Anaheim predviedol rozprávkový obrat, Gáborík asistoval

Slovenský útočník v službách Los Angeles Kings si v zápase s Minnesotou Wild pripísal asistenciu.

01.04.2014 06:46
Anaheim Ducks v retro dresoch Foto: ,
Radosť hokejistov Anaheimu.

Pre Gáboríka to bola štrnásta gólová prihrávka v sezóne, Kings však nepomohla. Podľahli totiž Wild 2:3, keď o výsledku rozhodol v 45. min fínsky útočník hostí Mikko Koivu. Gáborík prihrával Justinovi Williamsovi v 32. min na gól, ktorým vtedy domáci viedli 2:1. Zraneniami sužovaný Gáborík má v tejto sezóne v 35 zápasoch na konte 9 gólov a 14 asistencií.

V súboji Ottawy s Carolinou odkorčuľoval hosťujúci obranca Andrej Sekera vyše 24 minút a zápas skončil s plusovým bodom. Vo vyrovnanom stretnutí rozhodli o víťazstve Ottawy 2:1 až samostatné nájazdy.

Ten rozhodujúci premenil Čech Aleš Hemský. Parádny obrat predviedli hokejisti Anaheimu. Pred vlastnými fanúšikmi prehrávali s Winnipegom po polovici stretnutia už 0:4, ale napokon sa tešili z víťazstva 5:4 po predĺžení.

Knokaut Ducks v závere stretnutia bol ukážkový. Zápas dostal do predĺženia gólom 23 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Corey Perry a o dvoch bodoch pre domácich rozhodol v 16. sekunde nastaveného času Stéphane Robidas.

Sumáre

New Jersey – Florida 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Góly: 1. Zajac (Jágr, Fayne), 10. Jágr (Clowe), 12. Zajac (Clowe, Gelinas), 24. Clowe (Zajac, Jágr), 45. Josefson (Carter), 50. Zajac (Ruutu, Jágr) – 18. Kulikov (Bjugstad), 21. Boyes (Bjugstad), 27. Pirri (Olsen, Trocheck).

Videosumár zápasu New Jersey - Florida

Ottawa – Carolina 2:1 sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 2. Zibanejad (Wiercioch, Hemský), rozh. sam. nájazd: Hemský – 5. Skinner.

Videosumár zápasu Ottawa - Carolina

Los Angeles – Minnesota 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 7. Martinez (Kopitar, Williams), 32. Williams (GÁBORÍK, Mitchell) – 24. Parise (Granlund, Koivu), 44. Moulson (Pominville, Haula), 45. Koivu (Coyle, Parise).

Videosumár zápasu Los Angeles - Minnesota

Annaheim – Winnipeg 5:4 pp (0:2, 1:2, 3:0)
Góly: 38. Bonino (Silfverberg, Maroon), 44. Getzlaf (Maroon, Perreault), 45. Lindholm (Winnik, Koivu), 60. Perry (Getzlaf, Palmieri), 61. Robidas – 9. Trouba (Frolík, Little), 14. Halischuk (Kane, O'Dell), 21. Wheeler (Byfuglien, Pavelec), 31. Tangradi (Redmond, Peluso).