Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor:

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Florida Panthers, Tomáš Fleischmann, Brandon Piri

Splnený sen. Na tréningu Floridy chytal namiesto Luonga predajca lístkov

08.02.2016 17:08

Minulý piatok Roberto Luongo dostal voľno, a tak Panthers poslali počas tréningu do bránky pracovníka z oddelenia pre predaj lístkov Bobbyho Segina.

tatar

Jurčo je ešte lepší, vraví Tatar, hviezda nového seriálu NHL

08.02.2016 08:00

Počas nedávnej krátkej prestávky pre Zápas hviezd zámorskej NHL si výborne oddýchol, na Svätom Martine nabral novú energiu a vidieť to aj na ľade.

Darryl Sittler

Sittler pred 40 rokmi šokoval NHL. Desiatimi bodmi v zápase

07.02.2016 23:00

Rekordy sú na to, aby sa prekonávali, ale počin bývalého hokejistu NHL Darryla Sittlera zo 7. februára 1976 prežil aj štyridsaťročnú skúšku časom.

Turčianske Venuše

09.02.2016 00:53

Sme občianske združenie, ktoré pomáha ženám po operácii prsníka.

MOSZAA Hvezdáreň Sobotište

Miestna organizácia Slovenského zväzu astronómov Sobotište

09.02.2016 00:40

Naše združenie sa venuje popularizácii astronómie medzi školskou mládežou a verejnosťou formou pozorovania i videoprezentácií objektov nočnej i dennej oblohy.

Británia, počasie

Britániu a Francúzsko sužoval vietor, zranil niekoľko ľudí

08.02.2016 23:18

Časť Británie, Írska a Francúzska v pondelok sužovala silná víchrica a na niektorých miestach sa rýchlosť vetra blížila takmer ku 200 kilometrom za hodinu.

Severná Kórea, Kim Čong-un, KĽDR, balistická raketa, odpal, odpálenie, raketa

USA ponúkli Kórei protiraketový systém kvôli hrozbe KĽDR

08.02.2016 22:38

Spojené štáty budú s Južnou Kóreou rokovať o umiestnení mobilného protiraketového systému v reakcii na rastúcu hrozbu zo strany severokórejského režimu.

Bleskové správy
  • 21:25

Najlepší futbalista sveta Lionel Messi podstúpi vyšetrenia obličiek, s ktorými má opakované problémy. Testy majú posúdiť, ako sa vyvíja situácia od decembrových ťažkostí klubovej ikony s obličkovou kolikou.

• 16:55

Slovenská tenistka Jana Čepelová pre problémy s brušným svalstvom odriekla svoj štart na tohtotýždňovom turnaji WTA International Taiwan Open v taiwanskom Kaohsiungu.

• 15:22

Slovenský futbalista Juraj Kucka (AC Miláno) odohral iba prvý polčas zápasu proti Udinese (1:1). Dvadsaťosemročný stredopoliar utrpel zranenie ľavého stehna a musí nútene pauzovať 7 až 10 dní.