Lundqvist vygumoval New Jersey. Rangers vedú 1:0

Najmä vďaka fantastickému výkonu švédskeho brankára Henrika Lundqvist vedú hokejisti New Yorku Rangers vo finále Východnej konferencie nad New Jersey Devils 1:0.

15.05.2012 08:02
New York Rangers - New Jersey Devils. Foto:
New York Rangers - New Jersey Devils.

Finále Východnej konferencie:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

NY Rangers - New Jersey 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) – stav série 1:0

Góly: 41. Girardi (Kreider, Del Zotto), 52. Kreider (Anisimov, Girardi), 59. Anisimov (Boyle, Fedotenko)
Strely na bránku: 28:21. Brankári: Lundqvist – Brodeur. Vylúčenia: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 18 200 divákov.
Hviezdy zápasu: Lundqvist, Girardi, McDonagh

NY Rangers – New Jersey vo videoskratke

Henrik Lundqvist pochytal všetkých 21 pokusov hráčov New Jersey Devils (piaty shutout v play off v kariére) a položil základ víťazstva New Yorku Rangers v prvom finále Východnej konferencie. Slovenský útočník Marián Gáborík nebodoval.

Lundqvist sa azda najviac vyznamenal pri presilovke Rangers v druhej tretine, keď v krátkom slede zneškodnil tri pokusy kapitána hostí Zacha Pariseho.

„Brankár musí podržať tím, vždy keď ho potrebuje,“ poznamenal pre NHL.com skromne švédsky brankár. „Hank predviedol niekoľko vynikajúcich zákrokov a my sme sa v tretej tretine zdvihli a odvďačili sme sa mu gólmi,“ skonštatoval obranca Rangers Dan Girardi. Zámorské médiá vychválili v defenzíve najmä prácu jeho kolegu Ryana McDonagha, gólom a asistenciou sa blysol nováčik Chris Kreider.

Gáborík strávil na ľade vyše 13 minút a vyslal na brankára Brodeura štyri strely.