Sobotka mohol rozhodnúť, jeho strelu Laco vytesnil.

Česi vyrovnávajú. Hertl nahral pred bránkovisko a tam Jágr poslal puk do siete.

Vitásek sa vrátil na ľad.

55

Slováci držia Čechov v obrannom pásme.

54

Od modrej strieľal Sloboda, Salák vyrazil, následne Šatan z uhla mieril do výstroja českého brankára.

53

Hrivík doháňal vyhodený puk, Česi ho hákovali a budeme hrať presilovku.

52

Sekáčová strela od modrej bola zrazená na ochrannú sieť. Česi ostávajú v pásme.

51

Marcinko postupoval na Saláka, nahral Réwayovi, ktorému takmer vyšiel blafák. Škoda!

51

Na strelecké pokusy je to v tejto chvíli 11:31.

49

Zdá sa, že Slováci začali brániť vedenie, Čechom viazne kombinácia.

47

Česi v superšanci, Petružálek našiel Zaťoviča, ten nahrával Novotnému, ktorý bol pred odkrytou bránkou. Puk však našťastie netrafil.

46

Zámorského ranu chytil Laco do lapačky.

45

Česi sa rútili do šance, ale Hrivík sa skvele vrátil a puk im vypichol.

43

Novotný strieľal od modrej, dvaja Česi clonili, gól z toho nie je.

42

Česi sa tlačia pred Laca, ten vyrazil Kovářovu strelu.

41

Prvú strelu v tretej tretine vyslal Nagy, z uhla mieril iba do Saláka, na opačnej strane Červenka bekhendom do Laca.

41

40

Koniec druhej tretiny.

39

Ďaloga zle rozohral, ale Petružálek jeho veľkú chybu nepotrestal, keď trafil iba Laca.

38

Pomer striel v druhej tretine je 7:4 v prospech Česka.

37

Česi začínajú útočiť, Brejčák vyhadzuje na zakázané uvoľnenie. Následnú Ševcovu strelu skryl medzi betónmi Laco.

36

Góólll… Réway krásne nahral Viedenskému, ktorý z prvej po ľade prekonal Saláka.

36

Jágr nabil Sobotkovi, ktorý z prvej vypálil na Laca. Ten vystavil nádherný semafor.

35

Kindl je späť na ľade, Slováci presilovku nevyužili.

34

Mikúš vybojoval puk, obkrúžil Saláka, ale prihrávka na Šatana v dobrej pozícii neprešla.

33

Kindl pôjde sedieť za napadnutie Marcinka.

32

Klepiš nebezpečne strieľal spoza Slobodu. Našťastie priamo do Lacovej lapačky.

31

Hudler z otočky strelou po ľade Laca neprekonal.

30

Tatar sa rútil z uhla do protiútoku, ale trafil iba Saláka.

29

Česi hrajú presilovku dobre, držia puk, od modrej dvakrát pálil Zámorský. Zatiaľ nepresne.

28

Brejčák pôjde opäť sedieť za zákrok na Jágra.

26

Góóóól. Petružálek sa síce vrátil na ľad, ale vzápätí Miklík od modrej švihom prekonal Saláka.

25

Slováci sú usadení v útočnom pásme, ale okrem Slobodovej strely zatiaľ nič iné nevytvorili.

24

Viedenského fauloval Petružálek a budeme hrať presilovku.

22

Klepiš chcel strieľať od modrej, ale zlomil hokejku.

21

Začala sa druhá tretina, Česi pokračujú v presilovke.

20

Česi mohli zvýšiť svoje vedenie, keď najprv Hudler z blízka a potom Zámorský od modrej mohli dať gól. Skončila sa prvá tretina.

20

Brejčák pokazil rozohrávku, ktorú mu vystihol Jágr. Potom ho fauloval a ide sedieť.

19

Prvý útok orbí Čechom starosti, Šatan mohol z voleja trafiť vysoký puk, ale nepodarilo sa.

18

Je po slovenskej presilovke, Zámorský je späť na ľade.

17

Šatan to skúsil z uhla, Salák je pozorný.

16

Nagy mal obrovskú šancu potom, čo mu poslal skvelú prihrávku Šatan. Nagy mieril len do Saláka.

15

Po Marinčinovom nahodení bol pred Salákom faulovaný Tybor. Budeme hrať presilovku.

13

Réway krásne našiel Miklíka, ale ten sám pred Salákom netrafil skákavý puk.

12

Jágr švihom vyplašil Slovákov, našťastie minul.

11

Tatar s Pánikom zamotali hlavy Čechom. Druhý z nich pálil z medzikružia, Salák so šťastím betónom vyrazil.

10

Šatan je najaktívnejším Slovákom, Saláka chcel prekvapiť spoza bránky.

9

Šatan to dvakrát skúšal, najprv trafil iba mantinel za bránkou, druhýkrát z uhla Salákov výstroj.

8

Koľář v šanci po Hudlerovej asistencii.

7

Nebezpečne opäť pálil Novotný, Laco vyrazil.

7

Vo chvíli, keď sa Mikúš vracal na ľad, Neměc prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a Česi vedú 1:0.

6

Česi sú v plnom počte. Zámorský pálil od modrej tesne vedľa.

5

Za seknutie si ide sadnúť Martin Marinčin, Česi budú hrať viac ako minútu 5 na 3.

4

Viedenský sa dostal do protiútoku, sám pred Salákom prestrelil. Pred zakončením bol zahákovaný, sily na ľade sa vyrovnajú.

3

Na trestnú lavicu ide Juraj Mikúš za hru vysokou hokejkou. Dostal dve plus dve minúty!

2

Česi v prvej veľkej príležitosti, Kovář neprepasíroval puk popod ležiaceho Laca.

1

Réway sa pokúsil preštrikovať cez Poláka, ten ho ale poslal do bránky, ktorú posunul. Hra je prerušená.

1

Dlho očakávaný zápas sa začal.

Úvodný zápas Slovákov na majstrovstvách sveta v hokeji v Minsku sa začne o 19.45. Prvým súperom bude susedné Česko, s ktorým má slovenský tím mimoriadne nepriaznivú bilanciu. Do bránky sa postaví Ján Laco, práve jeho výkon pravdepodobne rozhodne o prípadnom úspechu Slovákov.