Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Zdeno Chára

Cháru čaká dlhšia pauza. Zradilo ho koleno

24.10.2014 07:51

Kapitán hokejistov Bostonu Bruins Zdeno Chára si poškodil väzy v kolene a očakáva sa, že bude pauzovať štyri až šesť týždňov.

Zdeno Chára, Brian Strait

Chára sa zranil pri Višňovského víťaznom debute

24.10.2014 07:18, aktualizované: 08:59

Ani jeden slovenský hokejista nebodoval v ôsmich štvrtkových stretnutiach NHL. Víťaznú premiéru v novej sezóne absolvoval Ľubomír Višňovský.

Kris Letang

Neumieram, chcem zažiť skvelú sezónu, odkazuje Letang fanúšikom

23.10.2014 17:42

Hokejista Kris Letang si na začiatku sezóny 2014/2015 musí zvykať na viacero zmien. Do platnosti vstúpil jeho osemročný kontrakt na 58 miliónov dolárov.

David Cameron

Británia je pobúrená. Únii má vrátiť dve miliardy eur

24.10.2014 18:04

Britský premiér David Cameron v piatok odmietol zatiaľ neoficiálnu požiadavku EÚ, aby Londýn do jej rozpočtu vrátil viac ako dve miliardy eur.

Vladimir Putin

Tvrdá Putinova kritika: Spojené štáty sa usilujú o svetovú nadvládu

24.10.2014 17:31

Neobvykle tvrdú kritiku politiky Spojených štátov obsahoval prejav ruského prezidenta Vladimira Putina v juhoruskom Soči.

Kremeľ, Moskva

Prieskum: Vyše polovica Čechov považuje Rusko za hrozbu

24.10.2014 17:00

Po kríze na Ukrajine výrazne vzrástol strach Čechov z Ruska. Po prvýkrát za 15 rokov prevážil počet ľudí, ktorí považujú Rusko za hrozbu do budúcna.

Policajná kontrola

Policajta obvinili za tvrdý zásah voči dvom ženám

24.10.2014 16:48

Bratislavského policajta Ľubomíra T. stíhajú za zákrok voči dvom ženám pri cestnej kontrole.

Bleskové správy
  • 18:32

Disciplinárna komisia SFZ potrestala obrancu AS Trenčín Ramóna Rodrígueza da Silvu, vylúčeného za opľutie súpera v Podbrezovej, nepodmienečným trestom na päť týždňov od 19. 10. 2014.

• 17:40

Slovenského futbalového obrancu Borisa Godála čaká pre zranenie kolena dlhá prestávka. Hráč Zaglebie Lubin sa podrobí operácii poškodených väzov, pre ktoré nebude môcť hrať niekoľko mesiacov.

• 15:57

Serena Williamsová sa stala poslednou semifinalistkou dvojhry na WTA Finals v Singapure. Rozhodol o tom úspech už istej postupujúcej Simony Halepovej v druhom sete duelu s Anou Ivanovičovou.