Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Marek Hamšík

Hamšík si pred Vianocami zahrá v Katare. O Taliansky superpohár

31.10.2014 09:23

Slovenského futbalistu čaká so spoluhráčmi z SSC Neapol cesta do katarskej Dauhy, kde sa 22. decembra stretnú v zápase o Taliansky superpohár s Juventusom Turín.

Marián Hossa

Hossa vstúpil medzi legendy. Pokoril magickú tisícku

31.10.2014 07:20

Slovenský hokejista Marián Hossa dosiahol tisíci bod kariéry v NHL.

Dva body od magickej hranice. Hossovi prajú tisíci bod v Ottawe

30.10.2014 14:28

Už len dva body a Marián Hossa pokorí magickú hranicu. Slovenský hokejový útočník ich má na svojom konte viac, ako napríklad Martin St. Louis alebo Vincent Lecavalier.

Veľká Británia, polícia

Vražda Slováka vo Veľkej Británii: Na smrť ho mal dobodať jeho krajan

31.10.2014 17:31

Britská polícia vyšetruje vraždu Slováka Mareka B. (23), ktorého našli surovo dobodaného. Policajti už zatkli podozrivého, ktorým je tiež Slovák.

Jean-Claude Juncker, Európska komisia, EÚ

Junckerova Európska komisia otvorí neprebádanú kapitolu

31.10.2014 17:00

Nástupom nového tímu Jeana-Claudea Junckera sa začína v Bruseli nová a doteraz neprebádaná kapitola fungovania Európskej komisie.

Taliansko, autobus, nehoda

V Turecku sa autobus prevrátil do priekopy, zahynulo 17 ľudí

31.10.2014 16:50

Najmenej 17 mŕtvych a 28 zranených si v piatok ráno vyžiadala dopravná nehoda na juhu Turecka, kde sa prevrátil a spadol do priekopy autobus.

peniaze, euro, výplata, dane, odvody, obchod

Bankám na Slovensku stúpol zisk na 452 miliónov eur

31.10.2014 15:45

Bankový sektor evidoval na Slovensku ku koncu septembra tohto roka čistý zisk 452,3 mil. eur.

Bleskové správy
  • 17:14

Po štrnástich dueloch v extraligovej Žiline končí v tíme český obranca Jaroslav Hertl. Dvadsaťpäťročný bek v tejto sezóne ešte nebodoval a odchádza spod Dubňa.

• 16:51

Český tenista Tomáš Berdych je šiestym istým účastníkom dvojhry na koncosezónnom šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne (9. - 16. novembra).

• 16:20

Keňanka Rita Jeptoová si k svojmu druhému víťazstvu na Chicagskom maratóne možno pomohla zakázanou látkou. Podľa amerického webu runblogrun.com bola jej vzorka zo septembrovej mimosúťažnej antidopingovej kontroly pozitívna.