Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor:

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Dallas Stars

Dallas zrovnal krok so St. Louis, hrdinom Eakin

06.05.2016 07:26

Prvý gól kanadského hokejistu Codyho Eakina v tohtoročnom play-off NHL prišiel v najpríhodnejšej chvíli - v tretej minúte predĺženia rozhodol o štvrtkovom víťazstve Dallasu na ľade St. Louis 3:2 znamenajúcom vyrovnanie série na 2:2.

Jaromír Jágr

Jágr zostáva na Floride. Páči sa nám tu, odkázal a pripojil fotku z pláže

05.05.2016 22:19

Štyridsaťštyriročný útočník Jaromír Jágr predĺžil o ďalší rok zmluvu s Floridou, v ktorej drese bol v tejto sezóne NHL najproduktívnejším českým hokejistom v súťaži.

alexander ovečkin, washington capitals, nhl, stanle cup, pittburg penguins

Mašina sa pokazila. Washingtonu chýbajú Ovečkinove góly

05.05.2016 18:00

Túto situáciu už so spoluhráčmi zažil. Bola však v opačnom garde. Nad ďalším favoritom na zisk Stanleyho pohára sa zmráka. A nepomáha mu ani najlepší strelec súčasnej NHL.

bane, uhlie, banník. baňa.

Uhoľné bane bez dotácií neprežijú

06.05.2016 13:00

Susednú Českú republiku tvrdo zasiahli problémy najväčších uhoľných baní OKD. Jediný producent čierneho uhlia čelí hrozbe krachu a ohrozených je 10-tisíc pracovných miest.

sýria, utečenci, jordánsko

Pokuty za utečencov. Čaká sa dlhá diskusia

Je to nešťastný, ba až zlý nápad. Takto hodnotia predstavitelia vládnej štvorky sporné rozhodnutie Bruselu pokutovať členské štáty, ktoré odmietnu prerozdeľovanie žiadateľov o azyl.

Euro, peniaze, bankovky, ekonomika, eurofondy

Vznikla Slovensko-americká rada pre obchod a inovácie

06.05.2016 12:59

Pre rastúci dopyt po stálej platforme zameranej na obchod a inovácie zo strany amerických firiem na Slovensku vznikla SABIC.

daruj knihu,

Komisia bude opäť hodnotiť zoznam povinnej literatúry

06.05.2016 12:48

Komisia na ministerstve školstva sa znova vráti k prehľadu povinnej literatúry.Informoval o tom minister školstva Peter Plavčan.

Bleskové správy
  • 12:01

Krídelník Alex Oxlade-Chamberlain pre zranenie kolena definitívne nepomôže reprezentácii Anglicka na blížiacich sa ME vo Francúzsku (10. júna - 10. júla). Stredopoliar Arsenalu Londýn bude musieť nútene pauzovať šesť až osem týždňov.

• 10:08

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nepostúpili do osemfinále play off ani na turnaji kategórie Open v rámci Svetovej série v Soči, keď nestačili v piatok na domáce Anastasiu Barsukovú a Alexandru Moisejevovú a podľahli 1:2.

• 07:29

Slovenské florbalové reprezentantky do 19 rokov neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v kanadskom Belleville. Zverenky trénera Jaroslava Marksa nestačili podľa očakávania v dueli základnej A-skupiny na favorizované Švédky a úradujúcim šampiónkam podľahli jednoznačne 0:11.