Gáborík nebodoval, Rangers nestačili na New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers prehrali v druhom zápase finálovej série Východnej konferencie NHL s New Jersey na domácom ľade 2:3. Devils vyrovnali sériu na 1:1.

Marián Gáborík
Sklamaný Marián Gáborík.
Autor: Reuters

Sumár NHL

Finále Východnej konferencie, 2. zápas

Východná konferencia.

NY RANGERS – NEW JERSEY 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
stav série: 1:1

Góly: 23. Staal (Richards, Girardi), 33. Kreider (Stralman, Anisimov) - 14. Kovaľčuk (Židlický, Parise), 39. Carter (Salvador, Bernier), 43. Clarkson (Henrique, Salvador).
Strely na bránku: 25:27. Brankári: Lundqvist – Brodeur. Vylúčenia: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 18 200 divákov.
Hviezdy zápasu: Clarkson, Kreider, Salvador

Domáci prehrávali po prvej tretine po presnom zásahu Kovaľčuka, no v druhej časti hry dokázali zápas otočiť. Ani to ich však k druhému víťazstvu v sérii nenaštartovalo.

Naopak, Devils tesne pred druhou sirénou dokázali vyrovnať, keď presne trafil Carter. Rozhodnutie potom prišlo už v tretej minúte záverečného dejstva – hrdinom zápasu v Madison Square Garden sa stal Clarskon.

Pre útočníka Devils to bol tretí gól v prebiehajúcom play off. Zaujímavosťou je, že aj predošlé dva boli víťazné. Pozornosť jeho spoluhráčov sa však upierala na iného dôležitého muža New Jersey – gólmana Martina Brodeura. „Opäť bol skvelý. Predviedol kľúčové zákroky a dokázal, že je najlepším brankárom všetkých čias,“ zložil poklonu stálici NHL na stránkach profiligy Kovaľčuk, ktorý dosiahol svoj šiesty presný zásah vo vyraďovacej časti.

Aj vďaka Brodeurovi sa zopakovala história z predošlých sérií tohtoročného play off. Rangers nedokázali po tretí raz za sebou vyhrať druhý domáci zápas. Devils zas aj tretíkrát vyrovnali stav série po tom, ako v prvom stretnutí na súperovom ľade prehrali.

To samozrejme rozosmutnilo slovenského útočníka v službách Rangers Mariána Gáboríka, ktorý vyšiel tentokrát naprázdno. Na ľade strávil niečo cez 15 minút, na Brodeura vyslal dve strely, ale ani jedna z nich neskončila za jeho chrbtom.

Zápas NY Rangers – New Jersey vo videoskratke

Zdeno Chára

Cháru čaká dlhšia pauza. Zradilo ho koleno

24.10.2014 07:51

Kapitán hokejistov Bostonu Bruins Zdeno Chára si poškodil väzy v kolene a očakáva sa, že bude pauzovať štyri až šesť týždňov.

Zdeno Chára, Brian Strait

Chára sa zranil pri Višňovského víťaznom debute

24.10.2014 07:18, aktualizované: 08:59

Ani jeden slovenský hokejista nebodoval v ôsmich štvrtkových stretnutiach NHL. Víťaznú premiéru v novej sezóne absolvoval Ľubomír Višňovský.

Kris Letang

Neumieram, chcem zažiť skvelú sezónu, odkazuje Letang fanúšikom

23.10.2014 17:42

Hokejista Kris Letang si na začiatku sezóny 2014/2015 musí zvykať na viacero zmien. Do platnosti vstúpil jeho osemročný kontrakt na 58 miliónov dolárov.

Kremeľ, Moskva

Prieskum: Vyše polovica Čechov považuje Rusko za hrozbu

24.10.2014 17:00

Po kríze na Ukrajine výrazne vzrástol strach Čechov z Ruska. Po prvýkrát za 15 rokov prevážil počet ľudí, ktorí považujú Rusko za hrozbu do budúcna.

Policajná kontrola

Policajta obvinili za tvrdý zásah voči dvom ženám

24.10.2014 16:48

Bratislavského policajta Ľubomíra T. stíhajú za zákrok voči dvom ženám pri cestnej kontrole.

učebnica, študenti, učenie, škola, univerzita

Učebnica Prištinskej univerzity: Znásilnené ženy sú 'zvyčajne nemorálne'

24.10.2014 16:45

Existencia takejto učebnice je obzvlášť poľutovaniahodná pre spoločnosť, ktorá zažila vojnu a znásilňovanie (ako zbraň), hovorí aktivistka.

peniaze

Exšéf železníc: Vlaky zadarmo môžu vyjsť až na 30 mil. eur

24.10.2014 15:58

Bezplatná preprava vo vlakoch bude podľa Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo (IDH) omnoho drahšia ako tvrdí vláda.

Bleskové správy
  • 15:57

Serena Williamsová sa stala poslednou semifinalistkou dvojhry na WTA Finals v Singapure. Rozhodol o tom úspech už istej postupujúcej Simony Halepovej v druhom sete duelu s Anou Ivanovičovou.

viac »
  • 13:48

Necelý mesiac strávil skúsený hokejový obranca Tomáš Mojžíš v českom extraligovom klube HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a po šiestich dueloch zamieril do Fínska, kde sa dohodol na spolupráci s tímom TPS Turku.

• 13:21

Erik Varga neobhájil na finálových pretekoch Svetového pohára 2014 v športovej streľbe v azerbajdžanskej Gabale lanské prvenstvo v trape. Úradujúci majster sveta neprebojoval do vyraďovacej časti a obsadil konečné 8. miesto výkonom 121 terčov.