Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Jaroslav Halák

Zápas hviezd ovládol Toewsov tím. Halák štyrikrát inkasoval

26.01.2015 03:42

Hokejisti tímu zostaveného Jonathanom Toewsom zvíťazili v nedeľňajšom exhibičnom Zápase hviezd zámorskej NHL v Columbuse nad výberom Nicka Foligna 17:12.

Brian Elliott

Ovečkin loboval za auto, Voráček skóroval s nováčikom

25.01.2015 20:28

"Chcem byť posledný, potrebujem auto," takto presviedčal ruský kanonier Alexander Ovečkin hviezdy NHL, aby naňho vo fantasy drafte príliš nemysleli.

Shea Weber

Cháru strieda na tróne najtvrdšieho strelca Weber

25.01.2015 08:40

Pri neprítomnosti slovenského obrancu Zdena Cháru triumfoval v súťaži o najtvrdšiu strelu v zámorskej NHL bek Shea Weber z Nashvillu.

Vladimir Putin

Putin rokoval telefonicky s Merkelovou a Hollandom. Žiada politický dialóg

26.01.2015 22:25

Ruský prezident Vladimir Putin rokoval večer telefonicky o ukrajinskej kríze s Angelou Merkelovou a Francoisom Hollandom.

Jeroen Dijsselbloem

Eurozóna Grékom pomôže, žiada však plnenie dohôd

26.01.2015 22:00

Členstvo v eurozóne znamená, že krajiny dodržiavajú dohodnuté záväzky, vyhlásil s odkazom na Grécko šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem.

rubeľ, Rusko, Moskva

S&P poslala rating Ruska do špekulatívneho pásma

26.01.2015 20:38

Ratingová agentúra Standard & Poor's znížila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Ruska o jeden stupeň, teda do špekulatívneho pásma.

ropa

Šéf OPEC: Zanedbané investície by mohli ropu zdražiť až na 200 USD

26.01.2015 20:22

Svetové ceny ropy už možno dosiahli dno a veľmi skoro by mohli zamieriť nahor, tvrdí generálny tajomník kartelu OPEC Abdalláh Badrí.

Bleskové správy
  • 22:57

Basketbalista Kobe Bryant ide na operáciu pretrhnutého svalu v pravom ramene. Tridsaťšesťročná hviezda Los Angeles Lakers sa zákroku podrobí v stredu a v prebiehajúcom ročníku NBA si už pravdepodobne nezahrá.

• 22:45

Dôležité tri body v boji o záchranu získali futbalisti Getafe, ktorí v pondelkovom stretnutí 20. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže otočili vývoj a Celtu Vigo zdolali 2:1.