Višňovský zvládol po návrate 22 minút, Chára na méte 500

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský sa po vyše troch mesiacoch vrátil do zápasového kolotoča NHL.

28.01.2014 07:24
Zdeno Chára Foto: ,
Zdeno Chára oslavuje so spoluhráčmi gól do siete New Yorku Islanders.

Višňovský nastúpil na zápas New York Islanders – Boston Bruins (3:6), odohral vyše 22 minút, z toho sedem a pol minúty v početnej výhode. Zdeno Chára sa na víťazstve hostí podieľal gólom, vďaka ktorému dosiahol 500. bod v kariére v NHL. Kapitán Bruins poslal v 49. minúte od modrej ľahký puk na domácu bránku a brankár Kevin Poulin zareagoval na tento pokus neskoro. Chára svojim 12. gólom v sezóne pečatil víťazstvo Bostonu, Poulina nahradil v bránke na poslednú desaťminútovku ďalší navrátilec do zostavy Islanders Jevgenij Nabokov.

zväčšiť Ľubomír Višňovský sa snaží zastaviť Brada... Foto: SITA/AP, Seth Wenig
Ľubomír Višňovský Ľubomír Višňovský sa snaží zastaviť Brada Marchanda v zápase Islanders - Boston.

Hokejisti Caroliny dosiahli štvrté víťazstvo za sebou, slovenský obranca Andrej Sekera tentoraz nebodoval. Ešte v polovici tretej tretiny viedol Columbus 2:0, ale o obrat sa postarali Staalovci – dvoma gólmi Eric a tretím Jordan.

Ďalší slovenský obranca Martin Marinčin bol s 23 minútami na ľade druhým najvyťaženejším mužom Edmontonu, ktorý zdolal Vancouver 4:2 najmä vďaka hetriku Davida Perrona.

Štvrté čisté konto v ročníku vychytal brankár Pittsburghu Marc-Andre Fleury a doviedol svoj tím k výhre nad Buffalom 3:0. Proti Sabres sa darí Sidneymu Crosbymu, vo vzájomných súbojoch získal bod už v šestnástom dueli v rade.

Nulu na svojom konte mal v pondelok aj Jonathan Quick z Los Angeles, ktorý chytil 23 striel hráčov San Jose. O futbalovom výsledku 1:0 rozhodol v druhej tretine Anže Kopitar a Kings ukončili sériu piatich prehier. Sharks padli po šiestich dueloch. Colorado vďačí za výhru 4:3 nad Dallasom najmä výbornému Semionovi Varlamovovi, ktorý zlikvidoval 41 striel.

Videosumár zápasu Islanders - Boston
Videosumár zápasu Carolina - Columbus
Videosumár zápasu Vancouver - Edmonton

Sumáre pondelňajších zápasov NHL

New York Islanders – Boston 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Góly: 16. Nielsen (Okposo), 29. Grabner (Okposo, Hickey), 36. Okposo (Grabner) – 8. Eriksson (Paille, Krug), 25. Marchand (P. Bergeron, R. Smith), 33. R. Smith (S. Thornton, Marchand), 40. Soderberg (Lucic, Iginla), 43. P. Bergeron (Marchand), 49. CHÁRA (Marchand, Hamilton) Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 22:08 min a mal 1 strelu, Zdeno Chára (Boston) strelil 1 gól, odohral 22:50 min, mal 2 plusové body, 2 trestné minúty a 2 strely.

Carolina – Columbus 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Góly: 52. E. Staal (Siomin, Faulk), 53. E. Staal (Tlustý), 55. Jordan Staal (Lindholm, Skinner) – 3. MacKenzie (Ťutin, Tropp), 3. Umberger (Johansen, Foligno) Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:34 min a mal 3 strely.

Pittsburgh – Buffalo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 26. Kunitz (Gibbons, Crosby), 33. Engelland (Adams, Glass), 60. Glass (Adams, Crosby)

Dallas – Colorado 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Góly: 18. Jamie Benn (Seguin), 22. Seguin (Jamie Benn, Goligoski), 39. Seguin (Goligoski, Gončar) – 2. MacKinnon (Talbot, Barrie), 16. J. McGinn (R. O'Reilly, Duchene), 38. P. Stastny (Landeskog), 45. Tanguay (Landeskog, Talbot)

Vancouver – Edmonton 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 13. Schroeder (Booth), 23. Schroeder (Bieksa, Stanton) – 10. Perron (Gagner, Jakupov), 18. Perron (Jakupov), 43. Joensuu (R. Smyth, Hall), 59. Perron Martin Marinčin (Edmonton) odohral 23:01 min, mal 1 plusový bod.

San Jose – Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 38. Kopitar (J. Carter, Muzzin)