Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor:

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Hossa

Hossov päťstý gól? Som pokojný, mám na to celú sezónu

18.07.2016 10:32

Slovenského hokejistu Mariána Hossu neznepokojuje čakanie na jubilejný päťstý presný zásah v základnej časti severoamerickej NHL.

George McPhee, Alexander Ovečkin

Názov nemajú, odvážny cieľ áno. Priviesť Stanley Cup do púšte

14.07.2016 11:55

"Chystáme sa vybudovať klub, na ktorý budú ľudia v Nevade a Las Vegas hrdí," vraví generálny manažér nového klubu NHL George McPhee.

Martin Marinčin

Marinčina čaká arbitráž v úvode augusta, bez zmluvy je aj Hrivík

13.07.2016 13:07

Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin sa pred arbitrážneho sudcu v súvislosti s kontraktom s klubom NHL Toronto Maple Leafs postaví v utorok 2. augusta.

Afganistan, kábul

Po atentáte v Kábule je najmenej 20 mŕtvych a 160 zranených

23.07.2016 14:00

Najmenej 20 mŕtvych a 160 zranených si v Kábule vyžiadal útok samovražedného atentátnika na pokojnú demonštráciu menšinových Hazárov.

Viera Pompová

Chcela pracovať s Rómami, musela sa súdiť

Vzoprela sa radnici a potom aj súdom. Už šesťročný boj vedie Rómka Viera Pompová, ktorej novým domovom je Írsko.

Erdogan

Erdogan podpísal prvý dekrét po vyhlásení výnimočného stavu

23.07.2016 13:49

Erdogan podpísal prvý dekrét po vyhlásení výnimočného stavu. Uzavrie vyše tisíc súkromných škôl a rozšíri čas, keď podozrivého možno zadržiavať bez obvinení.

Kiska, hodnotenie volieb

Bezpečnosť je nástojčivou úlohou dňa, povedal Kiska

23.07.2016 13:02

Teroristi a chorí jednotlivci šíria po Európe strach, obhajujúc sa náboženstvom ventilujú vlastnú frustráciu a zabíjajú nevinných, povedal prezident Kiska.

Bleskové správy
  • 14:45

Obranca FC Liverpool Kolo Touré má namierené do škótskeho Celticu Glasgow. Podľa BBC sa 35-ročný rodák z Pobrežia Slonoviny nachádza v Škótsku na lekárskych testoch a transfer by mohli sfinalizovať ešte v priebehu soboty.