Možno najlepší zákrok v play-off, ak nie v celej sezóne, predviedol brankár Detroitu Petr Mrázek v pondelkovom šiestom súboji 1. kola vyraďovacej časti NHL proti Tampe Bay.

28.04.2015 08:42
Petr Mrázek Foto: ,
Petr Mrázek.

Hostia z Tampy viedli po 11 minútach v Detroite 2:0 a takmer pridali aj tretí gól, ale 23-ročný rodák z Ostravy Mrázek bol proti. Dve a pol minúty pred koncom prvej tretiny sa na gólmana domácich rútili dvaja útočníci Tampy, Vladislav Namestnikov našiel spätnou prihrávkou Briana Boyla, ten si položil brankára a zdalo, sa že skóruje do odkrytej bránky. Ibaže už prekonaný Mrázek nechal za sebou hokejku a zákrokom pripomínajúcim odpal vo vzduchu zabránil puku v smerovaní do bránky. Odrazený puk už potom prikryl pod telom.

Napriek tomuto skvostnému momentu aj dvom gólom slovenského útočníka Tomáša Tatara Detroit prehral s Tampou 2:5 a stav série je nerozhodný 3:3. O postupujúcom do 2. kola rozhodne 7. zápas v stredu na domovskom štadióne Tampy na Floride.

Viac na túto tému: #Tampa Bay Lightning #Detroit Red Wings #Petr Mrázek