Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Marián Hossa

Hossa zdvihol hodenú rukavicu. Vyzval Kopeckého

19.08.2014 08:55

Hokejista Marián Hossa prijal výzvu od svojho kamaráta Mariána Gáboríka a pripojil sa k výzve Ice Bucket Challenge.

Marián Gáborík

Gáboríka zvolili za najlepšieho hráča histórie Minnesoty Wild

14.08.2014 11:44

Slovenský hokejista Marián Gáborík sa stal podľa fanúšikov najlepším hráčom histórie klubu NHL Minnesota Wild.

Marek Hrivík

Hrivík: Nechcem, aby bola moja snaha márna

14.08.2014 07:00

Momentálne si užíva voľný týždeň. V pondelok a utorok ho čaká tréning na ľade s hokejistami Žiliny a v stredu naberie smer Amerika.

rubeľ, Rusko, Moskva

Ruská ekonomika klesá, je bližšie k recesii

22.08.2014 23:08

Ruská ekonomika vykázala dva mesiace po sebe medziročný pokles. Uviedlo to v piatok ruské ministerstvo hospodárstva.

Moskva, Rusko, hviezda, Ukrajina, demonštranti, farba, žltá, modrá, hviezda

Ukrajinskú vlajku vyvesil na budovu v Moskve dobrodruh z Kyjeva

22.08.2014 21:43

K vyveseniu ukrajinskej vlajky na jednom z moskovských mrakodrapov sa priznal známy ukrajinský dobrodruh a "spiderman" Hryhorij.

zdravotné sestry

V Rakúsku je už 25-tisíc zdravotníkov

22.08.2014 20:00

Vyššie platy a lepšie pracovné podmienky ťahajú slovenských lekárov a zdravotné sestry do Rakúska.

plyn, energie

Jaceňuk: Ukrajina nedokáže prežiť bez ruského plynu

22.08.2014 19:17

Ukrajina sa nezaobíde bez ruského plynu. Možno bude musieť dovážať tiež uhlie, uviedol ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk.

Bleskové správy
  • 20:28

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase v Brezne nad HC ´05 Banská Bystrica 4:1 a po majstrovských Košiciach zdolali aj ďalšieho účastníka Tipsport extraligy.

• 19:02

Nová akvizícia anglického futbalového klubu Manchester United Marcos Rojo neabsolvuje v nedeľu svoj debut v drese "červených diablov".

• 16:35

Dvojica jazdcov tímu Mercedes Nico Rosberg a Lewis Hamilton dominovala a obsadila prvé dve miesta v piatkových oboch tréningoch pred nedeľňajšou Veľkou cenou Belgicka formuly 1.