Heikkilä zostáva s Bielorusmi. Fiasko pripísal únave

Fínsky tréner Kari Heikkilä aj napriek neúspechu na majstrovstvách sveta povedie naďalej bieloruskú hokejovú reprezentáciu.

Kari Heikkilä.
Autor: SITA

Heikkiläho vo funkcii podržal na svojom zasadnutí výkonný výbor Bieloruskej hokejovej federácie. Fín by mal Bielorusov viesť až do majstrovstiev sveta 2014, ktoré sa uskutočnia v Minsku. V jeho prospech zavážil aj fakt, že v ďalšej sezóne bude tiež trénerom Dinama Minsk. Bielorusko na tohtoročnom svetovom šampionáte v Helsinkách prehralo 6 zo 7 stretnutí a skončilo v tabuľke H-skupiny na predposlednom 7. mieste.

„V piatich prípravných zápasoch sme podávali dobré výkony. Podľa mňa sme však na majstrovstvách sveta doplatili na únavu, počas prípravy sme veľa cestovali. Mnohé veci sme za mesiac prípravy nestihli a za taký krátky čas sa ani nedalo niektoré veci hráčov naučiť,“ povedal pre goals.by Heikkilä.

Michal Handzuš.

Neholím sa a som spokojný, vravel Handzuš

31.05.2012 17:17

Akcie pre deti a fanúšikov, oficiálne prijatia, oslavy, no najmä oddych a chvíle strávené s rodinou. Tak vyzerajú dni Michala Handzuša od návratu z MS v hokeji v Helsinkách.

Nikulin, Ovečkin

Mali sme ilúziu sviatku. Sviatok bol v Bratislave, znie z Moskvy

31.05.2012 08:00

Organizovať oslavy hokejového zlata v Moskve a striebra v Bratislave je veľký rozdiel. V prospech Slovenska.

Tomáš Kopecký

Kopecký: Už v detstve som sníval, že dám gól na MS

30.05.2012 08:00, aktualizované: 10:25

Na hokejových MS 2012 bol s piatimi gólmi najlepším strelcom strieborného slovenského tímu. Tomáš Kopecký odpovedal na otázky čitateľov pravda.sk.

USA, benzín, nafta, palivá

Benzín v USA je za babku, klesá s cenou ropy

22.12.2014 00:00

Priemerná cena benzínu v Spojených štátoch klesla tento týždeň pod 2,50 dolára za galón a bola najnižšia za päť a pol roka.

Kaíd Sibsí

Tuniské prezidentské voľby vyhral sekulárny kandidát

21.12.2014 21:49

Kaíd Sibsí sa označil za víťaza nedeľného druhého kola tuniských prezidentských volieb a jeho víťazstvo potvrdzuje prvý zverejnený odhad výsledkov.

Vladimír Baláž

Rozvrat Ruska by sa Slovenska vážne dotkol

21.12.2014 20:30

Keby pád rubľa bol nasledovaný širším ekonomickým rozvratom v Rusku, tak by to Slovensko určite veľmi pocítilo, tvrdí ekonóm Vladimír Baláž.

Lukašenko, Porošenko

Lukašenko sľúbil Ukrajine pomoc, nepovedal akú

21.12.2014 20:13

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko sľúbil Ukrajine pomoc, ak o ňu vláda požiada. Nešpecifikoval však, o akú pomoc by malo ísť.

Bleskové správy
  • 21:31

Český tenisový veterán Radek Štěpánek zo zdravotných dôvodov nebude hrať na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

• 17:30

Majster Slovenska v cyklokrose Martin Haring obsadil 38. miesto v pretekoch elite v rámci Svetového pohára v belgickom Namure.

• 13:29

Fínska reprezentantka Kaisa Mäkäräinenová potvrdila úlohu hlavnej favoritky v pretekoch žien s hromadným štartom na 12,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke.