Los Angeles rozstrieľalo New Jersey 4:0 a je krôčik od zisku Stanley Cupu!

Hokejisti Los Angeles sa radovali aj v treťom zápase vo finále play-off NHL nad New Jersey a po domácej výhre 4:0 majú na dosah premiérový zisk Stanleyho pohára. Rozhodnúť sériu môžu Kings za stavu 3:0 už v ďalšom zápolení v Staples Center, ktoré sa hrá vo štvrtok o 2:00 SELČ.

05.06.2012 07:22
Los Angeles, Kopitar, Brodeur Foto:
Puk po strele Anžeho Kopitara prepadol brankárovi New Jersey Martinovi Brodeurovi do siete, LA sú krôčik od zisku Stanley Cupu.

Finále Stanley Cupu:

LOS ANGELES – NEW JERSEY 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) – stav série 3:0

Góly: 26. Martinez (King, Lewis), 36. Kopitar (D. Brown, Justin Williams), 45. Carter (Mike Richards, Mitchell), 47. Justin Williams (Doughty, Kopitar)
Strely na bránku: 21:22. Brankári: Quick – Brodeur. Vylúčenia: 5:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 18 764 divákov.
Hviezdy zápasu: Quick, Kopitar, Greene (LA).

Los Angeles – New Jersey vo videoskratke

Klub z Kalifornie, ktorý úvodné dva duely vonku vyhral zhodne 2:1 po predĺžení, zlomil tretiu bitku na svoju stranu v druhej tretine. V nej skórovali Alec Martinez a Anže Kopitar a v záverečnom dejstve zvýraznili rozdiel Jeff Carter a Justin Williams. Gólman Jonathan Quick pochytal všetkých 22 striel Devils a tretíkrát vo vyraďovacej časti si udržal čisté konto.

„Tie pocity, čo práve prežívame, sú úžasné. Sme už tak blízko, a vlastne stále tak ďaleko. Do štvrtého zápasu dáme všetko, keďže si veľmi dobre uvedomujeme, aké to bude náročné. Hráme doma, čo na nás zvyšuje tlak, na druhej strane, ak by sa nám to podarilo, boli by to krásne oslavy,“ vyhlásil kapitán kráľov Dustin Brown.

Gólová radosť Jeffa Cartera. Foto: SITA
Jeff Carter Gólová radosť Jeffa Cartera.

Kouč Devils Pete DeBoer po dvoch porážkach síce siahol do zloženia prvých dvoch útokov, ale dal opäť dôveru rovnakým hráčom, takže napríklad český útočník Petr Sýkora znova zostal len na tribúne. Tréner Los Angeles Darryl Sutter naopak zaradil do štvrtej formácie Simona Gagneho. Útočník, ktorý chýbal kvôli otrasu mozgu od 26. decembra, nahradil Brada Richardsona.

New Jersey nevyužilo v úvodnom dejstve veľkú možnosť ísť do vedenia, keď pri vylúčení Mika Richardsa dostal trest na dve plus dve minúty Jeff Carter, ale Kings v 59 sekúnd trvajúcom oslabení troch proti piatim odolali. Šance nevyužili Patrik Eliáš a Travis Zajac. Následnú pokračujúcu početnú výhodu New Jersey prerušil nedovoleným zákrokom obranca Marek Židlický.

Los Angeles, ktoré vyhralo pri svojom ťažení všetkých 10 zápasov vonku a celkom si pripísalo len dve porážky, potvrdilo svoju skvelú formu v druhej dvadsaťminútovke. V 26. minúte dotlačil puk za Martina Brodeura bek Alec Martinez a radoval sa z prvej trefy v play-off v kariére.

Brankár New Jersey Martin Broduer práve... Foto: SITA
Martin Brodeur Brankár New Jersey Martin Broduer práve inkasoval gól.

Po ďalších dvoch nevyužitých presilovkách Devils udrel v 36. minúte po rýchlom brejku Anže Kopitar a slovinská hviezda sa s ôsmimi gólmi vyrovnala najlepším kanonierom Claudovi Girouxovi a Danielovi Briereovi z Philadelphie. V záverečnej tretine poistili výsledok v presilovkách Jeff Carter a Justin Williams.

Brankár LA Jonathan Quick dokáže zasahovať aj v... Foto: SITA
Jonathan Quick Brankár LA Jonathan Quick dokáže zasahovať aj v takýchto pozíciach.

„Zatiaľ ešte nič nemáme. Ako sa hovorí, posledný krok býva najťažší, tak uvidíme. My sa ho už nevieme dočkať. Chceme si ten štvrtý zápas užiť, dobre sa naň pripraviť,“ konštatoval obranca víťazov Willie Mitchell.

To naopak v tíme z New Jersey vládne sklamanie. Diabli prehrali aj tretí duel finále a už len hokejový zázrak by im prinavrátil šancu na hokejový grál. „Musíme ešte zabojovať a skúsiť dať nejaký ten gólik, lebo práve to sa nám nedarí. Pracujeme tvrdo, ale narážame na skvelého brankára. Ešte sa nevzdávame, do štvrtého zápasu dáme všetko, čo v nás ešte zostalo,“ priznal útočník diablov David Clarkson.

Stretnutie v Staples Centre sledovalo množstvo osobností. Slávnostné buly vhodil legendárny Wayne Gretzky, v hľadisku boli Sydney Crosby, David Beckham či LL Cool J. V prospech Kings pred ďalším pokračovaním série hovorí aj história. Jediným tímom, ktorý otočil finále z 0:3 je Toronto, aj to ešte v roku 1942.