Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Jaroslav Halák

Halák predstavil novú masku. Čo na nej má?

22.09.2014 11:36

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák absolvuje v pondelok prvý zápas v novom drese New York Islanders.

Andrej Sekera, Matt Calvert

Sekera strelil prvý gól prípravy NHL

21.09.2014 22:38, aktualizované: 22.09.2014 08:20

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera sa ako prvý spomedzi všetkých hráčov zámorskej NHL zapísal do streleckej listiny v prípravných dueloch.

Marián Gáborík

Gáborík chce s Kings ďalší úspech

21.09.2014 11:06

Hokejisti Los Angeles sa po štrnástich týždňoch od zisku Stanleyho pohára v NHL stretli v kempe a začali spoločnú prípravu na novú sezónu.

Rusko, Moskva, Červené námestie

Moskva zamietla pochod stúpencov ruskej expanzie

22.09.2014 17:45

Za Nové Rusko označujú separatisti oblasť od Doneckej a Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny cez pobrežné regióny Azovského mora až po Čiernomorskú Odesu.

Práca, manažér, profesia, zamestnanie

Lacná eseročka nebude až taká výhodná

22.09.2014 17:30

Štát chce od nového roka umožniť najmä začínajúcim podnikateľom, aby si mohli založiť jednoeurovú s.r.o.

sporenie, vklad, investícia, peniaze

Ruská banka VTB pre krízu na Ukrajine prišla o 520 miliónov eur

22.09.2014 17:25

Druhá najväčšia ruská banka VTB v dôsledku krízy na Ukrajine od začiatku roka prerobila 26 mld. ruských rubľov (RUB).

Munsif Marzúkí, Tunisko, pápež František, Vatkán, Rím,

Prvé slobodné voľby prezidenta v Tunisku majú 25 kandidátov

22.09.2014 16:45

Medzi politikmi usilujúcimi o post hlavy štátu sú aj dve ženy. Spolu s parlamentnými voľbami by mali zavŕšiť demokratizačný proces v Tunisku.

Bleskové správy
  • 17:50

Pravý obranca Mathieu Debuchy má za sebou chirurgický zákrok a napokon bude pre zranenie ľavého členka chýbať anglickému prvoligovému futbalovému klubu Arsenal Londýn až tri mesiace.

• 17:04

Švajčiarsky tenista Roger Federer nahradí španielskeho bývalého lídra svetového rebríčka ATP Rafaela Nadala v tíme "Indických es" v rámci zimného medzisezónneho projektu International Premier Tennis League.

• 16:09

Najúspešnejším klubom na majstrovstvách Slovenska mládeže (roč. nar. 1997 - 1998) v boxe, ktoré sa uskutočnili v Nitre, sa stal so štyrmi titulmi ŠKP Bratislava. Dve prvenstvá si vybojovali pästiari BCS Nitra.