Gáboríkov gól jazdcom na výhru nestačil, Washington vyrovnal na 2:2

Hokejisti Washingtonu zdolali vo štvrtom zápase druhého kola play-off NHL New York Rangers 3:2 a vyrovnali stav série na 2:2. Piaty zápas sa hrá v pondelok v New Yorku. Hosťom nepomohol ani gól slovenského útočníka Mariána Gáboríka.

Washington, Ovečkin, Wideman, Green
Radosť Alexandra Ovečkina a spol.
Autor: SITA

2. kolo play-off NHL, Východná konferencia:

Východná konferencia.

WASHINGTON – NY RANGERS 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) – stav série: 2:2

Góly: 13. Ovečkin, 32. Bäckström (Chimera, Ward), 45. Green (Wideman) – 22. Anisimov (Girardi, Boyle), 37. GÁBORÍK (Anisimov, M. Staal)
Strely na bránku: 26:20. Brankári: Holtby – Lundqvist. Vylúčenia: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 18 506 divákov.
Hviezdy zápasu: Green, Bäckström, Anisimov.

Washington – NY Rangers vo videoskratke

„Dnešné víťazstvo sme potrebovali. Spoliehali sme sa na charakter nášho tímu a verili sme, že môžeme uspieť,“ povedal brankár Braden Holtby, ktorý mal v zápase 18 úspešných zákrokov. „Po tomto dueli je veľmi ťažké hovoriť, prípadne hľadať pozitíva. Je to však 2:2, musíme na tento súboj zabudnúť. Čaká nás ďalší zápas a musíme sa sústrediť už naň,“ uviedol švédsky gólman Rangers Henrik Lundqvist.

Skóre duelu otvorila v 13. min ruská hviezda Alexander Ovečkin, ktorý strelil v play-off už 29. gól v kariére a len jeden presný zásah ho delí od klubového rekordu Petra Bondru. Na 1:1 vyrovnal jeho krajan Anisimov, ale už o desať minút viedli znova hráči Caps, keď sa do listiny strelcov zapísal Nicklas Bäckström. Po presnom zásahu tvrdo narazil do obrancu Rangers Dana Girardiho a jeho zákrok bude pravdepodobne posudzovať disciplinárne oddelenie NHL.

V 37. min prišla chvíľa slovenského rýchlika Mariána Gáboríka, keď po Anisimovej prihrávke prekonal Holtbyho a vyrovnal na 2:2. Gáborík v jedenástom stretnutí play-off 2012 dosiahol tretí gól, na svojom konte má aj 5 asistencií. Víťazný gól Capitals zaznamenal v 55. minúte počas presilovej hry ranou od modrej obranca Mike Green. Prvýkrát od 30. októbra 2010 skórovali v jednom súboji Ovečkin, Bäckström i Green.

„Bol to dôležitý duel pre oba tímy. My len chceme dať o gól viac ako náš súper. Ideme teraz do New Yorku a radi by sme splnili tento cieľ aj na ľade Rangers,“ povedal Ovečkin.

Tomáš Tatar

Tatar: Do tímu Európy ma to príliš neláka

29.01.2015 11:00

Zažíva vynikajúcu sezónu. V 48 zápasoch nazbieral 34 bodov a už na konci januára atakuje svoje bodové maximum z minulého ročníka (39).

Jonathan Quick, Brandon Saad

Gáborík asistoval, Los Angeles v prestrelke zdolalo Chicago

29.01.2015 07:22, aktualizované: 08:27

Marián Gáborík prispel asistenciou k víťazstvu hokejistov Los Angeles 4:3 nad Chicagom v stredajšom stretnutí NHL. Útočník Chicaga Marián Hossa nebodoval a zaznamenal dva mínusové body. Kings rozhodli o triumfe dvoma gólmi v závere. V 54. minúte vyrovnal na 3:3 Tyler Toffoli, o tri minúty nato rozhodol obranca Jake Muzzin.

Tomáš Jurčo

Jurčo sa vracia do zostavy Detroitu. Doliečoval sa na Bahamách

28.01.2015 14:12

Slovenský útočník Tomáš Jurčo by sa mal do zostavy tímu Detroit Red Wings zo zámorskej hokejovej NHL vrátiť už vo štvrtok na ľade Tampy Bay Lightning.

Malajzia, malajziské lietadlo, odkazy, stena, dievča

Zmiznutie lietadla Malaysia Airlines vyhlásili za nehodu

29.01.2015 17:15

Malajzia vyhlásila vo štvrtok zmiznutie letu MH370 spoločnosti Malaysia Airlines za nehodu, čím vydláždila cestu vyplateniu kompenzácií rodinám obetí.

Pavol Pavlis

Matovičovci, NOVA a SaS chcú odvolávať ministra Pavlisa

29.01.2015 16:50

Zástupcovia strán OĽaNO, NOVA a SaS začnú zbierať podpisy na zvolanie schôdze, ktorej bodom bude odvolávanie ministra hospodárstva Pavla Pavlisa.

Ekonomika, graf, euro, peniaze, lupa

Fitch pohrozila Grécku zhoršením ratingu, ak sa nedohodne s veriteľmi

29.01.2015 16:37

Fitch Ratings varovala, že je pripravená zhoršiť hodnotenie Grécka, pokiaľ Atény do mája nedosiahnu pokrok v rokovaniach s veriteľmi.

Benzín, nafta, tankovanie, pumpa

Benzín zlacnie o 2,5 centa, nafta o 1,5 centa

29.01.2015 16:09

Ceny palív na slovenských pumpách pokračujú v poklese. Benzín ide od piatku dolu o 2,5 centa, nafta bude lacnejšia o 1,5 centa na liter.

Bleskové správy
  • 17:05

Košický antukový tenisový turnaj ATP Challenger Tour mužov sa po 12 ročníkoch sťahuje do Popradu. Najbližší ročník podujatia je na programe 6. - 14. júna.

• 16:44

Na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní vyšiel Nicole Rajičovej krátky program, skončila v prvej osmičke a kvalifikovala sa do sobotňajších voľných jázd.