Česi sa vymanili spod tlaku. Slováci sa nevedia usadiť v pásme súpera.

Česi mohli rozhodnúť. Najprv Jágr a potom Michálek mohli zvýšiť… Situáciu nakoniec vyriešil Laco.

To sú nervy… V takýto vývoj sme už ani nedúfali. Slováci sú pokropení živou vodou.

50

Bartovič nahral Surovému a ten z prvej prestrelil Pavelca.

48

Góóóóólll… Marián Hossa znižuje na 2:4. tatar z bekhendu vystrelil na Pavelca, ten vyrazil pred Hossu, ktorý nezadržateľne skóroval.

47

Skúšal to aj Jurčo, ale švihom medzeru medzi betónmi gólmana nenašiel.

46

Od modrej strieľal Chára, pred Pavelcom clonil Handzuš. Puk zapadol do brankárovho výstroja.

45

Erat z náprahu trafil žrď.

43

Slováci sú v tretej tretine aktívni, dvakrát pálil Chára, ale čisté šance to nie sú.

41

Začala sa tretia tretina. Hossa mal obrovskú šancu, Pavelec chytil.

40

Slováci mali ďalšiu šancu, Meszárošovu strelu od modrej tečoval Handzuš vedľa. Skončila sa druhá tretina.

39

Slováci znížili. Handzuš spoza bránky nahral Mariánovi Hossovi a ten znížil.

37

Marián Hossa šiel sám na Pavelca, ale nedal.

36

Sekera urobil veľkú chybu, Červenka získal puk a blafákom prekonal Laca.

35

Jágr nahral Červnkovi a ten z prvej trafil Laca.

32

Miklík nezastavil Jágra a ten švihom vystrelil na Laca.

30

Slováci mali ďalšie šance, najprv Miklík, potom Hossa a následne dorážal Marinčin.

29

Bartovič s Miklíkom postupovali na Pavelca, Bartovič vyriešil situáciu strelou z náprahu. Pavelec v pokľaku chytil. Škoda.

28

Záborský to skúšal aj v oslabení, jeho strela z uhla skončila na Pavelcovom ramene.

26

Zdeo Chára dostal dve minúty za hákovanie.

24

Česi vedú na strely 16:9.

26

Kaberle pálil od modrej, strelu zrazili obrancovia. Je po českej presilovke.

24

Marián Hossa dostal dve minúty za hákovanie v útočnom pásme.

24

Frolík jemne nahadzoval puk na Laca. Pred Lacom stál Palát, slovenský brankár mal problém.

22

Michálek pálil z uhla na prázdnu bránku, ale netrafil.

21

Chára hneď na úvod z uhla vypálil na Pavelca, český brankár s istotou chytil puk do lapačky.

21

20

Na záver bol v šanci Hemský, ale netrafil skákavý puk, Na druhej strane Meszároš z náprahu mieril do Pavelcovej výstroje. Koniec I. tretiny.

17

Prehrávame 0:3. Česi využili aj druhú presilovku, keď Krejčí prestrelil nič netušiaceho Laca.

16

Za sekanie dostal dve minúty Jurčo. Je po presilovke, ktorú sme hrali žalostne.

15

Presilovku sme začali tragicky. Do protiútoku sa vyrútil Michálek, Laco mal šťastie.

14

Jágr ide sedieť. Česká hviezda sa veľmi čuduje,

13

Slováci sa predsalen dostali do šance, pálil Meszároš, Pavelec betónom vytlačil.

13

Ďalšiu bombu vyslal Roszíval, zaúradovala Lacova lapačka.

12

Česi pokračujú v tlaku, strieľal Nedvěd, tesne vedľa.

11

a mohli sme prehrávať 0:3, keď po Voráčkovej prihrávke pálil Hemský. Laco puk s námahou vyrazil.

10

Po Chárovej dlhej prihrávke Záborský z náprahu trafil Pavelcove rameno.

9

A prehrávame 0:2 Slováci pustili do brejku Plekanca, jeho vyrazenú strelu dorazil Červenka.

8

Dostávame gól, najprv Kaberle nahodil puk a po závare Hemský spomedzi kruhov skóroval.

7

Marinčin ide sedieť, fauloval Jágra ktorý si famózne pokrýval puk.

5

Bartovič nebezpečne vypálil, zasiahli spoľahlivé Pavelcove betóny.

5

Hemského strelu z medzikružia zblokoval Chára.

4

Jurčo sa preštrikoval do obrovskej šance, ale v poslednej chvíli zbytočne prihrával.

3

Radivojevič pálil spoza pravého kruhu, Pavelec stiahol betóny a má puk.

2

Veľká šanca Čechov, najprv Voráček a potom Michálek mohli otvoriť skóre.

1

Zápas sa začal…

Do zápasu nenastúpi Ivan Baranka, ktorý má zranenie v hornej časti tela, namiesto neho do zápasu zasiahne Jurčina, ako siedmy obranca bude pripravený Vydarený.

Osemfinálový zápas na olympijských hrách v Soči medzi Českom a Slovenskom sa začne o 18.00.