Rangers si vynútili siedmy zápas, Anaheim sa teší z postupu

Hokejisti New Yorku Rangers si vynútili v semifinále play off Východnej konferencie NHL siedmy zápas. V nedeľňajšom stretnutí zdolali Washington 4:3 a vyrovnali stav série na 3:3.

11.05.2015 07:08 , aktualizované: 08:06
Rick Nash, Derick Brassard, Alexander Ovečkin Foto: ,
Rick Nash oslavuje svoj gól so spoluhráčom z New Yorku Rangers Derickom Brassardom. Vpravo hviezda Washingtonu Alexander Ovečkin.

Rangers vyšla najmä prvá tretina. Už po 40 sekundách trafil Chris Kreider a ten istý hráč skóroval aj 0,3 sekundy pred jej koncom. Washington nevyužil ani druhý mečbal, prehral piaty aj šiesty zápas série.

„V podstate od stavu 1:3 je každý zápas pre nás číslo sedem,“ povedal obranca New Yorku Dan Boyle, ktorého gól zo 45. minúty sa ukázal ako víťazný. Capitals potom už len stačili znížiť z 1:4 na 3:4. Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý v posledných štyroch dueloch ani raz neskóroval, nepripúšťa fakt, že by jeho tím takto dobre rozohranú sériu stratil.

„Postúpime a budeme hrať s Tampou alebo Montrealom,“ povedal ruský kanonier, ktorý vo svojej kariére nikdy nehral finále konferencie v bojoch o Stanleyho pohár. Rangers podržal brankár Henrik Lundqvist so 42 úspešnými zákrokmi. Naproti tomu Braden Holtby chytil len 24 striel.

Druhým finalistom v Západnej konferencii sa stal Anaheim, ktorý po predĺžení zdolal Calgary 3:2, celú sériu vyhral hladko 4:1 a bude bojovať s Chicagom. O triumfe Ducks rozhodol v tretej minúte predĺženia Corey Perry. Bol to pre neho už siedmy presný zásah v play off, s 15 bodmi je dokonca najproduktívnejším hráčom.

Perry pritom zápas takmer nedohral po nečistom zákroku na koleno od Matta Stajana v druhej tretine. Ledva dokorčuľoval na striedačku, o pár minút sa však za ovácií domáceho publika vrátil na ľad.

Výsledky 2. kola play off NHL:
Východná konferencia:
Washington – New York Rangers 3:4 (0:2, 1:0, 2:2) – stav série 3:3
Góly: 21. Chimera (Kuznecov, J. Ward), 48. Kuznecov (Alzner, J. Ward), 51. J. Ward (Chimera, Carlson) – 1. Kreider (Fast, Klein), 20. Kreider (Brassard, Stepan), 41. Rick Nash (St. Louis, Brassard), 45. D. Boyle (Sheppard, J. Miller)

Západná konferencia:
Anaheim – Calgary 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) – 4:1
Góly: 25. Kesler (Silfverberg, Fowler), 41. Beleskey (Beauchemin, Silfverberg), 63. Perry – 11. Hudler (Wideman, Russell), 26. Gaudreau (Hudler, Wideman)

Viac na túto tému: #New York Rangers #Washington Capitals #play off NHL