Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor:

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Henrik Lundqvist

Tampa zdolala New York Rangers 2:0 a v sérii vedie už 3:2 na zápasy

25.05.2015 07:10, aktualizované: 08:00

Hokejisti Tampy Bay vyhrali na ľade New Yorku Rangers 2:0 a ujali sa vo finálovej sérii play-off Východnej konferencie NHL vedenia 3:2 na zápasy.

Marián Hossa, Fredereik Andersen, Cam Fowler

Chicago v predĺžení zdolalo Anaheim a vyrovnalo sériu, Hossa asistoval

24.05.2015 07:12, aktualizované: 09:40

Hokejisti Chicaga využili výhodu domáceho ľadu a vo štvrtom zápase finále Západnej konferencie NHL zvíťazili nad Anaheimom 5:4 po predĺžení.

Lundqist, Callahan

Lundqvist sa spamätal. Rangers vyrovnali sériu s Tampou

23.05.2015 08:01, aktualizované: 09:37

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali v piatkovom stretnutí nad Tampou Bay 5:1 a vyrovnali stav finálovej série play-off Východnej konferencie NHL na 2:2 na zápasy.

Penta

Penta sa stane jediným akcionárom poisťovne Dôvera

25.05.2015 21:16

Investičná skupina Penta Investments, s. r. o. sa prostredníctvom svojej holandskej firmy HICEE stane jediným, a teda 100-percentným akcionárom zdravotnej poisťovne Dôvera.

lietadlo,letisko, dovolenka, Amerika

Lietadlo z Paríža do New Yorku sprevádzali stíhačky

25.05.2015 20:41

Americké vzdušné sily v pondelok vyslali stíhačky k lietadlu francúzskeho vlajkového dopravcu Air France, ktoré smerovalo z Paríža do New Yorku a údajne bolo terčom anonymnej hrozby.

Mexiko, tornádo

Tornádo na severe Mexika usmrtilo minimálne 10 ľudí

25.05.2015 19:57

Tornádo, ktoré sa v pondelok prehnalo mestom Ciudad Acuna na severe Mexika, si vyžiadalo minimálne desať životov, desiatky ďalších ľudí sa zranili.

peniaze

Slovenské elektrárne mali vlani čistý zisk 170 miliónov eur

25.05.2015 19:00

Slovenské elektrárne dosiahli v minulom roku čistý zisk vo výške 170 miliónov eur. Hrubý zisk bol na úrovni 531 miliónov eur.

Bleskové správy
  • 20:41

Americká tenistka s minulosťou jednotky svetového rebríčka Venus Williamsová ani na 18. pokus nezíska svoj premiérový titul vo dvojhre na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros. Finalistka edície 2002 prehrala v derby v 1. kole so Sloane Stephensovou 6:7 (5), 1:6.

• 19:41

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov uspela vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji Pohár Čierneho mora v Soči, keď zdolala rovesníkov z Bieloruska 5:2.

• 16:41

Štyria hráči majstrovského FC Barcelona, traja z Valencie a len dvaja z Realu Madrid sa ocitli v najlepšej jedenástke práve skončeného ročníka najvyššej španielskej futbalovej súťaže podľa čitateľov športového denníka Marca.