.

Hokejisti New York Islanders tentoraz bez Jaroslava Haláka v bránke (nahradil ho Thomas Greiss a stal sa prvou hviezdou) zvíťazili na ľade Tampy 3:2, keď rozhodujúci gól strelil tri a pol minúty pred koncom tretej tretiny v presilovke kapitán John Tavares. „Bola to jedna z našich najlepších tretín v tejto sezóne. Súperovi sme veľa nedovolili a využili sme presilovú hru. čo bolo rozhodujúce,“ vravel tréner Islanders Jack Capuano.

Sobota – sumáre:
New York Rangers – Philadelphia 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 33. Simmonds (M. Read, Del Zotto), 44. Couturier (Simmonds, Laughton), 60. Simmonds

New York Rangers - Philadelphia

Toronto – Washington 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Góly: 7. Holland (Phauenf), 27. Komarov (Phaneuf, J. van Riemsdyk) – 4. Chimera, 25. T. Wilson (Niskanen, Latta), 52. Johansson (Ovečkin, Carlson), 54. Williams (Chimera, Nicklas Bäckström) Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:01 min, 1 strela, 2 zblokované strely

Toronto - Washington

Montreal – New Jersey 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 30. Galchenyuk (Beaulieu, Eller), 49. Galchenyuk (Paciretty, Plekanec) – 52. Eliáš (Larsson, Zajac), 60. Palmieri (J. Moore, Henrique), 63. J. Moore (Henrique)

Montreal - New Jersey

Tampa Bay – New York Islanders 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 17. Killorn (Stamkos, Stralman), 22. Stralman (Stamkos, Filppula) – 24. Bailey (Nelson, Strome), 37. Clutterbuck, 57. Tavares (Nielsen, Leddy)

Tampa Bay - New York Islanders

Pittsburgh – Edmonton 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 21. Malkin, 24. Malkin (Letang, Crosby) – 3. Draisaitl (Hall, Purcell), 8. Korpikoski (SEKERA, Nugent-Hopkins), rozhodujúci nájazd Hendricks Andrej Sekera (Edmonton) odohral 22:15 min, 1 strela, 3 zblokované strely

St. Louis – Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 23. Tarasenko (Shattenkirk, Steen), 47. Upshall (Backes), 60. Steen (Tarasenko) – 15. Johansen (Savard)

St. Louis - Columbus

Nashville – Buffalo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 12. Fisher (Neal) – 34. J. McGinn (O'Reilly, Franson), 37. Reinhart (Moulson, Legwand), 41. Reinhart (McCabe, E. Kane), 58. O'Reilly (E. Kane)

Nashville - Buffalo

Minnesota – Dallas 3:4 po predĺžení (2:0, 1:0, 0:3 – 0:1)
Góly: 6. Vanek (Brodin, Coyle), 14. Coyle (Vanek, Fontaine), 22. Pominville (Mikael Granlund) – 45. Goligoski (Jordie Benn, Ničuškin), 50. Jamie Benn (Eakin), 55. Klingberg (Eakin, Seguin), 64. Seguin (Jamie Benn, Klingberg)

Minnesota - Dallas

Los Angeles – Chicago 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
Góly: 41. J. Carter (Lucic, Ehrhoff), 55. GÁBORÍK (Kopitar), 63. GÁBORÍK (Kopitar) – 12. P. Kane (Keith), 33. Hjalmarsson (Keith, P. Kane) Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 17:28 min, 3 strely, 2 góly, 2 plusové body – Marián Hossa odohral 16:47 min, 1 strela, 1 mínusový bod, 1 zblokovaná strela

Colorado – Winnipeg 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Góly: 7. Comeau, 12. Landeskog (Duchene, Beauchemin), 26. Söderberg (Duchene, Landeskog). 43. Wagner (Skille, Martinsen), 60. Duchene (Landeskog, MacKinnon) – 30. Ladd (Trouba, Lowry), 34. Wheeler (Burmistrov), 51. Trouba (Byfuglien, Perreault)

Colorado - Winnipeg

Arizona – Ottawa 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 1. Bödker (Michael Stone), 21. Bödker (Vermette, Michael Stone), 24. Jeffrey (Rieder), 54. Bödker (Domi, Vermette) – 8. Hoffman (Ryan, Turris), 38. Hoffman (E. Karlsson, Mark Stone), 55. Mark Stone (E. Karlsson, Methot)

Arizona - Ottawa

San Jose – Calgary 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 10. Wingels (Vlasic, Hertl), 13. Hertl (Dillon), 31. J. Ward (Pavelski, J. Thornton), 31. Marleau (Pavelski, Burns), 51. Vlasic (Wingels, Nieto) – 50. Markus Granlund (Brodie, Giordano), 59. Ferland (D. Jones)