Hossa dvakrát asistoval, Islanders prehrali v Edmontone

Hokejový útočník Marián Hossa sa dvoma asistenciami podieľal na víťazstve Chicaga nad Dallasom 5:4 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí NHL.

05.01.2015 08:08
Marián Hossa Foto: ,
Chicago vždy doťahovalo náskok súpera, ale napokon dokázalo zvíťaziť.

Trenčan najskôr prihral Bryanovi Bickellovi na gól na 3:3 a potom v 57. min asistoval aj Bradovi Richardsovi, ktorý poslal duel do predĺženia. Hossa, ktorý bodoval už v piatom zápase po sebe, má v tejto sezóne na svojom konte už devätnásť asistencií. O výhre Blackhawks rozhodol v nadstavenom čase Patrick Sharp. „Asi to nebol náš najlepší výkon, ale je to super pocit zdolať divízneho rivala,“ povedal Sharp, vďaka ktorého gólu prehral Dallas prvýkrát po štyroch víťazných dueloch za sebou. Chicago vždy doťahovalo náskok súpera, ale napokon dokázalo zvíťaziť. „Myslím si, že sme boli najmä pri hre päť na päť lepší a nezaslúžili sme si prehrať,“ povedal tréner Dallasu Lindy Ruff. Aj napriek prehre jeho tím v posledných desiatich zápasoch vyhral osemkrát.

V súboji dvoch slovenských obrancov sa tešil Andrej Sekera, ktorého Carolina zdolala 2:1 po samostatných nájazdoch Boston Zdena Cháru. Sekera strávil na ľade aj viac času ako kapitán Bruins (25:18 min – 22:36 min), ale Chára vyslal o jednu strelu viac (1 – 2) a pripísal si plusový bod a dve trestné minúty za hákovanie Jeffa Skinnera. Výhru proti svojmu bývalému mužstvu vychytal brankár Anton Chudobin. Boston tak z ostatných 16 duelov vyhral v riadnom hracom čase len päť. „Komplikujeme si veci namiesto toho, aby sme hrali jednoducho. Príliš sa snažíme,“ hľadal príčiny neúspechu Chára.

Nedarilo sa Jaroslavovi Halákovi, ktorý inkasoval z 22 striel Edmontonu štyri góly a jeho New York Islanders prehrali na ľade posledného tímu NHL 2:5. Oilers vyhrali len tretí raz v posledných 25 stretnutiach. Skóre otvoril po chybe Haláka za bránkou Matt Hendricks, na 3:1 zvýšil po chybe Ľubomíra Višňovského opäť za bránkou Derek Roy.

Florida prišla vo Washingtone, kde prehrala 3:4, nielen o body, ale aj o brankára Roberta Luonga. Kanaďan sa zranil v hornej časti tela v tretej tretine. Dovtedy predviedol osemnásť zákrokov. Washington sa po Winter Classic vrátil do domovského Verizon Centra.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Carolina – Boston 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 20. Dwyer (McClement, Malone), rozhodujúci sam. nájazd E. Staal – 35. P. Bergeron (Marchand, Hamilton)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 25:18 min, 0+0, 1 strela, Zdeno Chára (Boston) odohral 22:36 min, 0+0, 2 strely, +1, 2 tr. minúty

Carolina - Boston

Washington – Florida 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 22. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Johansson), 33. Laich (Carlson, Orpik), 40. Alzner (Fehr), 46. Burakovsky (Ovečkin, Hillen) – 24. Trocheck (W. Mitchell, J. Jokinen), 26. Olsen (O'Brien, Bjugstad), 59. Bjugstad (Ekblad, Bolland)

Washington - Florida

Ottawa – Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 1. Turris (MacArthur, Ceci), 28. Stone (Turris, E. Karlsson) – 24. Hedman (Drouin, Carle), 37. T. Johnson (Kučerov, Stralman), 37. Stamkos (Killorn, Hedman), 48. T. Johnson (Kučerov, Palát)

Ottawa - Tampa Bay

Colorado – Columbus 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Góly: 1. Iginla, 26. Landeskog (Duchene, Barrie), 36. McLeod (Briere, B. Stuart) – 12. Dubinsky (Goloubef, J. Johnson), 22. Dubinsky (Calvert, Goloubef), 28. Johansen (Hartnell, N. Foligno), 59. Savard (N. Foligno, Hartnell)

Colorado - Columbus

Anaheim – Nashville 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 13. Beleskey, 23. Perry (R. Bourque, Getzlaf), 58. Beauchemin (N. Thompson, Lindholm), rozhodujúci sam. nájazd Kesler – 22. Ekholm (Ribeiro, F. Forsberg), 34. S. Jones (Ellis, Ribeiro), 38. C. Smith (Ellis, Ribeiro)

Anaheim - Nashville

Chicago – Dallas 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0)
Góly: 6. Saad (Toews, Seabrook), 24. P. Kane (Sharp, Hjalmarsson), 39. Bickell (B. Richards, MARIÁN HOSSA), 57. B. Richards (MARIÁN HOSSA, Keith), 62. Sharp (Keith) – 4. Jamie Benn (Seguin), 23. Jordie Benn (E. Cole, Hemský), 25. E. Cole (Klingberg, Goligoski), 45. E. Cole (Goligoski, Spezza)
Marián Hossa (Chicago) odohral 18:18 min, 0+2, 1 strela

Chicago - Dallas

Edmonton – New York Islanders 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 17. Hendricks (Klinkhammer), 21. Eberle (T. Hall, Ference), 43. D. Roy, 58. Hendricks, 58. Fraser (Nikitin, Lander) – 24. Boychuk (Leddy, Tavares), 60. Nelson (Boychuk, Tavares)
Jaroslav Halák mal 18 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja NY Islanders) odohral 20:35 min, 0+0, –3, 1 strela