NHL

Pittsburgh Penguins, Jevgenij Malkin, Phil Kessel

Pittsburgh si v Tampe vybojoval siedmy zápas

25.05.2016 06:47, aktualizované: 08:37

Pittsburgh nekončí a Tampa Bay sa zatiaľ neteší z ďalšieho postupu do finále bojov o hokejový Stanley Cup.

San Jose Sharks, Alex Pietrangelo

San Jose je blízko finále, v sérii vedie nad St. Louis 3:2

24.05.2016 06:44, aktualizované: 08:44

Hokejisti San Jose majú bližšie do finále bojov o Stanleyho pohár. V šiestom súboji finále Západnej konferencie zdolali súperov zo St. Louis 6:3 a ujali sa vedenia 3:2 v sérii.

Pittsburgh Penguins

Pittsburgh neudržal náskok a je na pokraji vyradenia z play off

23.05.2016 07:08

Hokejisti Pittsburghu neudržali dvojgólový náskok z úvodu druhej ani jednogólový v tretej tretine a prehrali s Tampou Bay 3:4 po predĺžení v piatom zápase finále Východnej konferencie NHL.

Carl Gunnarsson

St. Louis zmenilo brankára a vyrovnalo sériu na 2:2

22.05.2016 09:06

Hokejisti St. Louis zvíťazili vo štvrtom súboji finále play-off Západnej konferencie NHL na ľade San Jose 6:3 a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:2.

Jonathan Drouin

Pittsburgh začal doťahovať neskoro. Tampa vyrovnala stav série na 2:2

21.05.2016 08:40

Otvárací zásah už v 27. sekunde, štvorgólový náskok po dvoch tretinách a napokon víťazstvo 4:3 - hokejisti Tampy Bay vyrovnali stav finálovej série Východnej konferencie NHL s Pittsburghom na 2:2.

Pavel Bure

Nič nie je náročnejšie ako play-off NHL, tvrdí Bure

20.05.2016 11:01

Bývalý ruský hokejový kanonier Pavel Bure mal počas kariéry priemer 1,09 bodu na zápas vo vyraďovacej časti NHL.

Martin Jones

Jones opäť vymazal St. Louis. San Jose vedie v sérii 2:1

20.05.2016 07:10

Český útočník Tomáš Hertl dvakrát skóroval, kanadský brankár Martin Jones si udržal v druhom zápase po sebe čisté konto.

Sidney Crosby, Andrej Vasilevskij

Vasilevského čary Tampe nepomohli, Crosby strelil ďalší víťazný gól

19.05.2016 07:15, aktualizované: 07:27

Ani 44 úspešných zákrokov brankára Andreja Vasilevského nestačilo hokejistom Tampy Bay na úspech proti Pittsburghu v treťom stretnutí finále Východnej konferencie NHL.

Martin Réway

Potvrdené! Réway na tri roky do Montrealu Canadiens

18.05.2016 19:10, aktualizované: 19.05.2016 09:36

Slovenský hokejový reprezentant Martin Réway bude vo svojej kariére pokračovať v klube zámorskej NHL Montreal Canadiens.

Troy Brouwer, Martin Jones

Hladký triumf San Jose v St. Louis, shutout Jonesa

18.05.2016 07:16

Hokejisti San Jose zvíťazili na ľade St. Louis hladko 4:0 a vo finále play-off Západnej konferencie NHL vyrovnali na 1:1 na zápasy.

Sidney Crosby

Pittsburgh vyrovnal sériu proti Tampe, rozhodol Crosby

17.05.2016 07:20

Hokejisti Pittsburghu zvíťazili nad súpermi z Tampa Bay 3:2 po predlžení a vyrovnali stav série play-off finále Východnej konferencie NHL na 1:1.

Brian Elliott

St. Louis vďaka Elliottovi vyhralo v prvom finále konferencie

16.05.2016 07:24

Kým vo štvrťfinále proti Los Angeles aj v semifinále s Nashvillom viedli po úvodných dvoch zápasoch 2:0, hneď po prvom finále Západnej konferencie NHL zaostávajú hokejisti San Jose v sérii hranej na štyri víťazstvá 0:1.

Ben Bishop

Tampa uspela v Pittsburghu, prišla však o brankára Bishopa

14.05.2016 08:17

Hráči tímu Tampa Bay Lightning vstúpili lepšie do finálovej série play off Východnej konferencie v zámorskej NHL, keď v piatok zvíťazili na ľade Pittsburghu Penguins 3:1.

Joe Thornton,  Logan Couture

San Jose nedalo šancu Nashvillu a je vo finále Západnej konferencie

13.05.2016 06:54, aktualizované: 09:46

Rozhodujúci siedmy zápas semifinálovej série medzi hokejistami San Jose a Nashville bol jednoznačnou záležitosťou domácich Sharks, ktorí triumfovali hladko 5:0.

Dallas Stars

St. Louis sa prebojovali do finále konferencie. Prvý raz od Demitru a spol.

