Skvelý Halák zastavil sériu prehier. Devils nepovolil ani gól

Brankár Jaroslav Halák bol ústrednou postavou pri sobotňajšom víťazstve hokejistov New Yorku Islanders na ľade New Jersey Devils 3:0 v zámorskej súťaži NHL.

22.03.2015 08:31 , aktualizované: 10:15
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák zasahuje pred Patrikom Eliášom.

Slovenský gólman zneškodnil všetkých 26 striel súpera a „ostrovania“ aj vďaka jeho výkonu prerušili šnúru štyroch prehier v rade. „Bolo skvelé vidieť, že Jaro je späť a má formu. Ide o dôležité víťazstvo,“ pochválil kapitán John Tavares Haláka, ktorý dosiahol piaty shutout a 35. výhru v aktuálnej sezóne.

„Bol to tesný zápas, mali sme dobré príležitosti, ale Halák chytal výborne. Sme sklamaní z prehry,“ povedal útočník Devils Stephen Gionta. Halák sa do bránky vrátil po tom, čo vynechal predchádzajúci duel pre zranenie v dolnej časti tela. „Bol to náročný súboj proti tímu, ktorý zúfalo potrebuje body na postup do play-off. My sme tiež potrebovali konečne vyhrať,“ poznamenal Halák. Islanders zastavili najdlhšiu sériu prehier v tomto ročníku. Halákov spoluhráč Ľubomír Višňovský je zranený, do zostavy by sa mal vrátiť na budúci týždeň.

Jediným slovenským hokejistom, ktorý v sobotu bodoval, bol Marián Gáborík. Jeho gól však Los Angeles nepomohol a Kings doma prehrali s Vancouverom 1:4. Pre Gáboríka to bol 22. presný zásah v prebiehajúcej sezóne, „králi“ však nevyužili možnosť dostihnúť Vancouver na druhom mieste Pacifickej divízie. LA stále hrozí, že sa stanú ôsmym klubom v histórii NHL, ktorý ako obhajca Stanleyho pohára v nasledujúcej sezóne nepostúpil do vyraďovacej fázy.

„S jedným gólom budeme ťažko vyhrávať zápasy. Mali sme množstvo šancí pridať ďalšie, ale neuspeli sme,“ uviedol Gáborík. Na gól mu prihral Anže Kopirar, Slovinec dosiahol 600. bod v zámorskej profilige. Gáborík skončil stretnutie s troma mínusovými bodmi, posledné dva góly dal Vancouver do prázdnej bránky. Gáboríkov spoluhráč Andrej Sekera odohral viac ako 20 minút a štyrikrát mieril medzi žrde.

Sedem striel do priestoru bránky si pripísal Marián Hossa, on ani nikto z jeho spoluhráčov v drese Chicaga však nedokázal prekonať Kariho Lehtonena a Blackhawks prehrali s Dallasom 0:4. Stars síce vyhrali sedem z ostatných deviatich zápasov, ale do play-off sa pravdepodobne nedostanú, keďže ešte lepšiu formu má Winnipeg, ktorý ustrážil Alexandra Ovečkina a zdolal 3:0 Washington. Na poslednom ôsmom postupovom mieste v Západnej konferencii má Winnipeg pred Dallasom osembodový náskok. „Bohužiaľ nevieme nič spraviť s tým, že Winnipeg takisto stále vyhráva,“ pokrčil plecami tréner Dallasu Lindy Ruff.

V priamom súboji o postupové ôsme miesto do play-off vo Východnej konferencie prehral Boston s Floridou po samostatných nájzdoch 1:2. Boston je naďalej ôsmy, no Florida za Bruins zaostáva už len o štyri body a Ottawa, ktorá prevýšila 5:3 Toronto, už len o bod a má zápas k dobru. Boston prehral štvrtý duel v sérii. Jeho kapitán Zdeno Chára strávil na ľade takmer 28 minút.

Zo Slovákov nastúpili ešte Marko Daňo, Andrej Meszároš a Martin Marinčin. Daňo si pri trumfe svojho Columbusu 3:2 po predĺžení nad Calgary obohatil konto počas takmer 15 minút na ľade o dve strely na bránku, Marinčinov Edmonton tiež vyhral po predĺžení 5:4 nad Philadelphiou, Marinčin odkorčuľoval viac ako 15 minút. Meszárošove Buffalo ani raz neskórovalo a podľahlo Nashvillu 0:3. Meszároš mal mínusový bod, odohral necelých 18 minút a raz ohrozil gólmana Predators.

