Slovenskí hokejisti Zdeno Chára z Bostonu a Tomáš Jurčo z Detroitu zakončili v sobotu prípravné obdobie asistenciami vo vzájomnom súboji.

05.10.2014 08:20
Jonathan Quick Foto: ,
Brankár Los Angeles Jonathan Quick sa osviežuje pred prípravným stretnutím.

Detroit rozhodol o výhre nad Bostonom 4:3 až v samostatných nájazdoch, v drese Bruins žiaril Patrice Bergeron, ktorý dosiahol hetrik. Ani výkon skúseného útočníka však nestačil Bostonu na úspech. Kapitán Bruins Zdeno Chára ohrozil Čecha Petra Mrázka v bránke Red Wings dvoma strelami počas 23:24 min. Tomáš Jurčo strávil na ľade 23:24 min a raz ohrozil bránku súpera.

Florida ukončila prípravu ako jediný tím bez víťazstva, v sobotu prehrala v derby s Tampou Bay 1:4. Tomáš Kopecký nebodoval, odohral necelých jedenásť minút a zaznamenal jeden mínusový bod.

Pred definitívnym uzavretím kádra dostal šancu Marko Daňo, jeho Columbus zdolal bez bodového príspevku trenčianskeho odchovanca Nashville 3:2. Rovnako mal možnosť bojovať o miesto v prvom tíme New Yorku Rangers Marek Hrivík, pri prehre s New Jersey získal jeden mínusový bod a raz putoval na trestnú lavicu. Odohral necelých trinásť minút. Obranca Edmontonu Martin Marinčin ohrozil štyrikrát neúspešne bránku Vancouveru, Oilers prehrali s Canucks 2:3.

Výsledky prípravných stretnutí:
Boston – Detroit 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0, 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 0+1, +1, 2 strely, 23:24 min, Tomáš Jurčo (Detroit) 0+1, 1 strela, 15:32 min
Columbus – Nashville 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) - Marko Daňo (Columbus) 0+0, 1 strela, 14:29 min Montreal – Ottawa 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
New Jersey – New York Rangers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) - Marek Hrivík (NYR) 0+0, –1, 2 tr. minúty, 12:21 min
Tampa Bay – Florida 4:1 (3:1, 1:0, 0:0) - Tomáš Kopecký (Florida) 0+0, –1, 1 strela, 10:48 min
Minnesota – St. Louis 5:4 po predĺžení (0:0, 3:3, 1:1 – 1:0)
Winnipeg – Calgary 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Anaheim – San Jose 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Los Angeles – Colorado 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Vancouver – Edmonton 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) - Martin Marinčin (Edmonton) 0+0, 4 strely, 17:20 min

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Tomáš Jurčo