12.05.2016 07:20, aktualizované: 09:10

Prvý raz od roku 2001 sa hokejisti St. Louis prebojovali do finále Západnej konferencie NHL. V siedmom zápase zdolali Dallas 6:1.

Sidney Crosby, Alexander Ovečkin

Pittsburgh postúpil do finále konferencie, Ovečkin je voľný pre MS

11.05.2016 07:04, aktualizované: 09:06

Hokejisti Pittsburgu postúpili do finále play off Východnej konferencie NHL a už len dve série ich delia od zisku Stanleyho pohára.

Viktor Arvidsson

Dallas a Nashville odvrátili koniec sezóny, rozhodnú siedme zápasy

10.05.2016 06:55, aktualizované: 09:44

Hokejisti St. Louis a San Jose v pondelok nevyužili svoje šance postúpiť do finále play off Západnej konferencie NHL.

Tampa Bay, N. Y. Islanders

Po Slovákoch už niet v NHL ani stopy. S play off sa rozlúčil i Halák

09.05.2016 07:14

Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v nedeľňajšom piatom súboji 2. kola play-off zámorskej NHL nad hráčmi New York Islanders hladko 4:0, celú sériu ovládli 4:1 na zápasy a postúpili do finále Východnej konferencie.

St. Louis Blues, radosť

Dallas doma prehral, St. Louis krok od postupu. Washington udržal nádej

07.05.2016 21:50, aktualizované: 08.05.2016 10:02

Hokejisti Washingtonu zdolali Pittsburgh 3:1 v sobotňajšom piatom zápase semifinále play-off Východnej konferencie NHL a odvrátili hrozbu vyradenia, v sérii znížili na 2:3.

Tampa Bay Lightning, hokej, radosť

Tampa vyhrala aj druhý zápas v New Yorku, vedie 3:1

07.05.2016 09:36

Hokejisti Tampy Bay zvíťazili aj v druhom zápase na ľade New Yorku Islanders a v semifinálovej sérii Východnej konferencie NHL vedú už 3:1.

Dallas zrovnal krok so St. Louis, hrdinom Eakin

06.05.2016 07:26

Prvý gól kanadského hokejistu Codyho Eakina v tohtoročnom play-off NHL prišiel v najpríhodnejšej chvíli - v tretej minúte predĺženia rozhodol o štvrtkovom víťazstve Dallasu na ľade St. Louis 3:2 znamenajúcom vyrovnanie série na 2:2.

Jaromír Jágr

Jágr zostáva na Floride. Páči sa nám tu, odkázal a pripojil fotku z pláže

05.05.2016 22:19

Štyridsaťštyriročný útočník Jaromír Jágr predĺžil o ďalší rok zmluvu s Floridou, v ktorej drese bol v tejto sezóne NHL najproduktívnejším českým hokejistom v súťaži.

alexander ovečkin, washington capitals, nhl, stanle cup, pittburg penguins

Mašina sa pokazila. Washingtonu chýbajú Ovečkinove góly

05.05.2016 18:00

Túto situáciu už so spoluhráčmi zažil. Bola však v opačnom garde. Nad ďalším favoritom na zisk Stanleyho pohára sa zmráka. A nepomáha mu ani najlepší strelec súčasnej NHL.

Braden Holtby

Washington na pokraji vyradenia, Crosby zaznamenal prvý bod v sérii

05.05.2016 07:14

Najlepší tím základnej časti NHL musí zvíťaziť trikrát po sebe, aby semifinále Východnej konferencie preň nebolo konečnou stanicou v tohtosezónnom play-off.

Tampa Bay, radosť

Tampa zvládla koncovku v New Yorku, Halák stále mimo hry

04.05.2016 07:02, aktualizované: 09:04

Hokejisti Nashvillu a St. Louis využili výhodu domáceho prostredia v utorkových zápasoch konferenčného semifinále play off NHL.

Bleskové správy
  • 13:34

Slovenský hokejový obranca Martin Gernát sa po piatich sezónach v zámorí rozhodol pre návrat do Európy. Dvadsaťtriročný Košičan sa dohodol na spolupráci s českým vicemajstrom HC Sparta Praha. Gernát strávil ostatné ročníky vo farmárskej AHL.

• 12:21

V hádzanárskom Tatrane Prešov už v sezóne 2016/2017 nebudú pokračovať dvaja kľúčoví hráči. Slovinec Vasja Furlan mieri do francúzskeho klubu z parížskeho predmestia US Ivry Handball. Bezprostredne po majstrovskom vyvrcholení extraligového ročníka sa lúčil so spoluhráčmi aj Michal Kopčo.

• 11:47

Slovenské volejbalové reprezentantky do 19 rokov si na tohtoročných domácich ME (27. augusta - 4. septembra) zmerajú v základnej 1. skupine sily s rovesníčkami z Turecka, Belgicka, Francúzska, Bulharska a s najlepším tímom z druhých miest v III. fáze kvalifikácie.