Najhoršia tretina v histórii. Dáni prekonali aj Kanadu či Česko

Poltuctový prídel z prvej tretiny od dánskej reprezentácie v 423. zápase Slovenska v ére samostatnosti sa stal najvyšším v histórii. Slováci inkasovali v prvej tretine maximálne 5 gólov - postarali sa o to v roku 1995 hokejisti Česka, ktorí na Pragobanka Cupe vyhrali v prvom dejstve 5:1.

14.05.2010 17:21
Dánsko hokej Foto: ,
Dánska gólová radosť.
debata (11)

Hokejová reprezentácia Slovenska si na posledných MS vo Švajčiarsku na svoje konto pripísala najvyššiu prehru v histórii, keď s Českom utŕžila debakel 0:8. Vtedy inkasovala v prvej tretine 4 góly.

Doteraz najvyššiu prehru v jednej dvadsaťminútovke (0:5) zaznamenali Slováci v Zlíne 1994 so Švédskom (0:5).

Prehru o štyri góly v jednej tretine zaznamenali Slováci na MS 1996 s Ruskom (pri neúspechu 2:6 prehrali tretiu tretinu 1:4), v prípravnom zápase v roku 1996 pred Svetovým pohárom s USA 2:9 (druhú časť prehrali 2:6) a na Svetovom pohári v roku 2004, keď s Kanadou prehrali druhú tretinu 0:4.

Strieľať šesť a viac gólov v jednej tretine bola do 14. mája 2010 doménou slovenských výberov. V roku 1994 sa zrodili najvyššie „nakladačky“ slovenských tímov, keď proti Maďarsku a následne Bulharsku strelili hokejisti s dvojkrížom na drese deväť gólov (proti južným susedom v prvej tretine, s Bulharskom sa Slováci presadili v 3. dejstve).

Keď hrali Slováci s Dánskom na MS naposledy, vyhrali vtedy Demitra, Šatan, Gáborík a spol. v Ostrave 8:0, pričom v prvej tretine strelili „len“ 3 góly.