Montreal vyhral v Bostone po dvojnásobnom predĺžení

Hokejisti Montrealu Canadiens vyhrali prvý zápas 2. kola play off Východnej konferencie na ľade Bostonu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení.

02.05.2014 07:11
Montreal, Boston, Zdeno Chára, Brendan Gallagher Foto: ,
Útočník Montrealu Brendan Gallagher (vľavo) sa teší z víťazného gólu Subbana v predĺžení. Vpredu sklamaný kapitán Bostonu Zdeno Chára, za ním brankár Tuukka Rask.

O výsledku rozhodol v 85. min P. K. Subban počas presilovej hry. Na úspechu Canadiens má veľkú zásluhu brankár Carey Price, ktorý mal 48 zákrokov. Stretnutie číslo dva sa hrá v Bostone v sobotu.

Pre Subbana to bol druhý gól v zápase, oba dal v presilových hrách. V 12. min otváral skóre a v 85. min ho uzatváral. V sérii prvého kola proti Tampe Bay sa strelecky nepresadil. Bruins prestrieľali vo štvrtok súpera 51:33, hráči Canadiens zblokovali ďalších 30 domácich pokusov. Montreal viedol 2:0 i 3:2, ale napokon rozhodlo predĺženie. Subban potrestal gólom vylúčenie Matta Bartkowského.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 32:25 min, počas ktorých si do štatistík pripísal plusový bod a dve strely. Jeho spoluhráč Andrej Meszároš sledoval duel z tribúny. Na striedačke Montrealu bol Peter Budaj v prípade potreby pripravený nahradiť Careyho Pricea.

Sumár štvrtkového stretnutia 2. kola play off zámorskej NHL:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Boston – Montreal 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (0:1, 0:1, 3:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 43. R. Smith (Marchand, Hamilton), 47. Krug (Lucic, P. Bergeron), 59. Boychuk (Marchand, L. Eriksson) – 12. Subban (A. Markov, Plekanec), 24. R. Bourque (Eller), 53. Bouillon (B. Gionta, R. Bourque), 85. Subban (A. Markov, Briere).
Zdeno Chára (Boston) odohral 32:25 min a mal 2 strely a 1 plusový bod.

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Zdeno Chára #Boston Bruins