Chicago vyhralo na ľade Rangers, Kings v derby neuspeli

Päť slovenských hokejistov nastúpilo v troch stredajších stretnutiach NHL, no ani jeden sa bodovo nepresadil.

19.03.2015 07:19 , aktualizované: 08:20
Marko Daňo, Nikita Nikitin Foto: ,
Súboj pri mantineli v podaní útočníka Columbusu Marka Daňa (vľavo) a Nikitu Nikitina z Edmontonu.

Martin Marinčin a Marko Daňo sa stretli vo vzájomnom súboji, z výhry Columbusu 4:3 po nájazdoch nad Edmontonom sa tešil Daňo, ktorý počas takmer 17 minút na ľade štyrikrát vystrelil, odsedel si aj dvojminútový trest za hákovanie. Columbus zvíťazil aj napriek tomu, že pomer striel bol 47:20 v prospech Edmontonu. Raz vystrelil aj Marinčin, ktorý odohral takmer 19 minút. Ani jeden z tímov už nemá reálnu šancu postúpiť do play off.

Marián Hossa strávil v zápase Chicaga proti New Yorku Rangers na ľade 21 minút. O osude duelu rozhodol jediný gól, ktorý vsietil veterán v drese Blackhawks Brad Richards, ktorý strávil pred touto sezónou tri roky práve v drese Rangers. „Dnes to bol pre mňa špeciálny zápas. Gól je bonus, navyše na ľade v Madison Square Garden, kde som miloval hrať,“ povedal Richards, ktorého Rangers vykúpili z dlhoročného kontraktu. V minulej sezóne sa s nimi dostal do finále Stanleyho pohára. Chicago vyhralo štvrtý duel po sebe.

Los Angeles s Mariánom Gáboríkom a Andrejom Sekerom prehralo po góle Ryana Keslera 2:3 po predĺžení s Anaheimom. Pre Keslera to bol 200. gól v NHL. Anaheim tak zdolal svojho divízneho rivala z piatich zápasoch v tejto sezóne štvrtýkrát. Známa rivalita medzi oboma klubmi sa prejavila hitom kapitána Kings Dustina Browna, ktorý tvrdo, ale čisto poslal k zemi hviezdu Ducks Coreyho Perryho. Nasledovala potýčka. Anaheim sa víťazstvom dostal s 97 bodmi na čelo tabuľky celej NHL.

Sumáre NHL:

New York Rangers – Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 48. B. Richards (Keith, Desjardins) Marián Hossa (Chicago) 1 strela, odohral 21:03

Edmonton – Columbus 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 31. D. Roy (Pouliot, Jakupov), 42. Nugent-Hopkins (Eberle), 50. Jakupov (Klefbom, Ference) – 6. Savard (Wennberg, Hartnell), 24. Johansen (R. Murray, Atkinson), 51. Letestu (J. Johnson), rozhodujúci sam. nájazd Wennberg
Martin Marinčin (Edmonton) 1 strela, odohral 18:46, Marko Daňo (Columbus) 4 strely, 2 tr. min, odohral 16:44

Anaheim – Los Angeles 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)
Góly: 41. Maroon (Getzlaf, Wisniewski), 48. Silfverberg (Cogliano, Lindholm), 61. Kesler (Fowler, Despres) – 11. J. Carter (Kopitar, Doughty), 56. Justin Williams (Muzzin, Lewis)
Andrej Sekera 2 strely, odohral 19:10, Marián Gáborík (obaja Los Angeles) 2 strely, –1, odohral 17:16