Česi nestačili na Kanaďanov, rozhodli presilovky

Domáci výber Česka neuspel v druhom z troch doterajších duelov na 79. majstrovstvách sveta, keď v pondelok večer podľahol tímu Kanady 3:6.

04.05.2015 18:53 , aktualizované: 22:55
Jordan Eberle, Kanada, Ondřej Pavelec, Česko,... Foto: ,
Kanaďan Jordan Eberle prekonáva českého brankára Ondřeja Pavelca.

O triumfe výberu krajiny „javorového listu“ rozhodli presilovkové góly Seguina a Crosbyho v III. tretine. Kanada je na čele tabuľky A-skupiny, Česko kleslo na 4. miesto.

Skóre napínavého duelu s veľkým množstvom šancí na oboch stranách otvoril v 5. min Eberle a druhý gól Kanady pridal 59 sekúnd pred prvou sirénou T. Hall. Českému tímu sa však ešte pred prvou prestávkou podarilo skorigovať, keď strelu Jana Kovářa od modrej čiary za M. Smitha tečoval Erat. Pražskú O2 Arenu rozjasal v 36. min Zaťovič vyrovnávajúcim gólom na 2:2, no Couturier o dve minúty neskôr opäť naklonil misky váh na kanadskú stranu a Seguin v presilovke v 43. min upravil na 4:2. Piaty gól výberu Kanady pridal v početnej výhode Crosby. V 58. min síce Sobotka skorigoval, no Toffoli presným zásahom pri power-play súpera stanovil na konečných 6:3 pre severoamerické mužstvo.

Kanada – Česko 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

• Góly: 5. Eberle (M. Duchene, Ekblad), 20. T. Hall (Muzzin, Eberle), 38. Couturier (Toffoli), 43. Seguin (T. Hall, Barrie), 51. Crosby (C. Giroux), 59. Toffoli – 20. Erat (Jan Kovář, Jágr), 36. Zaťovič (Simon, Kolář), 58. Sobotka (Voráček)
  • Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Rönn (Fín.) – Lazarev (Rus.), Suominen (Fín.), 17 383 divákov

Švédi rozdrvili Lotyšov. Eriksson zažiaril hetrikom

Útočník Loui Eriksson sa hetrikom podpísal pod presvedčivé víťazstvo Švédov nad Lotyšmi 8:1. Krídelník Bostonu v 18. min otvoril v presilovej hre skóre, druhý presný zásah takisto v početnej výhode pridal v polovici duelu. V 33. min Lauris Darziňš znížil na 1:2, ale o pár sekúnd neskôr Filip Forsberg zo samostatného nájazdu prinavrátil „trom korunkám“ dvojgólový náskok. Šestnásť sekúnd pred druhou sirénou Eriksson skompletizoval hetrik.

Tretia tretina už bola švédskou exhibíciou na ľade, „Tre konor“ pridali ďalšie štyri góly, navyše Elias Lindholm ešte nepremenil trestné strieľanie.

Lotyšsko – Švédsko 1:8 (0:1, 1:3, 0:4)

• Góly: 33. Darziňš (Daugaviňš, Galviňš) – 18. L. Eriksson, 31. L. Eriksson (Ekholm, S. Kronwall), 34. F. Forsberg (sam. nájazd), 40. L. Eriksson (Ahnelöv), 45. Möller (Ekman-Larsson, Klingberg), 50. Josefson (J. Lundqvist), 58. J. Lundqvist (Hjalmarsson, Ekman-Larsson), 60. V. Rask
  • Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hodek (ČR), Rantala (Fín.) – Lhotský (ČR), Kilian (Nór.)
Viac na túto tému: #česká hokejová reprezentácia #kanadská hokejová reprezentácia #švédska hokejová reprezentácia #lotyšská hokejová reprezentácia