Ako to vidím ja: Kanadu potrápime

VLADISLAV BALÁŽ: Čakanie na štvrťfinálové dvojice sa skončilo. Trvalo až do posledného zápasu v základnej skupine MS. Nový hrací systém držal v napätí do posledných minút nielen slovenských fanúšikov.

Vladislav Baláž
Vladislav Baláž.
Autor:

Vo vyraďovacích bojoch sa stretneme s hlavným ašpirantom na titul. Proti Kanade už naši odohrali úvodný zápas na turnaji. Podali v ňom kvalitný výkon. Bol odrazovým mostíkom k ďalším víťazstvám. Dokázali sami sebe, že môžu potrápiť každého favorita.

V druhom zápase očakávam podobný scenár. Vyčkávanie na chybu súpera. Poctivú obranu. Chalani však budú vo výhode. Nemajú čo stratiť. Kanaďania zápas musia vyhrať. Slovensko ho chce vyhrať. V hokeji sú to dva odlišné pojmy. Preto si myslím, že naši hokejisti Kanadu poriadne potrápia. Môžu hrať uvoľnene, s čistou mysľou. Ak sa Jano Laco dobre vyspí, budeme sa tešiť z postupu.

Mrzí ma zranenie Dominika Graňáka. Po kvalitnej sezóne v Rusku preukazoval výborné hokejové služby aj reprezentácii. Skúsený, obetavý obranca citeľne chýbal už v poslednom zápase proti Francúzsku.

Veľkým sklamaním na turnaji boli pre mňa Nemci. V minulosti veľmi húževnatý, fyzicky zdatný súper sa poriadne trápil. Naopak, zaujali nórski hokejisti. Nóri sú šťukou turnaja a budem zvedavý, či sa postarajú o veľké prekvapenie vo vyraďovacej fáze turnaja. Zastaviť Rusov v spanilej jazde je ideálna šanca.

Michal Handzuš.

Neholím sa a som spokojný, vravel Handzuš

31.05.2012 17:17

Akcie pre deti a fanúšikov, oficiálne prijatia, oslavy, no najmä oddych a chvíle strávené s rodinou. Tak vyzerajú dni Michala Handzuša od návratu z MS v hokeji v Helsinkách.

Kari Heikkilä.

Heikkilä zostáva s Bielorusmi. Fiasko pripísal únave

31.05.2012 12:41

Fínsky tréner Kari Heikkilä aj napriek neúspechu na majstrovstvách sveta povedie naďalej bieloruskú hokejovú reprezentáciu.

Nikulin, Ovečkin

Mali sme ilúziu sviatku. Sviatok bol v Bratislave, znie z Moskvy

31.05.2012 08:00

Organizovať oslavy hokejového zlata v Moskve a striebra v Bratislave je veľký rozdiel. V prospech Slovenska.

požiar, chata, oravice,

V lokalite Oravice horela chata, ubytované deti sú v poriadku

14.02.2016 19:09

Chatu, ktorá slúžila na ubytovanie detí počas lyžiarskeho výcviku, v lokalite Oravice v okrese Tvrdošín zachvátili v nedeľu ráno plamene.

angela merkelová, merkelová,

Merkelová je pred summitmi EÚ a V4 stále izolovanejšia

14.02.2016 18:31

Angela Merkelová je v úsilí o rozdeľovaní utečencov v EÚ stále izolovanejšia. Jej plány odmietajú Francúzsko, krajina Visegrádskej skupiny (V4) aj Rakúsko.

Róbert Fico, premiér

Summit V4 potvrdí, že Grécko pri ochrane Schengenu zlyhalo, tvrdí Fico

14.02.2016 15:28

Predseda vlády Robert Fico ide na pondelkový summit V4 + Macedónsko a Bulharsko do Prahy s ponukou finančného príspevku.

Robert Kaliňák

Ste taká futbalová baletka, povedal Kaliňák Matovičovi

14.02.2016 15:15

Igor Matovič odkedy je v politike, sa snaží postaviť do polohy etalónu čistoty. V relácii O 5 minút 12 televízie RTVS to vyhlásil minister vnútra Kaliňák.

Bleskové správy
  • 19:33

Úradujúci majster sveta WRC Sébastien Ogier po triumfe na úvodnom podujatí sezóny v Monte Carle zvíťazil aj na Rely Švédska. Francúz na nemeckom stroji Volkswagen Polo-R viedol v Karlstade od prvej do poslednej dvanástej rýchlostnej skúšky

• 17:05

Talianska tenistka Roberta Vinciová ako dvojka "pavúka" vo finále turnaja WTA v ruskom Petrohrade zvíťazila nad najvyššie nasadenou Belindou Bencicovou zo Švajčiarska za 79 minút 6:4, 6:3.

• 16:13

Rus Sergej Usťugov sa stal víťazom pretekov na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára bežcov na lyžiach vo švédskom Falune.