Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor:

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

Výsledok – finále Východnej konferencie NHL:

New Jersey – New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) – stav série 1:2

• Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov
Radovan Bondra

Bondra nepochodil v kempe Chicaga, putuje späť do juniorského tímu

27.09.2016 07:13

Slovenský hokejový útočník Radovan Bondra nepochodil v kempe klubu NHL Chicago Blackhawks a vedenie "jastrabov" ho poslalo späť do juniorského tímu Vancouver Giants.

Jaromír Jágr

Na ukazováku niesol šišku. Môžem byť ešte lepší, tvrdí Jágr

23.09.2016 09:50

Keď český hokejový kmeť Jaromír Jágr vošiel do konferenčnej miestnosti na stretnutie s novinármi, na ukazováku mal nastoknutý donut.

Martin Réway

Réway má srdcové problémy. Možno vynechá celú sezónu

09.09.2016 10:28

Slovenský hokejista Martin Réway leží v nemocnici a s určitosťou nezasiahne do predsezónneho kempu Montrealu Canadiens.

Rudolf Zajac

Zajacovky opäť na pretrase. Čakajú nás znovu zdravotné poplatky?

27.09.2016 07:00

Návrat tzv. zajacoviek, ale v drahšej verzii. Ministerstvo zdravotníctva uvažuje, ako vrátiť niektoré poplatky. Medzi možnosťami je aj platba za vstup do ambulancie.

vseobecna zdravotna poistovna, vszp

Štátna poisťovňa zatlačila na nemocnice

Šibeničným termínom zatlačila štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa na nemocnice. V piatok im oznámila, že znižuje ceny za špecializovaný zdravotnícky materiál.

Clintonová, Trump, debata

Médiá o prvej debate: Clintonová uvoľnená, Trump často v defenzíve

27.09.2016 06:39

V prvej priamej debate, konfrontačnej od samého začiatku, sa stretli hlavní kandidáti na amerického prezidenta, republikán Donald Trump a jeho demokratická súperka Hillary Clintonová.

Cyprus, voľby

Azerbajdžánci podľa odhadov schválili zmeny v ústave

26.09.2016 20:30

Občania Azerbajdžanu rozhodli v referende aj o rozšírení právomocí prezidenta Ilhama Alijeva, ktorý bude môcť rozpustiť parlament i o predĺžení jeho funkčného obdobia.

Bleskové správy
  • 07:07

Slovenský hokejový útočník Radovan Bondra nepochodil v predsezónnom kempe Chicags Blackhawks a vedenie klubu NHL ho poslalo späť do juniorského tímu Vancouver Giants v súťaži WHL.

• 19:39

Talian Nicola Rizzoli a Švéd Martin Strömbergsson povedú októbrové zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie proti Slovinsku (8. októbra o 20.45 h v Ľubľane), resp. Škótsku (11. októbra o 20.45 h v Trnave) v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.

• 16:48

Juan Esnáider vyhral s Getafe iba jeden zápas v tejto sezóne druhej najvyššej španielskej futbalovej súťaže a to je podľa vedenia klubu z madridského predmestia málo na pokračovanie vo funkcii.