Tomáš Jurčo 18 sekúnd pred koncom znížil na 1:3.

Predsalen sme mohli znížiť, najprv Hossa a hneď vzápätí Tatar. Budeme hrať presilovku.

Pokračuje hra mačky s myšou, bohužiaľ tou myšou sú Slováci… Slovinci sú v závere o triedu lepší.

Gregorc mal obrovskú šancu, strieľal sám pred Halákom. Slovák chytil.

Slovinci nebránia svoj náskok, naopak sa ho pokúšajú zveľadiť. Muršak preveril Haláka.

54

A je po presilovke, Tatar hral vysokou hokejkou a ide sedieť.

54

Zo Slovákov je dnes strelecky najaktívnejší Marián Hossa, tentokrát švihom pálil spomedzi kruhov. Kristan puk kryl betónmi.

53

Miklík mohol po Bartovičovej prihrávke znížiť, pri strele ho Slovinci faulovali a budeme hrať presilovku.

51

Sledujeme azda najhorší zápas slovenskej hokejovej reprezentácie v histórii.

50

Čas hodiť uterák na ľad. Prehrávame 0:3. Kopitar sa pohral s našou obranou a zvyšuje na 3:0.

49

Prehrávame 0:2. Razingar využil zmätky v obrane a zvyšuje na 2:0

49

Škoda, Marián Hossa vystrelil takmer od modrej, Jurčo mohol dorážať.

48

Slovinci strávili ďalšiu minútu v našom obrannom pásme, často držia puk pri mantinely.

47

Čo na to povedať, hokejový trpaslík nám dáva lekciu. Slováci potrebujú dať gól, ale nie sú schopní súpera pritlačiť.

46

Slovinci šli do protiútoku 2 na 1, ale Marián Hossa sa skvele vrátil a získal puk.

45

A Slovinci pokračujú v obrovskom tlaku, Kopitar je na nezastavenie.

43

Prehrávame. Slovinci idú do zaslúženého vedenia, Jeglič našiel pred Halákom Tičara a ten bekhendom dáva gól.

43

Neuveriteľné šťastie, po Kranjcovej strele zazvonila žrď, potom Baranko sa hodil do Kopitarovej strely.

42

Budeme hrať v oslabení, na trestnej lavici je Meszároś.

41

Počas 38 sekúnd presilovky naši ani nevystrelili na Kristana.

41

Začala sa tretia tretina. Slováci pokračujú v presilovke.

40

Tretinu zakončila Surového šanca, puk mal na bekhend a strelou trafil iba obrancu Pavlina.

40

Kranjc sa vrátil späť na ľad, pokračujeme v presile 5 na 4. Miklík z uhla nebezpečne pálil, Kristan si priestor pri tyči postrážil.

39

Na trestnú lavicu ide Gregorc. Slováci budú hrať osem sekúnd 5 na 3.

38

Katastrofálna prvá minúta našej presilovky, nevystrelili sme, naopak veľa nechýbalo a Rodman mohol ísť do protiútoku.

37

Hossa sa rútil z pravej strany na Kristana, tiesnený zakončil nepresne. Budeme hrať presilovku, na trestnú lavicu ide Kranjc.

35

Jeglič poslal z pravej strany strieľanú prihrávku na Haláka, zo Slovincov nik nedorážal.

34

Tak teraz sme mali obrovské šťastie. Najprv sa na Haláka rútili Kopitar s Rodmanom, finálnu prihrávku v poslednej chvíli vypichol Baranka. Potom Kopitar opäť predviedol, že je jeden z najlepších hráčov na svete, obkrúžil bránku, prihral Kovačevičovi, ale jeho bombu Halák vyrazil.

33

Slováci sa vymanili z tlaku súpera, Marcel Hossa s Miklíkom odohrali výborné striedanie, dvakrát ohrozili Kristana.

32

Robar pálil od modrej, zazvonila bočná konštrukcia Halákovej bránky.

30

Polovica zápasu je za nami, Slovinci vedú na strely 17:13.

29

Slovinci sú v týchto momentoch lepší, Kopitarova formácia našich točí v obrannom pásme.

28

Slovinci mali šancu po tom, ako Razingar iba nahadzoval puk pred Haláka, tesne pred bránkou ho tečoval Urbas. Brankár St. Louis so šťastím zasiahol.

