Ako to vidím ja: Kanadu potrápime

VLADISLAV BALÁŽ: Čakanie na štvrťfinálové dvojice sa skončilo. Trvalo až do posledného zápasu v základnej skupine MS. Nový hrací systém držal v napätí do posledných minút nielen slovenských fanúšikov.

Vladislav Baláž
Vladislav Baláž.
Autor: SITA

Vo vyraďovacích bojoch sa stretneme s hlavným ašpirantom na titul. Proti Kanade už naši odohrali úvodný zápas na turnaji. Podali v ňom kvalitný výkon. Bol odrazovým mostíkom k ďalším víťazstvám. Dokázali sami sebe, že môžu potrápiť každého favorita.

V druhom zápase očakávam podobný scenár. Vyčkávanie na chybu súpera. Poctivú obranu. Chalani však budú vo výhode. Nemajú čo stratiť. Kanaďania zápas musia vyhrať. Slovensko ho chce vyhrať. V hokeji sú to dva odlišné pojmy. Preto si myslím, že naši hokejisti Kanadu poriadne potrápia. Môžu hrať uvoľnene, s čistou mysľou. Ak sa Jano Laco dobre vyspí, budeme sa tešiť z postupu.

Mrzí ma zranenie Dominika Graňáka. Po kvalitnej sezóne v Rusku preukazoval výborné hokejové služby aj reprezentácii. Skúsený, obetavý obranca citeľne chýbal už v poslednom zápase proti Francúzsku.

Veľkým sklamaním na turnaji boli pre mňa Nemci. V minulosti veľmi húževnatý, fyzicky zdatný súper sa poriadne trápil. Naopak, zaujali nórski hokejisti. Nóri sú šťukou turnaja a budem zvedavý, či sa postarajú o veľké prekvapenie vo vyraďovacej fáze turnaja. Zastaviť Rusov v spanilej jazde je ideálna šanca.

Michal Handzuš.

Neholím sa a som spokojný, vravel Handzuš

31.05.2012 17:17

Akcie pre deti a fanúšikov, oficiálne prijatia, oslavy, no najmä oddych a chvíle strávené s rodinou. Tak vyzerajú dni Michala Handzuša od návratu z MS v hokeji v Helsinkách.

Kari Heikkilä.

Heikkilä zostáva s Bielorusmi. Fiasko pripísal únave

31.05.2012 12:41

Fínsky tréner Kari Heikkilä aj napriek neúspechu na majstrovstvách sveta povedie naďalej bieloruskú hokejovú reprezentáciu.

Nikulin, Ovečkin

Mali sme ilúziu sviatku. Sviatok bol v Bratislave, znie z Moskvy

31.05.2012 08:00

Organizovať oslavy hokejového zlata v Moskve a striebra v Bratislave je veľký rozdiel. V prospech Slovenska.

mešita

Nemecká polícia zatkla skupinu plánujúcu útoky na islamské ciele

06.05.2015 14:12

Nemecká polícia zadržala v stredu štyroch ľudí podozrivých zo založenia novej pravicovej extrémistickej skupiny pod názvom Spoločnosť starej školy.

Koniec diaľnice, diaľnica, značka

NDS môže zdržať dostavbu D1, myslia si ochranári

06.05.2015 14:01

Nový povrchový variant úseku diaľnice D1 Turany - Hubová navrhovaný Národnou diaľničnou spoločnosťou môže podľa ochranárov výstavbu úseku zdržať.

Graf, euro, lupa

Ekonomika rastie a dáva priestor na reformy

06.05.2015 14:00

Vláda bude mať v tomto roku voľnejšie ruky na presadzovanie sociálneho balíčka pre bežných ľudí.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Najviac chýb robili chirurgovia a obvoďáci

06.05.2015 14:00

Zo správy vyplýva, že lekári najčastejšie stanovili nesprávne diagnózy, podcenili stav pacientov, ordinovali nesprávne lieky a odmietali vyšetriť pacientov.

Bleskové správy
  • 14:11

    Futbalový brankár Ján Mucha by sa mohol po piatich rokoch vrátiť do Poľska. O služby slovenského reprezentačného gólmana prejavil záujem účastník Ekstraklasy Lechia Gdansk.

  • 12:27

    Slovensko sa vo štvrtok ocitne v renkingu krajín podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) ma 19. mieste, čo bude posun o jednu priečku oproti predchádzajúcej verzii.

  • 12:12

    Slovenský tenista Lukáš Lacko a Taiwančan Jimmy Wang prehrali v stretnutí 1. kola štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour v kórejskom Busane s americko-austrálskym párom James Cerretani, Andrew Whittington nasadeným ako druhým 2:6, 5:7.

Ďalšie bleskové správy »