Skvelý Halák na úvod play off vychytal víťazstvo, Hossa s dvoma asistenciami

Marián Hossa prihral na víťazný gól Chicaga v stredajšom stretnutí prvého kola play off NHL. Chicago zdolalo Nashville 4:3, hoci po prvej tretine zaostávalo už 0:3. Víťazný gól padol v druhom predĺžení. V 88. minúte sa oň postaral obranca Duncan Keith.

16.04.2015 07:10 , aktualizované: 07:55
zväčšiť Marián Hossa (vľavo) a strelec víťazného gólu... Foto: SITA/AP, Mark Zaleski
Duncan Keith, Marián Hossa Marián Hossa (vľavo) a strelec víťazného gólu Chicaga v predĺžení Duncan Keith.

Hossa, ktorý pred tým asistoval aj pri góle na 2:3 Patricka Sharpa, mu posunul puk na modrú čiaru a Keith prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Blackhawks sa ujali vedenia v sérii 1:0.

Víťazne vstúpili do bojov o Stanleyho pohár aj hokejisti New Yorku Islanders. Na triumfe 4:1 nad Washingtonom sa podieľal 24 úspešnými zákrokmi aj Jaroslav Halák, ktorý minulú sezónu dochytal práve vo Washingtone. Svoj tím podržal najmä počas dvoch súperových presiloviek. V nich sú Capitals na čele s kanonierom Alexandrom Ovečkinom najnebezpečnejší.

Halák chytil všetkých osem Ovečkinových striel. „Hocikedy sme to potrebovali, spravil veľký zákrok,“ pochválil slovenského brankára spoluhráč Josh Bailey, autor gólu a asistencie. V drese New Yorku nastúpil aj obranca Ľubomír Višňovský, ktorý strávil na ľade takmer 20 minút a mal dva plusové body.

zväčšiť Jaroslavovi Halákovi gratuluje k výbornému... Foto: SITA/AP, Alex Brandon
Jaroslav Halák, Ryan Strome Jaroslavovi Halákovi gratuluje k výbornému výkonu proti Washingtonu spoluhráč z New Yorku Islanders Ryan Strome.

Prvú z dvoch kanadských sérií prvého kola začal Montreal výhrou 4:3 nad Ottawou – napriek tomu, že takmer polovicu stretnutia hral bez najlepšieho obrancu P.K. Subbana. Toho rozhodcovia vylúčili do konca zápasu po seknutí Marka Stona. Ešte pred tým však stihol prihrať na dva góly.

„Urobil to naschvál. Išiel po mne celú prvú tretinu. Chcel ma zraniť,“ povedal nováčik Stone, ktorý bodoval v každom v posledných deviatich dueloch základnej časti. Kým tréner Montrealu Michel Therrien by za zákrok uložil len dvojminútový trest, v radoch Ottawy očakávajú Subbanovu suspendáciu. „Je to jednoduché. Buď ho potrestajú, alebo niektorému z ich najlepších hráčov sa stane niečo podobné ako Stonovi a my dostaneme len trest na päť minút a do konca,“ naznačil, čo sa môže diať v ďalšom zápase, kouč Senators Dave Cameron.

V poslednom stredajšom stretnutí 1. kola play off rozhodol o výhre Calgary 2:1 na ľade Vancouveru 30 sekúnd pred koncom obranca Kris Russell.

NHL – 1. kolo play off

VÝCHODNÁ KONFERENCIA Montreal – Ottawa 4:3 (0:1, 4:2, 0:0) – stav série: 1:0
Góly: 28. T. Mitchell (Flynn, Subban), 29. Plekanec (Galchenyuk, Subban), 32. Eller (Flynn), 38. Flynn (Prust, Beaulieu) – 13. M. Michálek, 31. Turris (E. Karlsson, Wiercioch), 33. Zibanejad (Wiercioch, E. Karlsson)

Washington – New York Islanders 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) – stav série: 0:1.
Góly: 20. Johansson (Laich) – 7. Nelson (Bailey, Boychuk), 24. Strome (Tavares), 31. Bailey (Okposo, Nielsen), 59. Nelson (Lee, Grabner)
Jaroslav Halák inkasoval 1 gól, mal 24 úspešných zákrokov, odchytal 60:00, Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) 1 strela, +2, odohral 19:39 min

ZÁPADNÁ KONFERENCIA Nashville – Chicago 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (3:0, 0:3, 0:0 – 0:0, 0:1) – stav série: 0:1
Góly: 7. C. Wilson, 18. Stalberg (Järnkrok, Cullen), 20. C. Wilson (S. Jones, Ellis) – 22. Hjalmarsson (Teräväinen, Toews), 29. Sharp (P. Kane, MARIÁN HOSSA), 34. Toews (P. Kane, Keith), 88. Keith (MARIÁN HOSSA, Toews).
Marián Hossa (Chicago) 2 asistencie, 6 striel, +1, 2 tr. min, odohral 29:33

Vancouver – Calgary 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) – stav série: 0:1
Góly: 33. Horvat (Hansen, Edler) – 48. D. Jones (Ferland), 60. Russell (Wideman, Bennett)

Viac na túto tému: #Marián Hossa #Jaroslav Halák #Chicago Blackhawks #New York Islanders #play off NHL