Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Ľubomír Višňovský

Višňovského čaká tohtosezónna premiéra

23.10.2014 12:18

Obranca Ľubomír Višňovský by sa mal vrátiť do súťažného kolotoča zámorskej hokejovej NHL.

Ovečkin, Hall

Edmonton vyhral druhý zápas v rade, v Ottawe sa nehralo

23.10.2014 07:32

Hokejisti Edmontonu s Martinom Marinčinom v zostave zdolali v stredajšom stretnutí NHL Washington 3:2.

David Perron

Nie je v tom sám. Okrem Meszároša má osem mínusiek už aj Perron

22.10.2014 14:51

Okrem slovenského obrancu Andreja Meszároša má osem mínusových bodov v zámorskej hokejovej NHL už aj krídelník Edmontonu David Perron.

havária lietadla, Vnukovo

Havária lietadla: Rusi vinia šoféra pluhu, že pil. Jeho stav odhadli 'vizuálne'

23.10.2014 14:04

Pre haváriu lietadla, pri ktorej zomrel šéf firmy Total Christoph de Margerie, odstúpilo vedenie moskovského letiska Vnukovo. Šofér snežného pluhu zostáva vo väzbe.

ebola

Ľudia sa eboly stále obávajú, chcú vedieť viac

23.10.2014 14:00

Informácii o tom, ako sú obyvatelia Slovenska chránení pred ebolou a aké opatrenia sa u nás proti šíreniu nákazy prijali, je podľa niektorých ľudí málo.

Peter Pelegrini, minister školstva

Učiteľov už nebude možné zamestnávať len do júna

Ministri práce a školstva sľubujú učiteľom, že zastavia prax niektorých škôl, ktoré cez prázdniny posielajú učiteľov na úrady práce a od septembra ich opäť zamestnajú.

zápcha, Bratislava, cesta

O zmenách cestnej dane budú poslanci rozhodovať v novembri

23.10.2014 13:56

Poslanci odložili hlasovanie o návrhu zákona o dani z motorových vozidiel. Hlasovanie o ňom posunuli na novembrovú schôdzu.

Bleskové správy
  • 13:46

San Antonio obháji titul, myslí si 46,2 percenta zo všetkých 30 generálnych manažérov klubov basketbalovej NBA.

• 11:15

Hokejista Los Angeles Kings Marián Gáborík by nemal nastúpiť ani na štvrtkový zápas zámorskej NHL proti Buffalu. Tridsaťdvaročný krídelník chýbal podľa LAKingsinsider na stredajšom tréningu a mal by vynechať aj štvrtkový duel.

• 07:39

Vedenie klubu KHL Amur Chabarovsk zaradilo slovenského útočníka Marcela Haščáka na listinu zranených hráčov.