New Jersey postúpilo, Philadelphii návrat Meszároša nepomohol

Hokejisti New Jersey zvíťazili v 2. kole play-off Východnej konferencie NHL vo Philadelphii 3:1 a v sérii triumfovali hladko 4:1.

09.05.2012 07:01
Kovaľčuk, New Jersey Foto:
Radosť hokejistov New Jersey.

V drese Flyers sa po zranení opäť predstavil slovenský obranca Andrej Meszároš.V play-off napokon odohral jediný zápas, v ktorom dvakrát strelecky ohrozil hosťujúceho brankára Martin Brodeura.

V utorňajšom zápase sa opäť potvrdilo pravidlo, ktoré platilo vo väčšine zápasov Phila­delphie – kto strelí prvý gól, prehrá. Flyers, hrajúci bez potrestaného lídra kanadského bodovanie Clauda Girouxa, sa na domácom ľade ujali vedenia po góle Maxa Talbota v 8. minúte. Jednogólový náskok si udržali len dve minúty, o vyrovnanie sa postaral Bryce Salvador. Jeho tečovaná strela skončila v hornom rohu bránky Iľju Bryzgalova. „Ani som nevedel, že som skóroval. Uvedomil som si to až po reakcii divákov. Snažil som sa len nakorčuľovať pred brankára a nakoniec som mal šťastie,“ komentoval situáciu Salvador.

„Chcel som rozohrať akciu, no viac sa to asi ani nedalo pokaziť. Puk sa mohol odraziť hocikde, no napokon prekĺzol do bránky medzi mojimi betónmi. Skutočne nešťastný okamih,“ uviedol Bryzgalov.

Hokejisti Philadelphie Andrej Meszároš (41) a... Foto: SITA, AP
Meszároš, Briere Hokejisti Philadelphie Andrej Meszároš (41) a Danny Briere po vypadnutí s New Jersey.

New Jersey zakrátko otočilo stav vo svoj prospech, keď sa po chybe ruského gólmana presadil David Clarkson. Podobný kiks v zápase predviedol aj Brodeur, no Flyers ho vo svoje prospech nevyužili. New Jersey si umnou hrou vedenie udržalo a na začiatku 3. tretiny ho dokonca zvýšilo v presilovke po presnom zásahu Iľju Kovaľčuka. Ruský útočník okrem gólu zaznamenal aj jednu asistenciu a vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

**

**

„V predchádzajúcej sérii proti Floride sme prežili niekoľko ťažkých momentov, no tentoraz nám to vyšlo skvele. Sme radi, že sme potvrdili postup už teraz a môžeme si užiť krátku prestávku pred ďalšími bojmi,“ povedal štyridsaťročný kanadský veterán Brodeur. V zápase si pripísal 27 úspešných zákrokov.

New Jersey naposledy postúpilo do finále konferencie v roku 2003, Philadelphiu vo vyraďovacích bojoch zdolalo tretíkrát v histórii – po sériách v rokoch 1995 a 2000 dokonca zís­kalo Stanleyho pohár. V tohto­ročnej edícii sa stretne s lepším z dvojice New York Rangers – Washington. Prvý menovaný tím zatiaľ v sérii vyhráva 3:2 na zápasy.

2. kolo play off Východnej konferencie:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

PHILADELPHIA – NEW JERSEY 1:3 (1:2, 0:0, 0:1), konečný stav série 1:4

Góly: 8. Talbot (Schenn, Briere) – 10. Salvador (Henrique, Kovaľčuk), 13. Clarkson, 46. Kovaľčuk (Henrique, Zubrus).
Strely na bránku: 28:30. Brankári: Bryzgalov – Brodeur. Vylúčenia: 4:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 19 818 divákov.
Hviezdy zápasu: Kovaľčuk, Henrique, Brodeur.