Slovensko
dnes

O 18 °C

Halák chýbal, St. Louis dohrali. New Jersey krok od postupu

Hokejisti Los Angeles Kings postúpili do finále Západnej konferencie play-off NHL, vo štvrtom zápase zdolali St. Louis Blues 3:1, celú sériu vyhrali hladko 4:0.

Los Angeles - St. Louis
Brankár Los Angeles Jonathan Quick oslavuje gól do opustenej bránky St. Louis. Kings postúpili do finále Západnej konferencie.
Autor: SITA

2. kolo play-off Západnej konferencie:

Západná konferencia.

LOS ANGELES - ST. LOUIS 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
konečný stav série: 4:0

Góly: 5. Nolan (Penner), 19. Brown (Kopitar, Doughty), 60.Brown (Kopitar, Greene) – 12. Shattenkirk (Jackman)
Strely na bránku: 19:24. Brankári: Quick – Elliott. Vylúčenia: 6:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18 373 divákov.
Hviezdy zápasu: Quick, Brown, Shattenkirk.

V drese St. Louis nenastúpil brankár Jaroslav Halák, ktorý sa zotavuje zo zranenia zo zápasu proti San Jose v prvom kole play off. Jeho kolega z bránky Brian Elliott v sérii proti Los Angeles nenadviazal na výborné výkony zo základnej časti.

Kings postúpili do finále Západnej konferencie po 19 rokoch. Dva góly strelil kapitán tímu Dustin Brown (druhý v závere do opustenej bránky hostí pri power play), skvelý výkon podal v domácej bránke opäť Jonathan Quick.

Los Angeles čaká na súpera, ktorým bude víťaz série Nashville – Phoenix. Kings postúpili do play-off z ôsmej pozície a vyradili najlepšie dva tímy z konferencie – v 1. kole Vancouver a v 2. kole St. Louis.

Los Angeles – St. Louis vo videoskratke

2. kolo play Východnej konferencie

Východná konferencia.

NEW JERSEY – PHILADELPHIA 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
stav série: 3:1

Góly: 16. Sýkora (Židlický, Zajac), 19. Židlický (Salvador, Kovaľčuk), 38. Zubrus (Henrique, Sýkora), 60. Zubrus (Fayne, Brodeur) – 12. Hartnell (Giroux, Timonen), 14. Giroux (Talbot).
Strely na bránku: 43:22. Brankári: Brodeur – Bryzgalov. Vylúčenia: 2:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 17 625 divákov.
Hviezdy zápasu: Zubrus, Brodeur, Židlický.

Už len jediný krok delí hokejistov New Jersey od postupu do konferenčného finále. Vo štvrtom zápase totiž zdolali Philadelphiu 4:2 a v sérii zvýšili svoj náskok už na 3:1.

Cesta za tretím víťazstvom sa pre Devils vôbec nerodila ľahko. Domáci prehrávali po štrnástich minútach už 0:2 a nevyzeralo to s nimi dobre. Lenže ešte do konca prvej tretiny skóre vyrovnali a v ďalšom priebehu už brankár Martin Brodeur nedal hosťom šancu na skórovanie.

Naopak, v oboch ďalších častiach hry sa presadil ruský útočník Danius Zubrus, ktorému pri druhom góle dokonca asistoval aj Brodeur – jeden z hlavných strojcov víťazstva Devils.

Zápas New Jersey – Philadelphia vo videoskratke

Ďalšie články
Marián Hossa, Jay Bouwmeester

Chicago prišlo o výhru 6,4 sekundy pred koncom, Slováci s mínuskami

20.04.2014 07:23

Hokejisti Chicaga stratili takmer vyhraný zápas a v sobotňajšom druhom stretnutí 1. kola play off o Stanleyho pohár prehrali v St. Louis 3:4 po predĺžení.

Joel Quenneville

Tréner Chicaga sa nezmestil do kože. Zaplatí 25-tisíc dolárov

19.04.2014 13:00

Tréner tímu NHL Chicago Blackhawks Joel Quenneville dostal od vedenia zámorskej hokejovej súťaže finančnú pokutu 25 000 amerických dolárov.

Tomáš Tatar

Bude to veľmi vyrovnané. Chceme ešte tri víťazstvá, vraví Tatar

19.04.2014 11:10

Hokejisti Detroitu zvíťazili v úvodnom súboji štvrťfinále Východnej konferencie NHL na ľade Bostonu 1:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú rovnakým rozdielom.

Pavel Dacjuk

Boston nestačil na Detroit, hrdinom Dacjuk

19.04.2014 08:13

Bleskové správy
  • 00:28

Hokejisti Chicaga Blackhawks prehrali v druhom zápase 1. kola play off NHL v St. Louis 3:4 po nájazdoch a v sérii prehrávajú už 0:2 na zápasy. Michal Handzuš ani Marián Hossa sa bodovo nepresadili.

• 23:55

Hokejisti Zürichu získali vo Švajčiarsku majstrovský titul, vo finálovej sérii zdolali Kloten 4:0 na zápasy.

• 23:38

Slovenské tenistky prehrávajú v barážovom stretnutí Fed Cupu v Quebecu s Kanadou 0:1. Jana Čepelová podľahla Aleksandre Wozniakovej 6:4, 5:7 a 5:7, hoci v druhom sete viedla 5:2 a v treťom 5:3.