Tatar skóroval, Hossa ku gólu pridal aj jednu asistenciu

V sobotňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL sa zo slovenských hokejistov strelecky uviedli Tomáš Tatar a Marián Hossa. Zatiaľ čo Tatarov Detroit prehral doma s Bostonom 3:4 po predĺžení, Chicago s Hossom zdolalo na domácom ľade St. Louis 3:1.

27.09.2015 07:36
Jake Allen Foto: ,
Brankár St. Louis Blues Jake Allen nestačil na strelu Mariána Hossu z Chicaga.

Tomáš Tatar odohral 14:19 min a ku gólu pridal aj 3 strely a 2 trestné minúty. Druhý slovenský útočník v drese Red Wings Tomáš Jurčo sa za necelých 11 minút na ľade prezentoval jedným vylúčením. V drese Bostonu pre zranenie chýbal Zdeno Chára.

Po štvrtkovom narazení od Ryana Bourquea na mantinel pred striedačkou v prípravnom súboji proti New Yorku Rangers dostal na víkend voľno. V zápase Chicago – St. Louis (3:1) sa rovnako predviedli dvaja slovenskí hokejisti.

Hossa odohral 15:23 min, v 28. min v presilovke vyrovnal na priebežných 1:1 a v 58. min si pripísal asistenciu na presilovkovom góle obrancu Duncana Keitha na konečných 3:1. V drese obhajcu triumfu v Stanley Cupe Chicaga si zahral aj obranca Ľubomír Višňovský. Jeho takmer 21 minút strávených na ľade sa premietlo a'j do 1 strely a 2 zblokovaných striel.

Výsledky – sobota:
Pittsburgh – Columbus 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Carolina – New York Islanders 5:3 (2:2, 0:0, 3:1)
Edmonton – Minnesota 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Detroit – Boston 3:4 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 – 0:1) // – Tomáš Tatar odohral 14:19 min, 1 gól, 3 strely, 2 trestné minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 10:49 min, 2 trestné minúty//
New Jersey – New York Rangers 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Ottawa – Buffalo 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)
Toronto – Montreal 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Dallas – Tampa Bay 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)
Chicago – St. Louis 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
- Marián Hossa odohral 15:23 min, 1 gól, 1 asistencia, 2 strely, Ľubomír Višňovský odohral 20:51 min, 1 strela, 2 zblokované strely
San Jose – Anaheim 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Vancouver – Calgary 3:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)