Slovensko
dnes

SJ 25 °C

Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

23.04.2014 09:15, aktualizované: 10:16

Slovenský hokejista Marek Hrivík dostal pozvánku do prvého tímu klubu NHL New York Rangers.

Montreal Canadiens

Gáborík skóroval, ale Los Angeles sú na pokraji vypadnutia

23.04.2014 06:58, aktualizované: 07:32

Najrýchlejšou cestou prenikli do semifinále Východnej konferencie NHL hokejisti Montrealu, ktorí si vo štvrťfinálovom prvom kole poradili s Tampou Bay 4:0 na zápasy.

Marián Hossa,  Jay Bouwmeester

Štyri zápasy, tri shutouty a veľký obrat tučniakov v Columbuse

22.04.2014 07:20

Slovenský útočník Michal Handzuš asistenciou prispel k domácemu víťazstvu Chicaga 2:0 nad St. Louis.

Flyers Rangers Hockey

Chára pomohol gólom k vyrovnaniu série Bostonu s Detroitom

20.04.2014 23:47, aktualizované: 21.04.2014 08:06

Slovenský hokejista Zdeno Chára pomohol Bostonu k víťazstvu 4:1 nad Detroitom a vyrovnaniu série 1. kola play-off Východnej konferencie na 1:1.

Bleskové správy
  • 10:06

Futbalisti Sydney FC nepostúpili do semifinále austrálskej A-League a tým dali bodku za účinkovaním Franka Farinu na trénerskej lavičke klubu. V konečnom poradí budú figurovať na piatom mieste.

• 09:31

Prvomájové myjavské finále slovenskej futbalovej pohárovej súťaže Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice má úvodný výkop o 18.20 h. Vstupenky v hodnote 7 eur sú v predpredaji od utorka 22. apríla v mieste konania.