Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor:

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
letisko milana rastislava štefánika, prílet, tomáš jurčo

Jurčovo zranenie z prípravy si vyžiadalo operáciu. Stihne štart NHL?

25.08.2016 11:39

Hokejový útočník Tomáš Jurčo si počas letnej prípravy na Slovensku zranil chrbát a v USA podstúpil menší chirurgický zákrok.

Alexander Radulov

Radulov túži po Stanleyho pohári. Barom sa vyhne, rodina ho zmenila

23.08.2016 11:50

Či bol zo strany Montrealu hazard podpísať kontrakt za nemalé peniaze s nevyspytateľným ruským hokejistom Alexandrom Radulovom, ukáže až najbližší ročník NHL.

Marián Hossa

Hossa: Pre mňa už nie je dôležité, koľko dám gólov

31.07.2016 14:31

Za sedem rokov vyhral trikrát Stanleyho pohár. Z ostatných štyroch sezón bol trikrát minimálne v konferenčnom finále (dvakrát uspel v boji o prestížnu trofej).

Hagia Sofia, Turecko, Istanbul

Rusko zrušilo zákaz charterových letov do Turecka

28.08.2016 22:26

Rusko v nedeľu zrušilo zákaz charterových letov do Turecka, ktorý vydalo po zostrelení ruského vojenského lietadla.

Merkelová, nemecko,

Gabriel: Rokovania EÚ a USA o voľnom obchode v podstate skrachovali

28.08.2016 22:11

Rokovania o voľnom obchode medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi v podstate skrachovali, uviedol Sigmar Gabriel.

Letecká záchranná zdravotná služba

Kamenná lavína v Tatrách pochovala horolezca

28.08.2016 17:32

Poľský horolezec prišiel o život po tom, čo ho zasypala kamenná lavína.

utečenci, migranti, migračná kríza, nemecko, hanau,

Nemecko sa v tomto roku pripravuje na príchod 300-tisíc migrantov

28.08.2016 16:20

Nemecké úrady sa v tomto roku pripravujú na príchod zhruba 300 000 migrantov.

Bleskové správy
  • 22:05

Slovenský kladivár Marcel Lomnický obsadil na Skolimowskej memoriáli vo Varšave 3. miesto výkonom 74,86 m. Zvíťazil Pawel Fajdek z Poľska vo svetovom výkone roka 82,47 m pred svojím krajanom Wojciechom Nowickým (76,58 m).

• 20:35

Slovenská tenistka Tereza Mihalíková zvíťazila v semifinále dvojhry na turnaji ITF v egyptskom Sharm El Sheikhu s dotáciou 10 000 amerických dolárov nad Dhruthi Tatacharovou-Venugopalovou z Indie 7:5, 6:3.

• 18:37

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL): Lada Togliatti - Neftechimik Nižnekamsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)