Gáboríkova noc. V Edmontone si vyslúžil titul prvej hviezdy

Slovenský útočník v službách Los Angeles Kings prispel k víťazstvu svojho tímu na ľade Edmontonu Oilers (3:0).

11.04.2014 07:02
JUstin Williams, Marián Gáborík Foto: ,
Marián Gaborík s Justinom Williamsom.

Odchovanec trenčianskej Dukly bol pri všetkých góloch LA. Pri otváracom, o ktorý sa postaral Anže Kopitar, si pripísal druhú asistenciu. Ďalšie dva strelil sám a najvýraznejším spôsobom prispel k víťazstvu Kings.

Po zápase vyhlásili Gáboríka za prvú hviezdu zápasu – pred Kopitarom a Jonesom.

Tridsaťdvaročný Gáborík vylepšil svoju bilanciu v tejto sezóne, počas ktorej ho prenasledovali zranenia a neskôr prestúpil z Columbusu do Los Angeles, na 11 gólov a 18 asistencií v 40 zápasoch.

Gáborík mohol v zápase dosiahnuť aj hetrik, ale jeho presilovkový gól v tretej tretine neuznali, keďže jeho spoluhráč Justin Williams nedovolene bránil brankárovi domácich Viktorovi Fasthovi v hre.

Edmonton - Los Angeles

Spomedzi slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v nočných zápasoch NHL, sa bodovo presadil už len Richard Pánik. Útočník Tampy Bay poslal v 44. minúte zápasu s Philadelphiou svoj tím do vedenia 2:1. Dvadsaťtriročný strelec tak ukončil 17-gólový pôst.

„Pánik odohral veľký zápas. Zmenil svoju hru k lepšiemu a presne takého Pánika potrebujeme pre play-off,“ pochválil mladého slovenského útočnika tréner Tampy Jon Cooper.

Lightnings sa napokon tešili z plného bodového zisku. Flyers zdolali 4:2.

Videozostrih zo zápasu Tampa Bay - Philadelphia

Už istý víťaz Východnej konferencie Boston bez svojho slovenského kapitána Zdena Cháru prehral na ľade Winnipegu po nájazdoch 1:2. Okrem Cháru absentoval vo štvrtok na ľade MTS Centra aj útočník Patrice Bergeron, obaja dostali zápasové voľno.

Tréner hostí Claude Julien to vysvetlil takto: „Nie všetci hráči počas zimných olympijských dva týždne oddychovali. Chára, Bergeron či Krejčí reprezentovali svoje krajiny a trochu oddychu pred vyvrcholením sezóny im padne vhod.“ Ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš odohral v drese Bruins vyše 20 minút, ale do štatistík produktivity sa nezapísal.

Hokejisti Phoenixu prehrali v Nashville 0:2 a nepriblížili si tak postup do bojov o Stanleyho pohár. V Západnej konferencii sa bojuje už len o jednu miestenku do play-off, ktorú zatiaľ virtuálne vlastní Dallas s dvojbodovým náskokom pred Phoenixom.

Sumáre

Edmonton – Los Angeles 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly: 1. Kopitar (Williams, GÁBORÍK), 9. GÁBORÍK (W. Mitchell, Kopitar), 34. GÁBORÍK (Vojnov, Williams)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 18:12 min, 2 góly, 1 asistencia, 5 striel, 3 plusové body, 1 zblokovaná strela, vyhlásený za prvú hviezdu

Winnipeg – Boston 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 59. E. Kane (Wheeler, Enström) – 11. Marchand (R. Smith, Krejčí)
Andrej Meszároš (Boston) odohral 20:20 min, 1 strela, 2 zblokované stre­ly

Tampa Bay – Philadelphia 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 2. T. Johnson (Stamkos, Kostka), 45. PÁNIK (Hedman, Kostka), 50. Brewer (T. Johnson, Palát), 55. Stamkos (Filppula, Hedman) – 39. Simmonds (Giroux, Voráček), 53. Couturier (Streit)
Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 12 minút, 1 gól, 1 plusový bod, 3 strely na bránku, 1 zblokovaná stre­la

Minnesota – St. Louis 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Góly: 15. Niederreiter (Blum, Cooke), 33. Brodziak (Cooke, Prosser), 38. Moulson (Heatley, Haula), 41. Brodziak (Folin, Niederreiter) – 32. Shattenkirk (Sobotka, Steen), 37. Schwartz (Steen)

Nashville – Phoenix 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 31. C. Smith (R. Ellis, S. Jones), 50. Hörnqvist (Fisher, Cullen)

Florida – Toronto 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 7. Pirri (Howden, B. Campbell), 40. Boyes (Bjugstad, Bergenheim), 44. Bjugstad (Bergenheim, Boyes), 47. Bjugstad (Fleischmann, Robak) – 25. Bozak (Gardiner, Van Riemsdyk), 54. Ranger (Bozak, Gardiner)

Ottawa – New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 32. Hoffman (Zibanejad, Ceci), rozhodujúci nájazd Karlsson – 38. Ryder (Volčenkov, Sestito)

Montreal – NY Islanders 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 36. Strome (Donovan, Bailey), 40. Nelson (Hickey, Nabokov)

Carolina – Washington 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 38. Tlustý (J. Staal), 59. Dvořák (Faulk, Bowman) – 2. Ward (Fehr, Chimera), 31. Chimera (Fehr, Ward), 40. Brouwer (Johansson, Alzner), 43. Fehr (Chimera, Ward), 44. Brouwer (Johansson, Strachan)

NY Rangers – Buffalo 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 40. Pouliot (Zuccarello, Brassard), 59. Rick Nash (St. Louis, Stepan) – 30. Stafford (M. Weber, Ennis)

Vancouver – Colorado 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Góly: 14. H. Sedin (Hamhuis, D. Sedin), 47. Booth (Hamhuis, Burrows) – 19. Paul Stastny, 46. Paul Stastny (E. Johnson, MacKinnon), 53. Barrie (J. McGinn), 60. J. Mitchell.

Viac na túto tému: #Marián Gáborík