Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Richard Pánik

Pánik: V mladom tíme chcem hrávať viac

25.07.2014 08:00

Zahral si na olympiáde v Soči, svetovom šampionáte v Minsku a k päťdesiatim zápasom v základnej časti zámorskej NHL pridal aj prvé dva v play off v kariére.

Tatar

Tatar sa blíži k podpisu zmluvy s Detroitom. Má tri možnosti

22.07.2014 10:53

Slovenský hokejista Tomáš Tatar spojí aj ďalšiu budúcnosť s klubom NHL Detroit Red Wings, obe strany sú blízko k dohode.

Michal Handzuš

Handzuš: Pozerať film o Demitrovi nebude jednoduché

22.07.2014 10:00

Na ľade nechá všetko. Nepozná stratený puk, má prehľad, predvída. Tréneri ho často využívajú v oslabeniach a na vhadzovaniach.

afganistan, vojaci

Slovenský armádny tím radí afganskému práporu rýchlej reakcie

25.07.2014 13:01

V misii ISAF v južnom Afganistane začal svoju činnosť v poradí druhý poradenský tím pre afganské bezpečnostné sily MSF SFAT. Tvorí ho 48 slovenských vojakov.

požiar papierní v Žiline

Rozostavanú mešitu vo Švédsku zrejme niekto úmyselne podpálil

25.07.2014 12:30

Rozostavaná mešita vo švédskom meste Norrköping sa v noci na piatok stala pravdepodobne terčom podpaľačského útoku.

Rýchlostná cesta

Štúdia realizovateľnosti pre R4 má byť hotová v septembri

25.07.2014 12:11

Štúdia realizovateľnosti stavby rýchlostnej cesty R4 od Kapušian k hranici s Poľskom sa v súčasnosti ešte stále pripravuje.

škola, žiaci, študenti, učiteľ, vyučovanie, tabuľa

Samosprávy chcú rozhodovať o riaditeľoch škôl

25.07.2014 12:00

Volení zástupcovia miest a obcí nesú vraj zodpovednosť za fungovanie školského systému na území. Školy upozorňujú, že nie sú vylúčené politické nominácie.

Bleskové správy
  • 13:07

Brit Lewis Hamilton sa stal víťazom prvého tréningu pred Veľkou cenou Maďarska F1. Pilot tímu Mercedes dosiahol na okruhu Hungaroring čas 1:25,814. Na druhom mieste s odstupom 183 tisícin sekundy skončil jeho kolega Nico Rosberg.

• 11:17

Hviezda basketbalového klubu Los Angeles Clippers Blake Griffin sa zriekol štartu v drese reprezentácie USA počas tohto leta. Griffin bol jedným z 19 hráčov, ktorí figurovali v širšom kádri USA na tohtoročné MS.

• 10:45

Slovenský tenista Martin Kližan sa odhlásil z budúcotýždňového antukového turnaja ATP World Tour 250 bet-at-home Cup v rakúskom Kitzbüheli.