Detroit vyhral prvý zápas v Tampe, Minnesota prekvapila v St. Louis

Hokejisti Detroitu úspešne vstúpili do prvého kola play-off NHL. Vo štvrtkovom stretnutí NHL zdolali Tampu Bay 3:2 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Tomáš Tatar ani Tomáš Jurčo nebodovali, obaja zaznamenali jeden mínusový bod.

17.04.2015 07:13 , aktualizované: 07:39
Detroit Red Wings, Daciuk, Tatar, Helm Foto: ,
Pavel Daciuk (13) sa teší z gólu v sieti Tampy Bay so spoluhráčmi Tomášom Tatarom (21) a Darrenom Helmom.

Hlavnými postavami duelu boli český brankár Petr Mrázek so 44 zásahmi a veterán Pavel Daciuk s dvoma gólmi. Detroitu stačilo na tri góly len 14 striel. Naproti tomu Mrázek bol pod neustálou paľbou. „Prvých päť minút pálili snáď z každej pozície. Bolo dôležité neinkasovať,“ povedal Mrázek. „Petr nás dnes zachránil,“ pochválil 23-ročného brankára kapitán Henrik Zetterberg. „Hrali sme dobre, len nám to tam jednoducho nepadalo,“ smútil kapitán Tampy Steven Stamkos. Tatar odohral 23 minút, Jurčo o tri minúty menej.

Videosumár zápasu Tampa Bay - Detroit

Víťazne začal boje o Stanleyho pohár aj najlepší klub po základnej časti New York Rangers, ktorý zdolal Pittsburgh 2:1. Vedenia sa ujal už po 28 sekundách po góle Derricka Brassarda, na 2:0 zvýšil v 16. minúte v presilovke kapitán Ryan McDonagh. Rangers ustrážili duo Sidney Crosby – Jevgenij Malkin, k puku sa veľmi nedostali. Crosby mal len jednu strelu, Malkin dve. „Kontrolovali po väčšinu zápase držanie puku,“ uznal kvality súpera Crosby.

Minnesota podala výborný výkon v defenzíve a zdolala St. Louis 4:2. V prvých dvoch tretinách dovolila St. Louis len 11 striel na bránku, s ktorými si Devan Dubnyk poradil. Záver bol dramatický. Wild vyhrávali 2:1. Keď na 3:1 trafil do prázdnej bránky v čase 58:47 Mikael Granlund, o 14 sekúnd znížil Alexander Steen, ďalší gól do opustenej bránky však potom pridal 20 sekúnd pred koncom Jason Pominville.

Videosumár zápasu St. Louis - Minnesota

Winnipeg neudržal vedenie 2:1 po dvoch tretinách a Anaheimu podľahol 2:4. Zabrali najmä najväčšie hviezdy Ducks Ryan Getzlaf a Corey Perry. Getzlaf zaznamenal gól a asistenciu, Perry v tretej časti hry dvakrát skóroval a prihral aj na Getzlafov poisťovací gól na 4:2 a aj na otvárací zásah obrancu Samiho Vatanena v 2. minúte.

Sumáre štvrtkových stretnutí zámorskej NHL:

Východná konferencia – play off – 1. kolo:
Tampa Bay – Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) – stav série: 0:1
Góly: 15. Boyle, 49. Nesterov (Callahan, Killorn) – 10. Daciuk (Quincey, Helm), 21. Daciuk (Helm), 46. Glendening
Tomáš Tatar 1 strela, –1, odohral 12:59, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) –1, odohral 09:51

New York Rangers – Pittsburgh 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) – stav série: 1:0
Góly: 1. Brassard (Rick Nash, Girardi), 16. McDonagh (Yandle, Zuccarello) – 27. Comeau (Lovejoy, Spaling)

Videosumár zápasu NY Rangers - Pittsburgh

Západná konferencia – play off – 1. kolo:
St. Louis – Minnesota 2:4 (0:1, 0:1, 2:2) – stav série: 0:1
Góly: 48. Schwartz (Shattenkirk, Berglund), 60. Steen (Tarasenko, Shattenkirk) – 3. Zucker (Fontaine), 25. Dumba (Spurgeon, Stewart), 59. Mikael Granlund (Pominville, Parise), 60. Pominville (Parise, M. Koivu)

Anaheim – Winnipeg 4:2 (1:1, 0:1, 3:0) – stav série: 1:0
Góly: 2. Vatanen (Perry, Getzlaf), 42. Perry (Maroon, Vatanen), 54. Perry (Getzlaf, H. Lindholm), 57. Getzlaf (Perry, Vatanen) – 3. Lowry (Trouba, Stuart), 25. Stafford (Scheifele)