Slováci nebodovali, LA poskočilo na play off pozíciu

Ani jeden zo štyroch slovenských hokejistov nebodoval v pondelkových stretnutiach NHL.

17.03.2015 07:20 , aktualizované: 08:06
Joffrey Lupul, Ben Scrivens, Martin Marinčin Foto: ,
Útočník Toronta Joffrey Lupul (19) strieľa na brankára Edmontonu Bena Scrivensa. Za bránkou je slovenský obranca Oilers Martin Marinčin.

Vo vzájomnom súboji nastúpili Martin Marinčin a Richard Pánik a z víťazstva 4:1 nad Torontom sa tešil obranca Edmontonu Marinčin, ktorý strávil na ľade takmer 20 minút a mal dva plusové body. Všetko podstatné sa udialo v úvodných 14 minútach. Domáci Oilers vyhrávali v 11. minúte už 4:0, následne Toronto už len znížilo na konečný stav.

„Ten parádny úvod nám vyhral zápas. Začali sme zostra, náš útok dal gól z prvého striedania, potom prišli presilovky a definitívne sme súpera zlomili. Nezmohol sa na odpoveď,“ zhodnotil duel trojbodový (1+2) Jordan Eberle. Edmonton zastavil sériu siedmich prehier po osebe. Pánik odohral viac ako 15 minút a jeho tím vyhral z posledných 21 zápasoch na ľade súpera len jediný.

Videosumár zápasu Edmonton - Toronto

Andrej Sekera s Mariánom Gáboríkom boli pri výhre Los Angeles 1:0 nad Arizonou. Sekera ohrozil bránku Coyotes štyrmi strelami, Gáborík dvoma. Kings sa dostali na poslednú postupovú priečku do play-off v Západnej konferencii. O triumfe obhajcu Stanleyho pohár rozhodol svojím premiérovým zásahom v NHL krídelník Andy Andreoff, gólman Jonathan Quick vychytal šiestu nulu v sezóne.

„Splnil sa mi sen. Kto by netúžil dať prvý gól v NHL? Pracoval som na tom veľmi usilovne. Som rád, že sa drina oplatila,“ povedal Andreoff, ktorému puk v rozhodujúcom momente najskôr trochu skĺzol z čepele hokejky, ale mal dostatok času presne namieriť pod betóny Mika Smitha.

Videosumár zápasu Los Angeles - Arizona

Obranca Buffala Andrej Meszároš pre zranenie ruky nenastúpil na súboj proti Washingtonu (3:4 po samostatných nájazdoch). Sabres prehrali siedmy duel v rade, Washington si naopak poistil náskok pred ôsmym Bostonom v tabuľke Východnej konferencie.

Tampa Bay zdolala Montreal 4:2 a vyrovnala sa mu s 93 bodmi na čele Atlantickej divízie. Dva góly a asistenciu zaznamenal kanonier Steven Stamkos. Obranca Buffala Andrej Meszároš pre zranenie nenastúpil na súboj proti Washingtonu (3:4).

Sumáre pondelňajších stretnutí zámorskej NHL:

Buffalo – Washington 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 6. Ennis (Ristolainen, Gionta), 11. Hodgson (Schaller), 54. Larsson (Ruhwedel, Moulson) – 10. Glencross (Ward, Niskanen), 27. Green (Johansson, Laich), 46. Kuznecov (Niskanen), rozhodujúci sam. nájazd Kuznecov

Videosumár zápasu Buffalo - Washington

Edmonton – Toronto 4:1 (4:1, 0:0, 0:0)
Góly: 1. Pouliot (Eberle, Nugent-Hopkins), 8. Eberle (Schultz, Nugent-Hopkins), 9. Pouliot (Jakupov, Aulie), 11. Lander (Purcell, Eberle) – 14. Van Riemsdyk (Phaneuf, Kessel)
Martin Marinčin (Edmonton) 2 strely, +2, odohral 19:49, Richard Pánik (Toronto) odohral 15:11

Tampa Bay – Montreal 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 11. Filppula (Hedman, Stamkos), 16. Stamkos, 23. Hedman (Killorn, Callahan), 59. Stamkos (Namestnikov, Garrison) – 32. Plekanec (Subban, Markov), 41. P.-A. Parenteau (Plekanec)

Videosumár zápasu Tampa Bay - Montreal

Los Angeles – Arizona 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 39. Andreoff (Nolan, McNabb)
Andrej Sekera 4 strely, odohral 19:09, Marián Gáborík (obaja Los Angeles) 2 strely, odohral 18:09