Marko Daňo zažiaril na turnaji nováčikov NHL

Slovenský hokejista Marko Daňo sa vo výbornom svetle uviedol v prvom zápase na turnaji mladých nádejí NHL v Traverse City.

13.09.2014 10:57
Marko Daňo Foto: ,
Marko Daňo.

Útočník Columbusu Blue Jackets strelil dva góly v súboji proti Minnesote a navyše si pripísal aj jednu asistenciu. Daňo sa presadil v presilových hrách v 54. a 55. min. Jeho druhý presný zásah bol zároveň víťazným.

Deväťnásťročný odchovanec trenčianskeho hokeja si v stretnutí proti Minnesote pripísal do štatistík aj dva plusové body, štyri strely a dve trestné minúty. V drese Columbusu hral Daňo s číslom 56.

V súboji Detroitu so St. Louis sa na výhre Red Wings 6:5 po predĺžení podieľal jednou asistenciou Marek Tvrdoň. Z výhry v Traverse City sa tešil aj Matej Paulovič, ktorý so spoluhráčmi z Dallasu zdolal New York Rangers 4:3 po predĺžení.

Výsledky piatkových zápasov na turnaji nádejí NHL v Traverse City:
Columbus – Minnesota 6:4 – Marko Daňo (Columbus) 2+1 Buffalo – Carolina 1:6 New York Rangers – Dallas 3:4 po predĺžení – Matej Paulovič (Dallas) 0+0 Detroit – St. Louis 6:5 po predĺžení – Marek Tvrdoň (Detroit) 0+1

Viac na túto tému: #Marko Daňo #Columbus Blue Jackets