Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Marián Gáborík

Meszároš a Daňo skórovali, Hossa s Tatarom zasa asistovali

27.02.2015 07:28

Andrej Meszároš prispel gólom k víťazstvu hokejistov Buffala nad Vancouverom 6:3 vo štvrtkovom stretnutí NHL.

Jaromír Jágr

Veterán Jágr opúšťa New Jersey. Jeho ôsmym klubom v NHL je Florida

26.02.2015 23:09, aktualizované: 23:56

Český hokejový útočník Jaromír Jágr odchádza z New Jersey Devils do tímu Florida Panthers, v ktorom pôsobí aj Slovák Tomáš Kopecký.

Patrick Kane

Chicago prišlo o najproduktívnejšieho hráča. Kane bude mimo tri mesiace

26.02.2015 12:17

Klub zámorskej hokejovej NHL Chicago Blackhawks prišiel minimálne do mája o útočníka Patricka Kanea.

komunalne volby 2014, Ivo Nesrovnal, Bratislava,

Primátor Bratislavy vodu káže a víno pije

27.02.2015 12:30

Ivo Nesrovnal vyzval členov mestského zastupiteľstva, aby sa vzdali svojich odmien. Zníženie vlastného platu však zastupiteľstvu nenavrhol.

Nadežda Savčenková

Ak Savčenková vo väzení umrie, Rusko odsúdi celý svet, varujú Putina

27.02.2015 12:29

Ukrajinská letkyňa, ktorá v Rusku čelí obvineniu z podielu na zabití dvoch ruských novinárov na Ukrajine, sa po 76 dňoch hladovky ocitla na pokraji smrti.

Banský Bystrica, RegioJet, autobus, Marian Kotleba,

Treba na odňatie právomocí pri čerpaní eurofondov súhlas Bruselu?

27.02.2015 12:00

Ako presunúť kompetencie pri čerpaní eurofondov zo župy na mesto, má rozhodnúť ministerstvo pôdohospodárstva aj podpredseda vlády.

Euro, peniaze, graf, ekonomika

Nowotny varuje pred vyčlenením ruských bánk zo SWIFT-u

27.02.2015 11:25

Člen Rady guvernérov ECB Ewald Nowotny varoval pred vyčlenením ruských bánk zo systému bankových transakcií SWIFT.

Bleskové správy
  • 10:27

V súvislosti s návratom Slovinca Sama Udriha a príchodom Američana Kelvina Parkera do družstva opustili kolektív úradujúceho majstra BK Inter Incheba Bratislava slovenskí basketbalisti Stanislav Baldovský a Viliam Kosa.

• 08:32

Nočné výsledky NBA: Cleveland - Golden State 110:99, Phoenix - Oklahoma City 117:113 po predĺžení.

• 23:01

Český hokejový útočník Jaromír Jágr odchádza z New Jersey do tímu Floridy. Devils získali za štyridstaťtriročného najproduktívnejšieho Európana v histórii NHL právo výberov v druhom kole tohtoročného draftu a v treťom kole v budúcom roku.