Slovensko
zajtra

Z 22 °C

Gáborík nebodoval, Rangers nestačili na New Jersey

Hokejisti New Yorku Rangers prehrali v druhom zápase finálovej série Východnej konferencie NHL s New Jersey na domácom ľade 2:3. Devils vyrovnali sériu na 1:1.

Marián Gáborík
Sklamaný Marián Gáborík.
Autor: Reuters

Sumár NHL

Finále Východnej konferencie, 2. zápas

Východná konferencia.

NY RANGERS – NEW JERSEY 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
stav série: 1:1

Góly: 23. Staal (Richards, Girardi), 33. Kreider (Stralman, Anisimov) - 14. Kovaľčuk (Židlický, Parise), 39. Carter (Salvador, Bernier), 43. Clarkson (Henrique, Salvador).
Strely na bránku: 25:27. Brankári: Lundqvist – Brodeur. Vylúčenia: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 18 200 divákov.
Hviezdy zápasu: Clarkson, Kreider, Salvador

Domáci prehrávali po prvej tretine po presnom zásahu Kovaľčuka, no v druhej časti hry dokázali zápas otočiť. Ani to ich však k druhému víťazstvu v sérii nenaštartovalo.

Naopak, Devils tesne pred druhou sirénou dokázali vyrovnať, keď presne trafil Carter. Rozhodnutie potom prišlo už v tretej minúte záverečného dejstva – hrdinom zápasu v Madison Square Garden sa stal Clarskon.

Pre útočníka Devils to bol tretí gól v prebiehajúcom play off. Zaujímavosťou je, že aj predošlé dva boli víťazné. Pozornosť jeho spoluhráčov sa však upierala na iného dôležitého muža New Jersey – gólmana Martina Brodeura. „Opäť bol skvelý. Predviedol kľúčové zákroky a dokázal, že je najlepším brankárom všetkých čias,“ zložil poklonu stálici NHL na stránkach profiligy Kovaľčuk, ktorý dosiahol svoj šiesty presný zásah vo vyraďovacej časti.

Aj vďaka Brodeurovi sa zopakovala história z predošlých sérií tohtoročného play off. Rangers nedokázali po tretí raz za sebou vyhrať druhý domáci zápas. Devils zas aj tretíkrát vyrovnali stav série po tom, ako v prvom stretnutí na súperovom ľade prehrali.

To samozrejme rozosmutnilo slovenského útočníka v službách Rangers Mariána Gáboríka, ktorý vyšiel tentokrát naprázdno. Na ľade strávil niečo cez 15 minút, na Brodeura vyslal dve strely, ale ani jedna z nich neskončila za jeho chrbtom.

Zápas NY Rangers – New Jersey vo videoskratke

Ďalšie články
Sidney Crosby

Došiel hviezdam pušný prach? Crosby a Malkin sa v play off strelecky trápia

24.04.2014 14:15

Kanadská hokejová hviezda Sidney Crosby žiaril počas základnej časti sezóny v NHL, v play off sa však opora Pittsburghu Penguins trápi.

Lubomir Visnovsky

Višňovského stále bolí hlava, ale minimálne ešte jednu sezónu chce hrať

24.04.2014 08:32

Hokejový obranca v službách New Yorku Islanders Ľubomír Višňovský (37) má za sebou sezónu, na ktorú by najradšej zabudol.

Columbus Blue Jackets

Columbus predviedol dokonalý obrat. Crosbymu a spol. nestačilo vedenie 3:0

24.04.2014 07:16

Hokejisti Chicaga zvíťazili vo štvrtom súboji 1. kola play-off Východnej konferencie NHL nad St. Louis 4:3 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2.

Richard Pánik

Pánikov spoluhráč Palát kandiduje na Calderovu trofej

23.04.2014 17:55

Ocenenie pre najlepšieho nováčika sezóny v hokejovej NHL získa jeden z trojice Tyler Johnson, Ondřej Palát (obaja Tampa Bay), Nathan MacKinnon (Colorado).

Bleskové správy
  • 19:43

Trénera reprezentačného tímu Spojených štátov amerických v zjazdovom lyžovaní Andreasa Eversa odsúdili v domovskom Rakúsku na štyri mesiace odňatia slobody a 20 mesiacov podmienečne. Salzburský súd uznal rodáka z Flachau vinným zo sprenevery 1,7 milióna eur.

• 19:06

Tohtoročná edícia cyklistických pretekov Giro d´Italia bude bez hviezd tímu Sky a šampiónov dvoch predchádzajúcich ročníkov Tour de France Bradleyho Wigginsa a Christophera Frooma.