Hossa má 60 bodov v sezóne, Price vyrovnal rekord Planteho

Slovenský hokejista Marián Hossa si pripísal 38. asistenciu a 60. bod v tejto sezóne zámorskej NHL, po zápase jeho Chicaga so St. Louis však bol pre prehru 1:2 sklamaný.

06.04.2015 08:36
Richard Pánik Foto: ,
Richard Pánik takto ustál súboj s Ericom Condrom z Ottawy.

Blackhawks nevyužili možnosť dostať sa na prvé miesto v Centrálnej divízii. O víťazstve hosťujúcich Blues rozhodol v 36. min svojím prvým gólom v ich drese Fín Olli Jokinen. St. Louis uspelo v United Centre v riadnom hracom čase prvýkrát od 3. februára 2010.

Séria víťazstiev Blackhawks sa skončila na štyroch zápasoch. Blues sa vďaka tretiemu triumfu v rade dostali na prvé miesto v Centrálnej divízii o bod pred Nashville a o tri pred Chicago. Obranca Barret Jackman odohral v nedeľu 800. zápas v NHL v kariére i za St. Louis.

Po troch prehrách za sebou uspel Montreal, ktorý zdolal Floridu na jej ľade 4:1. Vďaka dvom bodom sa Canadiens vrátili na prvé miesto Atlantickej divízie. Kanadský tím však prišiel o svojho momentálne najlepšieho korčuliara – po bodyčeku Dmitrija Kulikova z úvodu súboja už do hry nezasiahol Max Pacioretty.

Brankár Carey Price vychytal 42. triumf a vyrovnal klubový rekord Canadiens, ktorý od sezóny 1955/1956 držal Jacques Plante (neskôr vyrovnali tento počet Plante v ročníku 1961/1962 a Ken Dryden v sezóne 1975/1976). Slovák Tomáš Kopecký počas vyše 13 minút na ľade Pricea neohrozil priamou strelou. Tréner Canadiens Michel Therrien vyhral 200. súboj na lavičke Montrealu a 400. v NHL.

O víťazstve Toronta 3:2 nad Ottawou rozhodol v siedmej sérii samostatných nájazdov Peter Holland. Richard Pánik si odsedel šesť minút na trestnej lavici. Washington triumfoval 2:1 na ľade Detroitu a zaistil si účasť v play-off. Víťazný gól si pripísal Mike Green v úvode druhej tretiny. Tomáš Tatar nebodoval.

Red Wings sa momentálne trápia: prehrali sedem zápasov z ostatných desiatich. Pennsylvánske derby sa opäť skončilo víťazstvom Philadelphie – zdolala Pittsburgh 4:1. Rozdielový gól rovnako ako v predchádzajúcom súboji vo štvrtok strelil Brayden Schenn.

Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 20. Voráček (Streit, B. Schenn), 33. B. Schenn (Voráček, Streit), 56. R. White (Couturier, Raffl), 60. Del Zotto (B. Schenn, Giroux) – 17. B. Sutter (Perron, I. Cole)

Florida – Montreal 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Góly: 27. Ekblad (Huberdeau, Barkov) – 7. Plekanec (A. Markov, Galchenyuk), 28. Gallagher (Subban, Plekanec), 32. Parenteau (Petry, Plekanec), 38. Smith-Pelly (Parenteau)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 13:20 min, 0+0, –1

Detroit – Washington 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 33. Helm (Daciuk, Židlický) – 4. Kuznecov (Niskanen, M. Green), 25. M. Green (Gleason, Ovečkin)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 19:32 min, 0+0, 4 strely

Toronto – Ottawa 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 4. Lupul (Brewer, Komarov), 33. J. van Riemsdyk (Holland, Brewer), rozhodujúci sam. nájazd Holland – 28. E. Karlsson (Turris, Stone), 42. Stone (Turris, C. MacArthur)
Richard Pánik (Toronto) odohral 14:26 min, 0+0, 6 tr. min, 1 strela

Chicago – St. Louis 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 15. Versteeg (MARIÁN HOSSA) – 27. Backes (J. Schwartz, Shattenkirk), 36. O. Jokinen (Rattie, Pietrangelo)
Marián Hossa (Chicago) odohral 20:00, 0+1, +1, 3 strely