Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor:

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
chris phillips, ottawa senators, NHL,

Koniec jednej éry. Senátor Phillips sa lúči s Ottawou

27.05.2016 11:40

Nevynikal v produktivite, ani fanúšikovia na jeho hre nenechávali oči, a predsa sa zaradil medzi najväčšie legendy v klubovej histórii hokejovej Ottawy.

Sidney Crosby, Andrej Vasilevskij

Crosby hodil povery za hlavu a opäť sa dotkol trofeje

27.05.2016 09:31

Keď jeho Pittsburgh zdolal vo štvrtok Tampu Bay v rozhodujúcom siedmom zápase série 2:1 a získal Prince of Wales Trophy určenú víťazovi Východnej konferencie NHL, kanadský útočník si ju poťažkal.

Pittsburgh Penguins

Pittsburgh je vo finále Stanleyho pohára, hrdina prekonal Hrdinu

27.05.2016 07:06, aktualizované: 09:35

Hokejisti San Jose Sharks vo štvrtok spoznali meno súpera, akému budú čeliť vo svojom prvom finále Stanleyho pohára v klubovej histórii.

škola, žiaci,

Málotriedky dostali ešte šancu

29.05.2016 17:00

Majú väčšinou len jednu až dve triedy s piatimi až desiatimi žiakmi a jednu, najviac dve učiteľky. Udržanie málotriedok sa z finančného hľadiska považuje za luxus.

Kiska,

Prezident SR odcestoval na oficiálnu návštevu Gruzínska

29.05.2016 15:40

Prezident Andrej Kiska odcestoval na oficiálnu návštevu Gruzínska. V hlavnom meste Tbilisi sa stretne s najvyššími predstaviteľmi krajiny.

Krava, družstvo

Koľko fariem prežije? AŽ 100 sa pripravuje na zánik

29.05.2016 15:00

Na Slovensku zostalo posledných 468 mliečnych fariem. Do konca roka ich môže byť najmenej o 100 menej a ohrozených je 4-tisíc pracovných miest.

Brusel, Fico, summmit,

Fico: Počas predsedníctva budeme riešiť mimoriadne témy

29.05.2016 14:47

Predsedníctvo Európskej rady sa dá zvládnuť, pokiaľ sa riešia bežné témy, Slovensko však podľa Fica bude riešiť mimoriadne témy.

Bleskové správy
  • 15:47

Lionel Messi nedohral piatkový zápas argentínskej reprezentácie proti Hondurasu. Podľa tímového lekára sa jeho zdravotný stav zlepšuje. Štart Messiho na Copa América je stále otázny.

• 13:43

Norbert Gombos nasadený ako druhý prehral 5:7, 7:5, 6:7 (7) s Mexičanom Lucasom Gómezom v 1. kole kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v Prostějove.

• 10:23

Slovenská reprezentantka Nina Csonková si vybojovala bronzovú medailu na ME v kanoistickom freestyle v Plattlingu. Csonková v kategórii K1 skončila tretia za Claire O´Harovou a Anne Hübnerovou.