Zápas sa skončil. SLováci po slabučkom výkone prehrali s Lotyšmi 3:5.

Vydarený znižuje strelou od modrej na 3:5, brankárovi kryl výhľad Surový.

60

Hudáček po individuálnej akcii mieril iba do Gundlevskisa.

59

Bartekovu strelu, ktorú lotyšský brankár prikryl, sa snažil prepchať do siete Mezei.

58

Slováci budú hrať na záver presilovú hru, Dzerins dostal trest za hákovanie Sekeru.

56

Slovenský tím už rezignoval, Lotyši majú puk celý ćas pod kontrolou. Nechce sa veriť, že dnešný náš súper ešte pred dvomi dňami zúfalo prehral aj s Rakúskom 3:6.

55

Na trestnú lavicu odišli Ölvecký a Freibergs.

53

Slováci sa trápia, ich hra je kŕčovitá, ani v presilovej hre si nevytvárajú šance.

52

Za hákovanie ide sedieť Pavlovs.

51

Slováci sa ubránili presilovke Lotyšov.

49

Cipulis s Darzinšom mali ďalšie šance, ich strely z uhla ale za Janusom neskončili.

48

Lotyši budú hrať presilovku, na trestnú lavicu za hákovanie ide Sersen.

47

Gudlevskis mal obrovské šťastie. Najprv Bližňákovu strelu len vyrazil na hornú žrď a následne ho vzal lapačkou tesne pred dobiedzajúcim Kopeckým.

45

Lotyši dominujú, nepripúšťajú ani náznak obratu.

44

Vo veľkej šanci Indrašis, jeho strela z uhla sa obtrela o Januse betóny a skončila mimo bránky.

42

Stumpela nahradil medzi Šatanom a Hudáčkom Tomáš Surový.

41

V 25 sekunde tretej tretiny Lotyši zvyšujú na 5:2, keď kapitán Darzinš dorazil do prázdnej bránky strelu, ktorú predtým Janus vyrazil.

41

40

Skončila sa druhá tretina.

39

Darzinš zvyšuje na 4:2. V čase, keď Slováci tlačili, po akcii dvoch na jedného zvyšuje útočník Darzinš. Jeho prihrávku do vlastnej siete zrazil Sekera.

37

Góóóóóól. Slovákov vracia do zápasu Tomáš Surový, jeho strelu švihom tečoval aj jeden z Lotyšov.

36

Opäť Miklík so Záborským zahrozili. Druhý menovaný sám pred brankárom z uhla prestrelil.

35

Pekná sólová akcia Miklíka, zakončil ju strelou, ktorú v pokľaku Gudlevskis zneškodnil.

34

Radivojevič po tom, ako mu prihral Kopecký, netrafil prázdnu bránku.

33

Lotyši vedú na strely v II. tretine 7:2.

32

Sekera zachránil Slovákov, Jekimovs mohol dorážať do prázdnej bránky, ale do strely vložil hokejku. Slováci sú už v plnom počte.

31

Cipuis pálil na Janusa, tomu vypadol puk, ale iba do žrdky.

30

Slováci budú hrať zasa 55 sekúnd 5 na 3, Bližňák v čistej šanci zastavil Lotyšov.

29

Na trestnú lavicu išiel Marko Daňo.

29

Ölvecký sa z ničoho nič ocitol v šanci, keď mu prihral Surový, ale jeho strela šla len do výstroje brankára.

28

Prečíslenie Slovákov, Šatan s Hudáčkom sa rútili do šance, ale prihrávka slovenského kapitána neprešla.

26

Lotyši našich nepúšťajú ani cez stredné pásmo, Slováci sa od začiatku druhej tretiny iba hľadajú.

24

Tempo hry je oproti prvej tretine pomalšie, ani jedno mužstvo si v druhej tretine zatiaľ šancu nevypracovalo.

23

Daňo sa prvýkrát zapojil do hry a hneď pri prvom striedaní vystrelil z uhla na Gudlevskisa.

22

Skončila sa presilová hrá Slovákov.

21

Začala sa druhá tretina, Staňu, ktorý inkasoval trikrát zo siedmich striel, nahradil Jaroslav Janus.

20

Skončila sa prvá tretina, Slováci prehrávajú 1:3.

20

Veľké śance SLovákov, Kopeckého a Radivojeviča. Gudlevskis nevedel, kde mu hlava stojí, gól z toho ale nebol.

20

Za narazenie Záborského na mantinel ide na trestnú lavicu Kulda.

18

Slováci síce ustáli dvojnásobné oslabenie, ale po tom, ako sa Záborský vrátil, Girgensons švihom do šibenice prekonal Staňu.

17

Širokovs zblízka s náprahom mieri len do Staňovej výstroje.

17

Slováci budú hrať oslabenie 5–3, Mezei tvrdo narazol jedného z Lotyšov na mantinel.

16

Zábroský ide za nedovolené bránenie na trestnú lavicu.

15

Širokovs behkendom pohrozil, Staňa betónom vyrazil.

13

Darzinš krásnym blafákom prekonal Staňu. Lotyši idú do vedenia.

13

Lotyši budú mať trestné strieľanie. Slováci po závare zaľahli puk, rozhodca bol nekompromisný.

12

Bartek z prvej po Ölveckého prihrávke pálil do stredu bránky, Gudlevskis bol pozorný.

11

Napriek rýchlemu inkasovanému gólu sú Slováci zatiaľ lepším tímom.

9

Ölvecký mal dobrú príležitosť po odrazenom puku, netrafil ho však dobre.

8

Miklík chcel spoza bránky nahrať Kukumbergovi, šanci však zabránila bránková dolná konštrukcia. Kukumbergovmu útoku na krídla s Miklíkom a Záborským sa darí.

7

Sekera z uhla mieril tesne vedľa lotyšskej bránky.

5

Miklík mal tutovku, stál sám pár centimetrov pred lotyšským brankárom, nedokázal ho ale prestreliť. Krásne mu nahral Kukumberg.

4

Stumpel so Šatanom motali hlavu Lotyšom. Nakoniec však ani nevystrelili na Gudlevskisa.

2

Góóóóóóóóóól!!! Tomáš Záborský rovnako z kruhu na vhadzovanie švihom prekonal Gudlevskisa.

1

Lotyši dávajú po 15 sekundách gól. Cipulis z kruhu na vhadzovanie prekonal z prvej strely Staňu.

1

Stretnutie sa začalo.

Na štadióne znejú hymny. Slovenský tím je uvádzaný ako domáci, nastúpi v bielych dresoch, Lotyši tradične bordoví.