Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor:

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
T.J. Oshie

03.07.2015 11:13

Kým priaznivci Washingtonu oslavovali príchod T.J. Oshieho, päťročná fanúšička hokejistov St. Louis Blues si šla oči vyplakať.

Andrej Sekera

Sekera: Nadišiel čas prinavrátiť klubu stratený lesk

02.07.2015 18:30

Bez veľkých rečí, ale s jasným cieľom. Slovenský hokejista Andrej Sekera sa dohodol na spolupráci s Edmontonom Oilers.

Marián Hossa, Stanelyho pohár

Hossa v spoločnosti hviezd. Pred seba pustil len Jágra, Thorntona a Iginlu

02.07.2015 15:29

Čerstvo už trojnásobný víťaz Stanleyho pohára Marián Hossa vstúpi do nasledujúcej sezóny hokejovej NHL ako štvrtý najproduktívnejší aktívny hráč tejto zámorskej súťaže.

Euro, peniaze, bankovky, ekonomika, eurofondy

Grécke banky zrejme zostanú zavreté do konca týždňa

07.07.2015 23:30

Predstaviteľ gréckej vlády v utorok pripustil, že napriek vládnym sľubom sa grécke banky tento týždeň pravdepodobne neotvoria.

šmýkačka, kúpanie, voda, bazén

Bazén v Česku zasiahol prúd, zranil desiatky detí

07.07.2015 22:29

Dvadsaťtri detí a traja dospelí utrpeli ľahšie zranenia po tom, čo sa pod elektrickým prúdom ocitol bazén medzi obcami Oparno a Malé Žernoseky v okrese Litoměřice v Ústeckom kraji ČR.

sdtíhačka

V USA sa zrazila stíhačka F-16 s malým lietadlom

07.07.2015 22:18

V Spojených štátoch sa vo vzduchu zrazila stíhačka F-16 s malým jednomotorovým strojom.

Jemen, útok, Saudská Arábia

Pri náletoch koaličných síl v Jemene zahynulo takmer 180 ľudí

07.07.2015 21:21

Najmenej 176 bojovníkov a civilistov zahynulo v Jemene pri vzdušných útokoch koaličných síl vedených Saudskou Arábiou proti postaveniam šiitských povstalcov, ktorí od marca zaznamenali v krajine veľké územné zisky.

Bleskové správy
  • 21:39

Na 26. ročníku atletického mítingu v talianskom letovisku Lignano Sabbiadoro si výborne počínal Slovák Jozef Repčík. V behu na 800 m skončil na výbornom 2. mieste a časom 1:45,40 min splnil limity na augustové MS v Pekingu (1:46,00) i na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro (1:45,80).

• 21:19

Futbalový klub slovenskej Fortuna ligy MŠK Žilina získal do svojich služieb českého gólmana Viktorie Plzeň Aleša Mandousa. Dvadsaťtriročný strážca svätyne podpísal so "šošonmi" zmluvu na dva roky.