Nagy zariadil kráľom aspoň bod

Jediný slovenský hokejista bodoval v noci na utorok v zámorskej NHL. Ladislav Nagy si gólom v 59. minúte vynútil predĺženie v dueli Los Angeles - Edmonton, domáci však napokon prehrali po samostatných nájazdoch. Obranca Zdeno Chára bol treťou hviezdou pri výhre Bostonu v NY Islanders.

04.12.2007 07:32

Zo slovenského mikrosúboja medzi Miroslavom Šatanom a Zdenom Chárom vyšiel lepšie obranca hostí. Cháru vyhlásili za tretiu hviezdu duelu, v ktorom Boston vyhral na ľade Islanders 3:1. Obrovitý zadák odohral takmer 30 minút (!) a mal dve strely na bránku.

Boston vyhral v Nassau Coliseum prvýkrát po jedenástich zápasoch, naposledy sa mu to podarilo ešte v roku 2001. Domáci ostrovania síce po 140 minútach konečne pretrhli svoju streleckú nemohúcnosť, ale jeden gól nezastavil ich teraz už trojzápasovú sériu prehier. Šatan odohral 22 minút a mal dva strelecké pokusy. Gólman hostí Tim Thomas mal 33 úspešných zákrokov.

Newyorským Rangers sa vôbec nevydaril domáci duel s Carolinou. Pri prehre 0:4 dostal všetky góly elitný útok domácich s Čechmi Jaromírom Jágrom (-3) a Martinom Strakom (-4). Slovenský útočník Marcel Hossa odohral v drese jazdcov iba 13 minút s jediným streleckým pokusom. Druhé čisté konto v sezóne si udržal Cam Ward, ktorý zneškodnil 28 striel.

Ani jeden z dvojice Slovákov v kádri Colorada nenastúpil na domáci zápas so San Jose, v ktorom lavíny podľahli 2:3. Útočník Marek Svatoš je zranený, gólman Peter Budaj tentoraz zostal v rámci rotácie brankárov iba na striedačke. Domácim chýbal zo zdravotných dôvodov aj kapitán Joe Sakic. V tretej tretine mali domáce lavíny výrazný tlak, ale hostí držal nad vodou skvelý gólman Jevgenij Nabokov.

Králi z Los Angeles prehrali doma s Edmontonom 3:4 po samostatných nájazdoch. Aspoň bod pre LA zachránil 88 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnávajúcim gólom Ladislav Nagy, pre ktorého to bol piaty presný v sezóne. Menej sa darilo jeho spoluhráčom a krajanom – Michal Handzuš i Ľubomír Višňovský mali po dva mínusové body.

V súboji s bývalými kolegami sa vyhecoval gólman Edmontonu Mathieu Garon, ktorý hrával v predchádzajúcich dvoch sezónach za Los Angeles a teraz proti nemu vytiahol 31 úspešných zákrokov.

NY ISLANDERS – BOSTON 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 59. Campoli (Bergeron, Comrie) – 14. Murray (Savard, Sturm), 39. Nokelainen, 57. Kobasew (Schaefer, Wideman)
Strely na bránku: 34:22. Brankári: DiPietro – Thomas. Vylúčení: 6:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Diváci: 11.040
Hviezdy zápasu: Thomas, Murray, CHÁRA

NY RANGERS – CAROLINA 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 6. Walker (Cullen, Larose), 20. Stillman (Williams, Cullen), 52. Tanabe (Seidenberg), 54. Stillman (Willíams, Staal)
Strely na bránku: 28:29. Brankári: Lundqvist – Ward. Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 18.200
Hviezdy zápasu: Stillman, Ward, Cullen

COLUMBUS – DALLAS 1:2 po nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 14. Žerdev (Nash) – 44. Conner (Grossman), rozhodujúci nájazd Hagman
Strely na bránku: 26:34. Brankári: Leclaire – Turco. Vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 12.233
Hviezdy zápasu: Leclaire, Turco, Žerdev

PITTSBURGH – PHOENIX 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 20. Talbot (Laraque), 52. Letang (Crosby, Malkin), 56. Kennedy (Staal, Roberts) – 42. Doan (Reinprecht, Morris)
Strely na bránku: 33:18. Brankári: Fleury – Bryzgalov. Vylúčení: 5:10, navyše Armstrong – Balard na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 16.979
Hviezdy zápasu: Talbot, Letang, Kennedy

COLORADO – SAN JOSE 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 4. Hejduk (Cumiskey, Skrastinš), 57. Brunette (Richardson) – 4. Michálek (Cheechoo, Thornton), 30. Bernier (Thornton, Semionov), 49. Grier (Mitchell, Rivet)
Strely na bránku: 35:28. Brankári: Theodore – Nabokov. Vylúčení: 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 15.213
Hviezdy zápasu: Nabokov, Hejduk, Thornton

LOS ANGELES – EDMONTON 3:4 po nájazdoch (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 6. Kopitar (Brown, Blake), 31. Brown (Cammalleri, Kopitar), 59. NAGY (Armstrong, Blake) – 22. Pitkänen (Torres), 29. Penner (Pitkänen, Horcoff), 35. Thoresen (Nilsson), Rozhodujúci nájazd Gagner
Strely na bránku: 34:23. Brankári: Aubin – Garon. Vylúčení: 6:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 14.193
Hviezdy zápasu: Kopitar, Pitkänen, NAGY