Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Jaroslav Halák, Pavel Dacjuk

Halák vychytal Detroit. Tatar s Višňovským asistovali

20.12.2014 08:08

Slovenský brankár prispel výraznou mierou k víťazstvu New Yorku Islanders nad Detroitom 2:1.

Carolina, Andrej Sekera

Gaborík strelil dva góly a pridal aj asistenciu, skóroval i Sekera

19.12.2014 07:16, aktualizované: 10:41

Obranca Caroliny Andrej Sekera strelil prvý gól v tejto sezóne v zámorskej hokejovej NHL.

Justin Fontaine, Zach Trotman

Boston ukončil sériu prehier, Chára asistoval pri víťaznom góle

18.12.2014 07:31, aktualizované: 09:02

Hokejisti Bostonu sa tešili z víťazstva 3:2 po predĺžení v stredajšom súboji NHL na ľade Minnesoty. Na víťaznom góle Louia Erikssona mal podiel aj Zdeno Chára.

Kurdi, Kobani

Kurdi zabili desiatky islamistov v bojoch o Kobani

20.12.2014 14:55

Po strategicky významnom víťazstve kurdských bojovníkov proti islamistom v severnom Iraku kurdskí milicionári oznámili nové úspechy aj v bojoch o Kobani.

North Korea Rally

Soul: KĽDR hrozí jadrovým zbrojením za nepriateľstvo USA

20.12.2014 14:47

Podľa severokórejskej diplomacie je stále jasnejšie, že Spojené štáty chcú zaútočiť proti KĽDR pod zámienkou ochrany ľudských práv.

Andrej Kiska, prezident, lietadlo

Najlepšie z politikov komunikuje prezident, najhoršie Paška

20.12.2014 14:05

Najlepšie komunikujúcim politikom roka 2014 je Andrej Kiska. Hlava štátu zvíťazila v tohtoročnej novinárskej ankete Huba roka o najlepšie komunikujúceho politika.

pápež František I.

Novým kardinálom komorníkom sa stal Francúz Tauran

20.12.2014 13:57

Novým kardinálom komorníkom, teda mužom, ktorý bude dočasne na čele rímskokatolíckej cirkvi v prípade úmrtia či abdikácie pápeža, sa stal Jean-Louis Tauran.

Bleskové správy
  • 15:01

Slovák Andreas Žampa obsadil na super G v talianskej Val Gardene 58. miesto. Za víťazným Nórom Kjetilom Jansrudom zaostal o 5,29 s.

• 14:36

Ruskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v sobotu v Soči v ich druhom vystúpení na turnaji Pohár Prvého kanála v rámci Euro Hockey Tour (EHT) 2014/2015 nad Švédmi 3:2.

• 13:42

Slovenská reprezentácia hokejistov do 17 rokov na Turnaji štyroch krajín v americkom Ann Arbor druhýkrát neuspela. Po prehre s tímom Ruska 1:8 nestačila ani na výber domácich USA, ktorému podľahla 0:5.