Ottawa – Toronto 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
Góly: 14. Hoffman (Chiasson, Methot), 17. Karlsson (Zibanejad, Puempel), 24. Lazar (Pageau, Methot), 40. Turris (Karlsson, Wiercioch), 60. Turris (Stone, Hammond) – 23. Lindström (Phaneuf, Carrick), 25. Komarov (Sill), 36. Erixon
Richard Pánik (Toronto) odohral 10:26 min, pripísal si 2 strely na bránku, jeden plusový bod, a dve trestné minúty.

New Jersey – New York Islanders 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 8. Strome (Kuľomin), 53. Hamonic (Strome, Nelson), 60. Okposo (Tavares, Hamonic)
Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celý zápas a kryl všetkých 26 striel súpera.

Florida – Boston 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 15. J. Hayes (Bolland, J. Jokinen), rozh. sam. nájazd Pirri – 23. P. Bergeron (Spooner, Hamilton)
Zdeno Chára (Boston) odohral 27:37 min a pripísal si dve trestné minúty.

Winnipeg – Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 12. M. Stuart (Scheifele, Stafford), 31. Scheifele (Wheeler, Stafford), 59. Lowry

Edmonton – Philadelphia 5:4 po predĺžení (3:3, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 1. Nugent-Hopkins (Eberle), 17. Purcell (Roy), 20. Hendricks (Gordon, Ference), 22. Eberle (Pouliot, Nugent-Hopkins), 62. Nugent-Hopkins (Nikitin, Hall) – 5. C. Giroux (Voráček), 12. C. Giroux (Voráček, Simmonds), 15. R. White (Rinaldo), 41. Raffl (Voráček, Streit)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 15:11 min a pripísal si 2 strely na bránku.

Carolina – New York Rangers 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 3. Lindholm (V. Rask, Biega), 55. Murphy (Liles, Jordan Staal) – 24. J. T. Miller (Zuccarello, Brassard), 33. J. Fast (K. Hayes, Hagelin), rozh. sam. nájazd Zuccarello

Minnesota – St. Louis 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Góly: 8. Stewart, 13. Vanek (Fontaine, Suter), 24. Parise (Brodin, Granlund), 25. Brodin (Fontaine, Coyle), 37. Fontaine (Coyle, Suter), 51. M. Koivu (Pominville, Dumba) – 31. Tarasenko (Schwartz, Pietrangelo), 32. Schwartz (Tarasenko, Bouwmeester), 55. P. Stastny (Steen, Backes)

Calgary – Columbus 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 5. Monahan (Hudler, Gaudreau), 23. Hudler (Monahan) – 12. Bourque (Johansen), 45. Anisimov, 65. Bourque (Connauton, Ťutin)
Marko Daňo (Columbus) odohral 14:45 min a pripísal si 2 strely na bránku.

Los Angeles – Vancouver 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 21. GÁBORÍK (Doughty, A. Kopitar) – 35. Bonino (R. Vrbata, Bieksa), 45. R. Vrbata (Edler, Y. Weber), 60. D. Sedin, 60. Horvat
Andrej Sekera odohral 20:20 min a pripísal si 4 strely na bránku
Marián Gáborík (obaja Los Angeles) odohral 16:48 min, pripísal si jeden gól, dve strely na bránku a tri mínusové body.

Montreal – San Jose 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 19. Plekanec (Galchenyuk, Parenteau), 60. Gallagher (Pacioretty, Plekanec)

Nashville – Buffalo 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 35. Beck (S. Weber, Cullen), 46. C. Smith (R. Ellis, Cullen), 56. Fisher (Stalberg, R. Ellis)
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 17:50 min, pripísal si jednu strelu na bránku a jeden mínusový bod.

Dallas – Chicago 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 10. Eaves (Goligoski, Jokipakka), 17. Seguin (Jamie Benn, Spezza), 47. Horcoff (Goligoski, Hemský), 50. Spezza (Eaves)
Marián Hossa (Chicago) odohral 16:01 min, pripísal si sedem striel na bránku a jeden mínusový bod.

Arizona – Pittsburgh 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 2. Rieder (Moss) – 29. Sutter, 33. Winnik (Letang, Crosby), 60. Crosby

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák