Detroit sa strelecky trápil. Uspel však v predĺžení

Zdeno Chára skóroval v nedeľňajšom stretnutí NHL, ale jeho Boston prehral s hokejistami Tampy Bay 3:5. Slovenský obranca dosiahol ôsmy gól v sezóne, jeho tím podľahol v piatom dueli po sebe a komplikuje si postup do play-off.

22.03.2015 20:07 , aktualizované: 23.03.2015 07:32
Tomáš Tatar, Detroit Foto: ,
Radosť hráčov Detroitu.

V tabuľke Východnej konferencie sa síce stále drží na ôsmom mieste o bod pred Ottawou, ale tá má dva zápasy k dobru.

„Musíme byť všetci na jednej lodi, inak to nepôjde,“ povedal brankár Bruins Tuukka Rask, ktorý dostal z 12 striel štyri góly a vystriedal ho Niklas Svedberg. Zaujala aj bitka druhého najlepšieho strelca tejto sezóny a kapitána Tampy Stevena Stamkosa a Brada Marchanda. „Bolo fajn sledovať z trestnej lavice, ako sme strelili dva dôležité góly,“ vyjadril sa k bitke Stamkos.

Dvojica z Detroitu Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo v súboji so St. Louis (2:1 po predĺžení) nebodovala. Tatar odohral 15 minút a strávil aj štyri minúty na trestnej lavici za potýčku s kapitánom Blues Davidom Backesom. Jurčo odohral takmer 13 minút. Víťazný gól dosiahol v predĺžení Justin Abdelkader, podľa trénera St. Louis Kena Hitchcocka ho však dal so zlomenou hokejkou. „Mali sme hrať minimálne samostatné nájazdy,“ hneval sa Hitchcock.

New York Rangers rozstrieľali Anaheim 7:2 a vyrovnali sa mu na čele tabuľky celej NHL s 99 bodmi. Rovnaký počet má aj Montreal, Rangers však odohrali menej zápasov ako obaja konkurenti. „Myslím si, že sme sa strápnili v národnej televízii. Nevypadalo to tak, že sme najlepší tím v tabuľke, skôr tak, že sme poslední. Sme radi, že už je to za nami,“ hneval sa kouč Ducks Bruce Boudreau.

Detroit – St. Louis 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 41. E. Cole (Abdelkader, Quincey), 61. Abdelkader (Židlický, N. Kronwall) – 30. Steen (Pietrangelo, P. Stastny)

Tampa Bay – Boston 5:3 (3:1, 1:0, 1:2)
Góly: 6. Namestnikov (Morrow, Brown), 11. J. T. Brown (Palát, Carle), 12. Stralman (V. Filppula, Namestnikov), 28. Garrison (T. Johnson, Carle), 54. Palát (Callahan, Kučerov) – 1. P. Bergeron (Marchand, McQuaid), 51. CHÁRA (R. Smith, Pastrňák), 60. Paille (Talbot, G. Campbell)
Zdeno Chára (Boston) 1 gól, 5 striel, –1, odohral 23:48 min

New York Rangers – Anaheim 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
Góly: 2. Kreider (Stepan, McDonagh), 6. Stepan (Yandle, Rick Nash), 11. Hagelin (Hayes, Yandle), 23. J.T. Miller (Zuccarello, Yandle), 37. Stepan, 47. J. Fast (Hayes), 49. Brassard (Zuccarello, J.T. Miller) – 3. Perry (Maroon, Vatanen), 12. Perry (Getzlaf)

Arizona – Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 16. Ekman-Larsson (Vitale) – 15. Y. Weber (D. Sedin, Vrbata), 57. Edler (Y. Weber, Vrbata), 59. H. Sedin (D. Sedin, Tanev)