Slovensko
zajtra

Z 22 °C

Lundqvist vychytal Rangers druhé víťazstvo nad New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali tretí zápas finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Hrdinom duelu bol gólman Henrik Lundqvist, ktorý vychytal čisté konto vďaka 36 zákrokom.

lundqvist
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist vychytal druhú nulu v sérii.
Autor: Reuters

Priebeh zápasu bol veľmi podobný prvému stretnutiu série, ktorý skončil rovnakým výsledkom. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril i v sobotu skóre Dan Girardi, ktorý trafil v 44. minúte. Aj druhý strelec bol rovnaký ako v pondelok, tentokrát Chris Kreider prekonal Martina Brodeura už dve minúty po Girardim. Poistku do prázdnej bránky pridal v 58. minúte Ryan Callahan. V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Domáci Devils aj vďaka šiestich pokusom Iľju Kovaľčuka súpera prestrieľali 36:22, ale švédskeho brankára Lundqvista neprekonali už druhýkrát v sérii.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok opäť v New Jersey.

24.04.2014 14:15

Kanadská hokejová hviezda Sidney Crosby žiaril počas základnej časti sezóny v NHL, v play off sa však opora Pittsburghu Penguins trápi.

Lubomir Visnovsky

Višňovského stále bolí hlava, ale minimálne ešte jednu sezónu chce hrať

24.04.2014 08:32

Hokejový obranca v službách New Yorku Islanders Ľubomír Višňovský (37) má za sebou sezónu, na ktorú by najradšej zabudol.

Columbus Blue Jackets

Columbus predviedol dokonalý obrat. Crosbymu a spol. nestačilo vedenie 3:0

24.04.2014 07:16

Hokejisti Chicaga zvíťazili vo štvrtom súboji 1. kola play-off Východnej konferencie NHL nad St. Louis 4:3 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2.

Richard Pánik

Pánikov spoluhráč Palát kandiduje na Calderovu trofej

23.04.2014 17:55

Ocenenie pre najlepšieho nováčika sezóny v hokejovej NHL získa jeden z trojice Tyler Johnson, Ondřej Palát (obaja Tampa Bay), Nathan MacKinnon (Colorado).

Bleskové správy
  • 13:55

Švajčiarsky hokejový klub SC Bern prejavil záujem o slovenského obrancu Dominika Graňáka, ktorému sa končí zmluva v Dyname Moskva.

• 13:21

Doterajší asistent trénera Slovana Bratislava Roman Stantien povedie v novej sezóne hokejistov Dukly Trenčín. Bývalý útočník nahradí na čele realizačného tímu Milana Staša.

viac »
  • 12:32

Ruský hokejista Danil Vovčenko si už nezahrá na tohtoročnom svetovom šampionáte do 18 rokov vo Fínsku. Disciplinárna komisia turnaja mu uložila trojzápasový dištanc za napadnutie zozadu Kanaďana Braydena Pointa.