Gáborík a Halák boli medzi hviezdami duelov, Ďano si pripísal ďalší bod

Slovenskí hokejisti Marián Gáborík a Jaroslav Halák sa stali hviezdami utorňajších zápasov zámorskej NHL.

25.03.2015 07:20
Jaroslav Halák z N.Y. Islanders. Foto: SITA/AP, Paul Bereswill
11. Jaroslav Halák Jaroslav Halák z N.Y. Islanders.

Gáborík pomohol 23. gólom v sezóne Los Angeles k výhre 4:2 na ľade jeho bývalého klubu New Yorku Rangers. V súboji posledných finalistov Stanleyho pohára sa tak tešil z výhry obhajca, ktorý sa naďalej udržiava v hre o play-off.

„Bol to dobrý výkon od každého z nás. Po štvrtom góle sme síce trochu poľavili, ale hrali sme lepšie ako v pondelok. Potrebujeme body, o ničom inom to teraz nie je,“ pochvaľoval si Gáborík, ktorý v 25. minúte poslal Kings do vedenia 2:1. Rangers otvorili skóre už v prvej minúte, ale napokon ťahali za kratší koniec.

„Síce sa im podarilo dostať hneď do vedenia, ale potom sme prebrali taktovku a zaslúžene vyhrali,“ dodal Gáborík, po spoluhráčovi Anžem Kopitarovi druhá hviezda zápasu. LA figuruje na prvom nepostupovom deviatom mieste v tabuľke Západnej konferencie, má však rovnako bodov ako ôsme Calgary (86). Andrej Sekera bol s 26:31 min najvyťaženejším hráčom zápasu.

Brankár Jaroslav Halák inkasoval z hry od hokejistov Minnesoty z 32 striel len jeden gól, New York Islanders napokon prehrali 1:2 po samostatných nájazdoch. Ružinovského odchovanca vyhlásili za tretiu hviezdu duelu, v nájazdoch i normálnej hracej dobe ho prekonal len Zach Parise. Halák potvrdil skvelý výkon zo sobotňajšieho zápasu proti New Jersey (3:0).

„Škoda, pri oboch góloch mali veľa šťastia. Myslím si, že sme hrali dobre a zaslúžili si vyhrať,“ povedal brankár, ktorý inkasoval vyrovnávajúci gól v 52. minúte. Čisté konto držal 131 minút, ak počítame aj zápas s New Jersey. Jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský je stále zranený, no vrátiť by sa mal už v najbližších dňoch.

Asistencie si pripísali aj Tomášovia Jurčo a Tatar z Detroitu, Red Wings prehrali s Arizonou 4:5 po predĺžení. Coyotes, najhorší tím Západnej konferencie, prerušili sériu ôsmich prehier v rade. Tatar aj Jurčo sa podieľali na góle českého obrancu Jakuba Kindla v 42. minúte, no Red Wings prežívajú krízu a prehrali sedem z posledných 10 duelov. Pre Jurča to bol prvý bod po deviatich zápasoch, gól však nestrelil už 39 zápasov, naposledy 26. novembra.

Marko Daňo pomohol asistenciou k výhre Columbusu 5:3 nad Anaheimom. Hviezdou duelu sa stal trojgólový Scott Hartnell. Daňo strávil na ľade takmer 14 minút a v posledných 10 zápasoch nebodoval len trikrát.

Vo floridskom derby sa tešila Tampa Bay, ktorá si poradila s Panthers 4:3. Tomáš Kopecký z Floridy strávil na ľade viac ako 12 minút. Jeho tím však potreboval vyhrať, aby sa priblížil Bostonu a Ottawe, s ktorými bojuje s posledné postupové miesto do play-off vo Východnej konferencii. Na Ottawu stráca päť bodov, na Boston o bod menej

Columbus – Anaheim 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
Góly: 16. Hartnell (Johansen, J. Johnson), 28. Johansen (Atkinson), 31. Hartnell (W. Karlsson, DAŇO), 32. N. Foligno (Morin, Anisimov), 60. Hartnell (Atkinson, Savard) – 7. Kesler (Rakell, Palmieri), 15. Cogliano (N. Thompson), 31. Beleskey (Perry, Wisniewski)
Marko Daňo (Columbus) odohral 13:50 min, 0+1, 2 strely

New York Islanders – Minnesota 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 40. Tavares (Okposo, Lee) – 52. Parise (Pominville, M. Koivu), rozhodujúci sam. nájazd Parise
Jaroslav Halák (NYI) sa stal treťou hviezdou zápasu, mal 31 úspešných zákrokov

New York Rangers – Los Angeles 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Góly: 1. Zuccarello (J. Miller), 57. Hayes (D. Boyle) – 11. Regehr (Clifford), 25. GÁBORÍK (Kopitar, Justin Williams), 42. J. Carter (King), 46. Muzzin (Kopitar, T. Lewis)
//Marián Gáborík sa stal druhou hviezdou zápasu, odohral 16:07 min, 1+0, +1, 3 strely, Andrej Sekera (obaja LA) odohral 26:31 min, 0+0, +1, 1 strela

Pittsburgh – St. Louis 2:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 29. Comeau (Winnik, Spaling), 29. Downie (Spaling) – 35. Bortuzzo (Oshie, Jackman), 38. M. Goc (Reaves, Ott), 61. Steen (Z. Michálek, Backes)

Detroit – Arizona 4:5 po predĺžení (0:1, 2:2, 2:1 – 0:1)
Góly: 23. Glendening (Quincey), 32. Abdelkader (Kindl, Zetterberg), 42. Kindl (JURČO, TATAR), 54. Nyquist (Abdelkader, Zetterberg) – 12. Moore (Cunningham, Vitale), 31. Arcobello (Korpikoski, Moore), 36. Moss (Dahlbeck, Gagner), 50. Moss (Ekman-Larsson, Arcobello), 64. Arcobello (Ekman-Larsson, Stone)
Tomáš Tatar odohral 19:11 min, 0+1, 1 strela, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 14:54 min, 0+1, 3 strely

Tampa Bay – Florida 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Góly: 6. Morrow (J. Brown), 8. T. Johnson (Callahan), 42. Kučerov (Šustr, Palát), 58. Callahan (Killorn, Stamkos) – 27. J. Jokinen (Boyes, Gudbranson), 27. Pirri (Trocheck), 29. Huberdeau (Barkov, Jágr)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 12:08 min, 0+0

Nashville – Montreal 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 10. Ekholm, 48. Ellis (Ribeiro, C. Wilson), 62. F. Forsberg (Ribeiro, Josi) – 23. Gallagher, 33. Desharnais (Parenteau, Pacioretty)

Vancouver – Winnipeg 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Góly: 31. Higgins (R. Vrbata, Bonino), 37. Y. Weber (H. Sedin, Edler), 39. R. Vrbata (H. Sedin, D. Sedin), 60. H. Sedin (D. Sedin), 60. R. Vrbata (Higgins, Hamhuis) – 3. Tlustý (O'Dell), 26. Wheeler (Stafford, M. Stuart)