Skvelý Halák prvou hviezdou derby, predviedol 40 zákrokov

Utorňajšiu bitku o New York v zámorskej NHL vyhrali hokejisti Islanders. Aj vďaka 40 zákrokom slovenského brankára Jaroslava Haláka, prvej hviezdy zápasu, zdolali Rangers 6:3.

15.10.2014 07:05 , aktualizované: 08:51
Jaroslav Halák, Anthony Duclair Foto: ,
Brankár New Yorku Islanders Jaroslav Halák likviduje šancu Anthonyho Duclaira z Rangers.

Oporou svojho tímu bol najmä v druhej tretine. Pomer striel v nej bol 21:8 pre Rangers, Halák však inkasoval len jeden gól z hokejky Derricka Brassarda a udržal tak svoj tím v hre. Islanders potom rozhodli o svojom triumfe štyrmi gólmi zo 7 striel v poslednej časti hry.

„Mali sme šťastie, že sme po dvoch tretinách držali remízu. V tretej sme to dokonale využili,“ povedal John Tavares, ktorý strelil gól a na jeden prihral. Šťastím myslel kapitán Islanders Halákov výkon. Zaň ho newyorské média označili za „kráľa“ zápasu, hoci práve jeho náprotivok Henrik Lundqvist má prezývku King Henrik (Kráľ Henrik). „Vedeli sme, že náš súper prehral dva zápasy po sebe a že bude prahnúť po víťazstve. Musím uznať, že prvé dve tretiny hrali naozaj dobre,“ uznal kvalitu súpera Halák, ktorý nezačal duel najlepšie a pustil Rickovi Nashovi lacný gól. Potom to však bola už iná káva, najmä jeho zásluhou odolali ostrovania silnému tlaku domácich. „Niektoré góly by som určite zobral späť, ale dôležité je víťazstvo,“ dodal Halák.

Carolina nielenže opäť prehrala, ale prišla aj o obrancu Andreja Sekeru, ktorý v zápase proti svojmu bývalému tímu Buffalu (3:4 po nájazdoch) narazil po snahe zabrániť prvému gólu a duel nedohral. Sekera sa snažil dokorčuľovať pri prečíslení Marcusa Foligna, no prepadol cez brankára Cama Warda a zastavil ho až mantinel. Caroline chýbajú pre zranenie aj ďalšie opory Eric Staal, Jordan Staal a Jeff Skinner a v tejto sezóne ešte nevyhrali. V drese Buffala sa nezmestil do zostavy Andrej Meszároš.

Zranenie Andreja Sekeru

Bez bodu odchádzal z ľadu útočník Columbusu Marko Daňo, Blues Jackets prehrali s Dallasom 2:4. Hetrik v zápase dosiahol Tyler Seguin a Jamie Benn nazbieral štyri body (1+3). V drese Toronta pri výhre nad Coloradom 3:2 po predĺžení dostal Richard Pánik šancu len počas necelých piatich minút. Avalanche prehrali tretíkrát zo štyroch tohtosezónnych zápasov.

Mariána Gáboríka neobišli zdravotné problémy ani v úvode nového ročníka, pre svalové zranenie v dolnej časti tela vynechal duel Los Angeles Kings proti Edmontonu (6:1). Generálny manažér kráľov Dean Lombardi ešte nepozná dĺžku Slovákovej absencie.

Gáborík podľa Orange County Register mal podobné problémy už v predsezónnom kempe. V príprave preto nastúpil len raz. V základnej časti stihol odohrať 32-ročný krídelník tri stretnutia, v ktorých raz asistoval. V priemere strávil na ľade 17:16 min. Bližšie podrobnosti o Gáboríkovom zranení zatiaľ nie sú známe.

Sumáre NHL:

New York Rangers – New York Islanders 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Góly: 7. Rick Nash, 24. Brassard (Kreider, Stempniak), 58. Rick Nash (DuClair, St. Louis) – 11. Boychuk (Okposo, Nielsen), 36. Tavares (Kuľomin), 41. Okposo, 45. Nelson (Strome, Grabovskij), 46. Grabovskij (Strome), 51. Leddy (Tavares)
Jaroslav Halák (NYI) mal 40 úspešných zákrokov, odchytal celý zápas a stal sa prvou hviezdou

Philadelphia – Anaheim 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 33. Streit (Giroux, Simmonds), 38. Simmonds (B. Schenn, Giroux), 55. Voráček (Del Zotto) – 13. Jackman (Beauchemin, N. Thompson), 17. Smith-Pelly (Lindholm, C. Fowler), 40. Beleskey (Getzlaf, Perry), rozhodujúci sam. nájazd W. Karlsson

Washington – San Jose 5:6 po sam. nájazdoch (0:3, 3:1, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 23. Johansson (Ovečkin, Carlson), 27. Green (O'Brien, J. Kuznecov), 28. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Fehr), 55. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Carlson), 56. Brouwer (Green, Burakovsky) – 2. Irwin (J. Thornton), 5. Irwin (Wingels, Nieto), 10. Scott (Burish, B. Burns), 26. Pavelski (J. Thornton, Braun), 42. Wingels (Tierney, T. McGinn), rozhodujúci sam. nájazd Pavelski

Columbus – Dallas 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Góly: 27. Johansen (Atkinson, J. Johnson), 35. Johansen (Foligno, J. Johnson) – 4. Seguin (Jamie Benn, Sceviour), 7. Jamie Benn, 53. Seguin (Jamie Benn, Goligoski), 60. Seguin (Eakin, Jamie Benn)
Marko Daňo (Columbus) odohral 9:13 min

Carolina – Buffalo 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 21. Riley Nash (Harrison), 53. Terry (Boychuk, Riley Nash), 59. Boychuk (Terry, McClement) – 13. Foligno (C. Stewart, Strachan), 22. T. Mitchell (B. Gionta), 43. Foligno (Hodgson), rozhodujúci sam. nájazd Girgensons
Andrej Sekera (Carolina) odohral 5:12 min, –1

Toronto – Colorado 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 10. Van Riemsdyk (Kessel, Bozak), 51. Lupul, 61. Kessel (Bozak, Phaneuf) – 14. R. O'Reilly (Iginla, E. Johnson), 38. Duchene (Iginla, J. McGinn)
Richard Pánik (Toronto) odohral 4:44 min

Tampa Bay – New Jersey 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 49. Killorn (T. Johnson, Stralman) – 28. Zajac (A. Greene, Cammalleri), 52. Cammalleri (Eliáš, Havlát)

Nashville – Calgary 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 9. F. Forsberg (D. Roy, C. Smith), 36. Ribeiro (C. Wilson, C. Smith) – 11. Brodie (Giordano, Bollig), 26. Giordano (Hudler, Brodie), rozhodujúci sam. nájazd Colborne

Los Angeles – Edmonton 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Góly: 4. J. Carter (Toffoli, Pearson), 5. Justin Williams (Kopitar, M. Greene), 10. Toffoli (Vojnov), 26. D. Brown (King), 26. Pearson (J. Carter), 46. Pearson (Martinez, M. Richards) – 60. Hendricks (Gordon)

Viac na túto tému: #New York Rangers #Jaroslav Halák #Andrej Sekera #New York Islanders #Carolina Hurricanes