Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Hurricanes Canadiens Hockey

Priveďte Ronaldinha do Montrealu, sníva Budaj

30.07.2014 16:00

Bývalý najlepší futbalista sveta Ronaldinho je momentálne bez klubu a slovenský hokejový brankár Peter Budaj by ho rád videl v Montreale, kde pôsobí v drese Canadiens.

Tomáš Tatar

Tatar má radosť zo zmluvy, dostane 8,25 milióna USD

29.07.2014 10:24

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar sa dohodol na pokračovaní spolupráce s klubom zámorskej NHL Detroit Red Wings.

Tatar

Tatar pokračuje v Detroite. Dohodol sa na trojročnej zmluve

28.07.2014 20:19

Dolár, libra, jen, mena, peniaze

Globálna dohoda o svetovom obchode stroskotala

01.08.2014 00:00

Svetovej obchodnej organizácii (WTO) sa nepodarilo dosiahnuť schválenie globálnej dohody.

Ukrajina, plyn

Taiwanom otriasli výbuchy plynu, zahynulo 15 ľudí

31.07.2014 23:01

Taiwanské úrady vo štvrtok večer informovali o viacerých výbuchoch plynu v druhom najväčšom meste ostrova, ktoré si dokopy vyžiadali najmenej 15 mŕtvych a 228 zranených.

Locust, bager

Sankcie zastavili export bagrov zo Slovenska

31.07.2014 20:00

Krupinská fabrika Way Industries poverila svoje obchodné oddelenie nájdením nových trhov za stratený odbyt v Rusku.

lekári, kĺb, transplantácia, operácia,

Operácie sa nahrávajú, pacienti o tom často netušia

Video z operácie? Pre pacienta určite dobrá vec, najmä ak sa po zákroku objavia ťažkosti. O nahrávaní by však mal vedieť a dať naň súhlas.

Bleskové správy
  • 22:49

Dánska tenistka Caroline Wozniacka sa plánuje 2. novembra zúčastniť na tohtoročnom Newyorskom maratóne.

• 22:18

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v stretnutí 2. kola na turnaji WTA v americkom Stanforde s Garbine Muguruzovou-Blancovou dvakrát 4:6.

viac »
  • 21:06

Nemecká reprezentácia získala v Budapešti titul majstra Európy futbalistov do 19 rokov. Jediný a rozhodujúci gól finálového zápasu proti Portugalsku strelil v 39. min hráč Herthy Berlín Hany Mukhtar.