Slovensko
dnes

O 18 °C

Gáborík nebodoval, Rangers nestačili na New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers prehrali v druhom zápase finálovej série Východnej konferencie NHL s New Jersey na domácom ľade 2:3. Devils vyrovnali sériu na 1:1.

Marián Gáborík
Sklamaný Marián Gáborík.
Autor: Reuters

Sumár NHL

Finále Východnej konferencie, 2. zápas

Východná konferencia.

NY RANGERS – NEW JERSEY 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
stav série: 1:1

Góly: 23. Staal (Richards, Girardi), 33. Kreider (Stralman, Anisimov) - 14. Kovaľčuk (Židlický, Parise), 39. Carter (Salvador, Bernier), 43. Clarkson (Henrique, Salvador).
Strely na bránku: 25:27. Brankári: Lundqvist – Brodeur. Vylúčenia: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 18 200 divákov.
Hviezdy zápasu: Clarkson, Kreider, Salvador

Domáci prehrávali po prvej tretine po presnom zásahu Kovaľčuka, no v druhej časti hry dokázali zápas otočiť. Ani to ich však k druhému víťazstvu v sérii nenaštartovalo.

Naopak, Devils tesne pred druhou sirénou dokázali vyrovnať, keď presne trafil Carter. Rozhodnutie potom prišlo už v tretej minúte záverečného dejstva – hrdinom zápasu v Madison Square Garden sa stal Clarskon.

Pre útočníka Devils to bol tretí gól v prebiehajúcom play off. Zaujímavosťou je, že aj predošlé dva boli víťazné. Pozornosť jeho spoluhráčov sa však upierala na iného dôležitého muža New Jersey – gólmana Martina Brodeura. „Opäť bol skvelý. Predviedol kľúčové zákroky a dokázal, že je najlepším brankárom všetkých čias,“ zložil poklonu stálici NHL na stránkach profiligy Kovaľčuk, ktorý dosiahol svoj šiesty presný zásah vo vyraďovacej časti.

Aj vďaka Brodeurovi sa zopakovala história z predošlých sérií tohtoročného play off. Rangers nedokázali po tretí raz za sebou vyhrať druhý domáci zápas. Devils zas aj tretíkrát vyrovnali stav série po tom, ako v prvom stretnutí na súperovom ľade prehrali.

To samozrejme rozosmutnilo slovenského útočníka v službách Rangers Mariána Gáboríka, ktorý vyšiel tentokrát naprázdno. Na ľade strávil niečo cez 15 minút, na Brodeura vyslal dve strely, ale ani jedna z nich neskončila za jeho chrbtom.

Zápas NY Rangers – New Jersey vo videoskratke

Ďalšie články
Joel Quenneville

Tréner Chicaga sa nezmestil do kože. Zaplatí 25-tisíc dolárov

19.04.2014 13:00

Tréner tímu NHL Chicago Blackhawks Joel Quenneville dostal od vedenia zámorskej hokejovej súťaže finančnú pokutu 25 000 amerických dolárov.

Tomáš Tatar

Bude to veľmi vyrovnané. Chceme ešte tri víťazstvá, vraví Tatar

19.04.2014 11:10

Hokejisti Detroitu zvíťazili v úvodnom súboji štvrťfinále Východnej konferencie NHL na ľade Bostonu 1:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú rovnakým rozdielom.

Pavel Dacjuk

Boston nestačil na Detroit, hrdinom Dacjuk

19.04.2014 08:13

prazdna satna, nhl

Pozrite si najkrajšie akcie v NHL v tejto sezóne. Ocenili aj Tomáša Tatara

18.04.2014 14:44

Základná časť zámorskej hokejovej ligy NHL sa pre pár dňami skončila, ale dovoľte nám ešte jeden návrat k nej.

Bleskové správy
  • 23:55

Hokejisti Zürichu získali vo Švajčiarsku majstrovský titul, vo finálovej sérii zdolali Kloten 4:0 na zápasy.

• 23:38

Slovenské tenistky prehrávajú v barážovom stretnutí Fed Cupu v Quebecu s Kanadou 0:1. Jana Čepelová podľahla Aleksandre Wozniakovej 6:4, 5:7 a 5:7, hoci v druhom sete viedla 5:2 a v treťom 5:3.

• 19:45

Volejbalistky VK Doprastav Bratislava získali tretí titul slovenských šampiónok. Po úspechoch v rokoch 2009 a 2012 dominovali aj v tohtosezónnom play-off, vo finále zdolali mestského rivala VK Slávia Ekonomická univerzita 3:1 na zápasy. V sobotňajšom štvrtom dueli na palubovke Slávie zvíťazili 3:2