Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Washington - New York Rangers

Vo Washingtone padol jediný gól. Capitals vedú nad Rangers 2:1

05.05.2015 07:08, aktualizované: 08:45

Jediný gól rozhodol o víťazstve hokejistov Washingtonu v pondelkovom stretnutí play-off NHL proti New Yorku Rangers.

Marián Hossa

Hossa je druhý medzi strelcami, gól už nedal dlho

04.05.2015 12:12

Marián Hossa je so 45 gólmi po Jaromírovi Jágrovi (78 zásahov) druhým najlepším strelcom v play-off NHL medzi aktívnymi hráčmi.

Marián Hossa, Jonathan Toews

Chicago si opäť poradilo s Minnesotou, Hossa asistoval

04.05.2015 07:01, aktualizované: 08:02

Marián Hossa prispel jednou asistenciou k víťazstvu hokejistov Chicaga 4:1 nad Minnesotou v nedeľňajšom stretnutí 2. kola play off NHL.

Islamský štát, islamisti, Irak, islamskí extrémisti, vlajka, zástava

USA za informácie o vodcoch islamistov ponúkajú miliónové odmeny

05.05.2015 22:55

Administratíva amerického prezidenta ponúka odmeny do výšky 20 miliónov dolárov za poskytnutie informácií o miestach pobytu štyroch vodcov militantno-extrémistickej skupiny Islamský štát.

Miloš Zeman

Zeman má v Moskve rokovať s Putinom o ekonomike

05.05.2015 22:29

Český prezident Miloš Zeman sa počas návštevy Moskvy stretne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, s ktorým by sa mal viesť rozhovor o predovšetkým ekonomických témach.

Google vyhľadávanie, klávesnica, lupa, internet, informácie, hľadanie

Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila zákon o sledovaní

05.05.2015 21:30

Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila návrh zákona, ktorý má uľahčiť sledovanie ľudí podozrivých z terorizmu, vyvoláva však pobúrenie medzi zástancami občianskych slobôd.

sporenie, vklad, investícia, peniaze

Gréci našli vinníka chýbajúcej dohody. MMF a Brusel sa vraj hádajú

05.05.2015 20:23

Grécka vláda obvinila medzinárodných veriteľov, že sa medzi sebou nemôžu dohovoriť a že tak kladú vážne prekážky dohode o úverovej pomoci Aténam.

Bleskové správy
  • 23:37

Futbalista AS Trenčín Jakub Holúbek sa po víťaznom zápase s Košicami 1:0 podrobil operácii. "Neskutočná vďaka patrí kabíne. Predovšetkým za to, že ste vyhrali, ale aj za podporu. Nesmierne si to cením. Titul bude náš," zareagoval 24-ročný Holúbek.

• 22:36

Anglický futbalista v službách FC Liverpool Daniel Sturridge podstúpil v USA operáciu svalového zranenia v oblasti bedier. "Zákrok sa vydaril a chcem poďakovať Bohu i fanúšikom za podporu," vyjadril sa 25-ročný zakončovateľ.

• 21:48

Dánska justícia uložila 28-ročnému mužovi jednoročný podmienečný trest za ovplyvnenie výsledkov dvoch zápasov tímu Hvidovre v druhej najvyššej futbalovej súťaži z roku 2010 v spomenutej krajine.