Slovensko
dnes

J 15 °C

Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

16.04.2014 12:01

Až štyroch slovenských hokejistov postavila proti sebe atraktívna séria prvého kola play off NHL medzi Bostonom a Detroitom.

Zdeno Chára

Potiahne Chára Boston k ďalšiemu Stanleyho poháru?

16.04.2014 10:00

Zamieri Stanleyho pohár po roku opäť na Slovensko? Šancu získať ho má deväť hokejistov spod Tatier.

Jaromír Jágr

Vtipkár Jágr prezradil telefón: "Haló, tu Star 68"

15.04.2014 16:28

Jaromír Jágr nebásni iba na korčuliach s hokejkou, ale rovnako často aj mimo ľadu - ak, pravda, práve po nociach netrénuje.

Marián Gáborík

Gáborík: Mám novú výzvu, teším sa na play off

15.04.2014 12:00

Modrý kabát mu nesedel, verí, že s kráľovskou korunou nájde opäť svoju lepšiu tvár.

Bleskové správy
  • 12:04

Slovenskí hokejisti budú počas tohto týždňa vo Francúzsku v príprave na majstrovstvá sveta v Bielorusku čeliť aj brankárovi so skúsenosťami z NHL Cristobalovi Huetovi.

• 11:17

Brankár Washingtonu Jaroslav Halák neposilní slovenský tím na majstrovstvách sveta v Bielorusku. Po sezóne sa mu v zámorí končí zmluva a jeho agent mu neodporučil štart na šampionáte.