Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hossova asistencia Chicagu nestačila, prehrou odštartovalo aj Los Angeles

Obhajca Stanleyho pohára zo Chicaga vstúpil do nového ročníka zámorskej hokejovej NHL 2015/2016 stredajšou domácou prehrou s New Yorkom Rangers 2:3. Marián Hossa asistoval pri druhom góle Blackhawks, ktorý dosiahol Teuvo Teräväinen.

08.10.2015 07:06 , aktualizované: 07:51
zväčšiť Tradičný ceremoniál pred prvým zápasom obhajcu... Foto: SITA/AP, Charles Rex Arbogast
Stanley Cup, Chicago Blackhawks Tradičný ceremoniál pred prvým zápasom obhajcu Stanleyho pohára v sezóne.

Skúsený slovenský útočník strávil na ľade 17:29 min, mal jeden plusový bod a Henrika Lundqvista v bránke hostí ohrozil dvoma strelami.

Chicago si pred zápasom pripomenulo júnový triumf takmer polhodinovým ceremoniálom, počas ktorého vyvesili pod strop banner na počesť ich víťazstva v súťaži.

Akoby však oslavné chvíle na hokejistov Chicaga zapôsobili a v prvej tretine boli myšlienkami mimo hry, pretože v nej inkasovali všetky tri góly. Stratu už nedohnali, aj keď im rozhodca neuznal minútu pred koncom vyrovnávajúci gól.

„Postupom času sa naša hra zlepšovala a predviedli sme niekoľko dobrých vecí, ale v prvej tretine sme inkasovali tri zbytočné góly,“ podotkol tréner Joel Quenneville.

Domáca premiéra v novej sezóne nevyšla ani Torontu, ktoré podľahlo Montrealu 1:3. Obranca Maple Leafs Martin Marinčin odohral takmer 16 minút a duel zakončil jedným mínusovým bodom. V drese hostí žiaril dvojgólový útočník Max Pacioretty a obranca P.K. Subban, ktorý asistoval pri všetkých troch zásahoch. Osvedčená dvojica pokazila debut novému trénerovi Toronta Mikovi Babcockovi.

„Utvorili sme si dostatok šancí na skórovanie, spravili sme mnoho dobrých vecí a vyhrali veľa súbojov. Nijaké morálne víťazstvá v NHL však nejestvujú. Buď vyhráte, alebo prehráte,“ priznal dlhoročný kouč Detroitu, ktorý s Maple Leafs uzavrel kontrakt na osem rokov.

Pred vlastným publikom sa v stredu nedarilo ani Los Angeles Kings s Mariánom Gáboríkom v zostave. Kalifornské derby vyznelo jasne pre hosťujúce San Jose, ktoré v Staples Center zvíťazilo 5:1. Gáborík bol na ľade 16:42 min a pri dvoch inkasovaných góloch.

Sumáre NHL:

Toronto – Montreal 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 21. J. van Riemsdyk (Kadri, Phaneuf) – 4. Pacioretty (Subban), 53. Galchenyuk (A. Markov, Subban), 60. Pacioretty (Subban, B. Flynn)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:57 min, –1 bod

Chicago – New York Rangers 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Góly: 15. Panarin (Kane, N. Hjalmarsson), 27. Teräväinen (MARIÁN HOSSA, Toews) – 2. Lindberg (J.T. Miller, Staalberg), 17. Klein (Yandle, J.T. Miller), 20. Stepan (Hayes, Kreider)
Marián Hossa (Chicago) 17:29 min, 2 strely, +1 bod

Calgary – Vancouver 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 24. Hudler (Gaudreau, Monahan) – 11. Hansen (Hutton, Burrows), 19. Sutter (D. Sedin), 40. D. Sedin (Hamhuis, Tanev), 49. Burrows, 57. H. Sedin (D. Sedin, Sutter)

Los Angeles – San Jose 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 2. Shore (D. Brown, Doughty) – 10. J. Thornton (P. Martin), 16. Pavelski (Burns, Marleau), 27. Burns (Pavelski, J. Thornton), 29. Hertl (Vlasic, Wingels), 44. Donskoi (Pavelski, Vlasic)
Marián Gáborík (LA) 16:42 min, 1 strela, –2 body

Viac na túto tému: #Marián Hossa #New York Rangers #Chicago Blackhawks #Los Angeles Kings