Konečne to z Brambora opadne. Bude sa mu hrať ľahšie, verí Daňo

Slovenskí hokejisti vyhrali aj tretí zápas na MS v Ostrave, hoci sa im opäť nepodarilo skórovať v prvých dvoch tretinách.

06.05.2015 05:30
Marko Daňo, Slovensko - Slovinsko Foto: ,
Marko Daňo počas zápasu proti Slovinsku.
debata (6)

Pod výhru 3:1 nad Slovinskom sa podpísal jedným gólom Andrej Meszároš a dvoma Marián Gáborík. „Sme veľmi spokojní. Máme dôležité tri body do tabuľky. Ťažko vybojované,“ hovorí Marko Daňo.

Opäť ste sa v úvode trápili. Čím to môže byť?
Ukazuje sa, že na majstrovstvách sveta je každý zápas náročný. Odbojovali sme to ako správny celok a tímovým výkonom zvíťazili. Navyše to tam konečne padlo aj Bramborovi (Marián Gáborík).

Vychádzajú vám tretie tretiny. Máte viac síl ako súperi?
Možno aj áno. Súperi nás výborne bránia dve tretiny a v tretej im asi pomaly dochádzajú sily. Nevládzu tak ako my. Sme radi, že sa nám všetky tri zápasy podarilo vyrovnať alebo otočiť v závere. No takéto infarktové stavy by sme už viac zažívať nemuseli. Bude lepšie, ak pôjdeme do vedenia už skôr a vytvoríme si nejaký náskok.

Dlho vám nevychádzali presilové hry. Po zmenách v špeciálnych formáciách sa nakoniec jedna ujala.
Konečne nám to tam padlo. Tréner sa to snažil premiešať a zjednodušili sme hru. Presne takto v tom musíme pokračovať aj ďalej. Čo najviac strieľať na bránku.

Budete ich hrať už len na trojgólového Andreja Meszároša?
Asi áno (so smiechom). Má streleckú formu, takže by sme to mali hrať práve na neho.

Strelecky sa chytil Gáborík. Pomôže to jemu i celému mužstvu?
Určite. Marián bol v náročnej pozícii. Všetci od neho očakávali, že začne strieľať góly od prvého zápasu. Našťastie ho zastúpili iní a teraz verím, že aj z neho to opadlo a po dvoch góloch sa mu bude hrať jednoduchšie.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Marko Daňo #slovenská hokejová reprezentácia #slovinská hokejová reprezentácia