27

Predstavte si, Slovinci pohrozili aj v oslabení, po Barankovej chybe Urbas vypálil z uhla na Haláka.

26

Slovinci hrajú mimoriadne obetavo, hádžu sa do striel.

25

Na trestnú lavicu ide Kopitar po faule na Pánika.

25

Kopeckého vyšetrujú na štadióne, do zápasu už nezasiahne. Vyzerá to na otras mozgu. To by zrejme znamenalo STOP v turnaji.

24

Marián Hossa v obrannom pásme zavaril, keď po Tičarovom napádaní stratil puk. Na opačnej strane to skúsil od modrej Chára, Kristanovi nikto neclonil.

23

Na ľade sa objavuje Michel Miklík.

22

Najväčšia príležitosť Slovákov v zápase, keď sa do protiútoku rútili Bartovič so Surovým. Druhý menovaný v čistej šanci trafil iba do Kristana.

21

Slovinci začali tretinu dohrávanou presilovkou za vylúčenie Surového. Zakončili ju strelou Tičara od modrej. Halák má puk v lapačke.

21

20

20

Kranjc nebezpečne vypálil, aréna Bolšoj kričí „Šajbu, Šajbu“…

19

Halák sa zapotil, keď po strele z prvej nebezpečne dorážal Kopitar.

18

Veľmi hlúpe vylúčenie Tomáša Surového, ktorý v útočnom pásme podrazil súpera.

17

Handzuš našich mohol poslať do vedenia, ale Kristan si dobre strážil priestor pri ľavej tyči. Následne Jurčo dvakrát ohrozil Slovincov.

16

Blaž Gregorc sa z čista jasna ocitol pred Halákom, tiesňený puk nasmeroval len do Halákovho výstroja.

15

Sekera strieľal od modrej, Kristan aj keď veľa nevidel, v pohode puk chytil.

14

Slovinci nemajú ani 150 profesionálnych hokejistov, na ľade to zatiaľ nevidieť. Hrajú sympatický hokej, zatiaľ sú našim vyrovnaným súperom.

13

Chára nahodil ľahký puk na Kristana, pred bránkou odvádzal dobrú prácu Záborský a len len že nepretlačil puk za brankára Nitry.

12

Kopecký odchádza v spoločnosti lekára do šatne. Medzitým Pretnar nahodeným pukom preveril Haláka.

11

Kopecký pohrozil aj v oslabení, pred Kristanom ho doslova Slovinci zlikvidovali. Slovenský center sa odtackal z ľadu. dúfajme, že bude v poriadku.

10

Slovinci nás na minútu zavreli v obrannom pásme, Kopitarovu strelu Halák chytil do lapačky.

9

Budeme hrať v oslabení, na trestnú lavicu smeruje Marinčin.

8

Kopitar s Muršak opäť na seba upozornili, hviezda NHL tesne pred Halákom tečovala puk. Našťastie mimo.

7

Ten, kto čakal mohutnú ofenzívu Slovákov, musí byť zatiaľ sklamaný. Slovinci dobre napádajú, veľa našim nedovolia.

6

Slováci si dávajú na Kopitara veľký pozor, vytvára to priestor pre ostatných Slovincov.

5

Veľká šanca Slovincov. Urbas vypálil od modrej a pred Halákom dorážal vyrazený puk Jeglič.

4

Kopitar prvýkrát vystrelil spoza nášho obrancu, Halák pohodlne tento pokus chytá do lapačky.

4

Hossa ukázal, aký veľký hráč to je. V obrannej tretine sa zbavil dvoch Slovincov, dostal sa do útočnej tretiny a strelou zápästím ohrozil Kristana.

3

Pánik nabil Surovému, ale ten z prvej tesne minul slovinskú bránku. Následne Pánik z uhla mieril iba do Kristanovej výstroje.

2

Prvá šanca Slovákov, Baranka pálil spomedzi kruhov, húštinu tiel pred Kristanom neprestrelil.

1

Zápas sa začal.

Zápas Slovensko – Slovinsko sa začne o 9.00 SEČ. Tréner našej hokejovej reprezentácie urobil po prvom stretnutí proti USA (1:7) hneď niekoľko zmien v zostave. Slováci sú veľkým favoritom tohto duelu.