Jurčo strelil prvý gól v príprave

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo sa tešil v pondelok z prvého zápasového gólu v tohtoročnej príprave na novú sezónu NHL.

30.09.2014 07:47
Tomáš Jurčo Foto: ,
Tomáš Jurčoc(26) bojuje o puk s obrancom Toronta Jakom Gardinerom (51).

V drese Detroitu sa presadil v súboji proti Torontu, v závere poslal puk do opustenej bránky Maple Leafs. Jurčo odohral 14:20 min a mal tri strelecké pokusy. Jeho spoluhráč Tomáš Tatar strávil na ľade vyše 16 minút a pripísal si plusový bod. Nulu vďaka 27 úspešným zákrokom vychytal Petr Mrázek.

Z výhry 3:0 nad Nashville sa tešil aj útočník Columbusu Marko Daňo. Trenčiansky odchovanec bojuje o kontrakt, v pondelok odohral necelých trinásť minút a bránku súpera ohrozil trikrát. Shutout zaznamenal Curtis McElhinney.

Hetrikom pomohol k výhre Dallasu nad Floridou 5:4 Tyler Seguin. Tri góly dal v pondelok aj Jason Pominville pri výhre Minnesoty 4:1 nad Pittsburghom.

Výsledky pondelkových prípravných stretnutí zámorskej NHL:
New York Rangers – Philadelphia 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Detroit – Toronto 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) – Tomáš Tatar 0+0, +1, 16:35 min, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 1+0, +1, 3 strely, 14:20
Minnesota – Pittsburgh 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Nashville – Columbus 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) – Marko Daňo (Columbus) 0+0, 3 strely, 12:52 min
Dallas – Florida 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Edmonton – Winnipeg 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Vancouver – Arizona 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Viac na túto tému: #prípravné zápasy nhl #Tomáš Jurčo